Live ενημέρωση από το PRESSARIS της πρώτης φιλικής αναμέτρησης του Άρη

Πρώτος φιλικός αγώνας για τον Άρη της νέας σεζόν, που αντιμετωπίζει στις 18:00 την Αγία Μαρίνα Βέροιας, στο Δημοτικό Στάδιο της Νάουσας.

Το PRESSARIS θα μεταφέρει την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης. Μείνετε συντονισμένοι…

19.47 Τέλος του φιλικού αγώνα, τελικό αποτέλεσμα 4-0 για τους κιτρινόμαυρους. Πρώτο ξεμούδιασμα για τον Άρη, που πέτυχε τέσσερα γκολ (22΄Ντάτκοβιτς, 40΄Μάνος, 53΄, 90΄Χατζηπιρπιρίδης) και είχε τρία δοκάρια, απέναντι στην Αγία Μαρίνα Βέροιας. Ο Μίχαελ Ένινγκ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του, τους οποίους χώρισε σε δύο ενδεκάδες και έπαιξαν η κάθε μία ανά ημίχρονο. Επόμενο φιλικό ματς, την ερχόμενη Τρίτη (25/8, 18:00) με τον Πανσερραϊκό και πάλι στο Δημοτικό Στάδιο Νάουσας.

90΄Γκολ από τον Χατζηπιρπιρίδη, με την ταχύτητά του πέρασε και τον γκολκίπερ και έκανε το 4-0

73΄Δοκάρι με τον Τσαγκαλίδη για τον Άρη, μετά το γύρισμα του Μαρτίνες

70΄Ευκαιρία με τον Μπερτόλιο, πλασέ λίγο άουτ

53΄Σέντρα Μαρτίνες, ριμπάουντ και γκολ από τον Χατζηπιρπιρίδη, 3-0

50′ Χατζηπιρπιρίδης με προβολή από κοντά, άουτ

-Εκτός όλη η αρχική ενδεκάδα του Άρη. Στο β΄ημίχρονο η ενδεκάδα διαμορφώνεται ως εξής. Έμαν στο τέρμα, αριστερά ο Σενγκέργκης, δεξιά ο Μαρμαρίδης και στο κέντρο της άμυνας, Δεληζήσης-Μπαγκαλιάνης. Στο κέντρο Μιχάλης Ανδρέας, Μπακούτσης και μπροστά τους ο Μπερτόλιο σε 4-2-3-1. Δεξιά στην επίθεση ο Μαρτίνες, αριστερά ο Τσαγκαλίδης και κορυφή ο Χατζηπιρπιρίδης.

18.50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 2-0 ο Άρης με Ντάτκοβιτς και Μάνο, είχαν δοκάρι οι Γκάνεα και Σάσα

45΄Γκολ από τον Μάνο, 2-0 μετά το γύρισμα του Τζέγκο

40΄Σουτ του Σάσα, μπλοκάρει ο Ηλιάδης

39΄Προσπάθεια του Φέτφα, άουτ

30΄Σουτ του Σάσα, άουτ

22΄Γκολ για τον Άρη, Ντάτκοβιτς με κεφαλιά σε κόρνερ του Ματίγια, 1-0.

20΄Δεύτερο δοκάρι και πάλι εκτός μεγάλης περιοχής με σουτ του Σάσα, σταμάτησε στο οριζόντιο

17΄Το πλασέ του Μαντσίνι το αποκρούει ο Ηλιάδης, νέα κεφαλιά του Αργεντινού, άουτ

12΄Πλασέ του Μαντσίνι από καλή θέση άουτ, μετά από τακουνάκι του Σάσα

10΄Σέντρα του Γκάνεα, κεφαλιά του Μάνου άουτ

7΄Πολύ ωραίο σουτ του Γκάνεα, εκτός μεγάλης περιοχής, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι

3΄Σουτ του Γκάνεα, άουτ…

2΄Κούρσα του Φέτφα, την τελευταία στιγμή απομάκρυνε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Αγίας Μαρίνας

18.02 Ξεκίνησε η φιλική αναμέτρηση…

Στο γήπεδο βρίσκεται ήδη ο Θόδωρος Καρυπίδης συνοδευόμενος από δύο Κινέζους επιχειρηματίες.

Διαιτητής: Μαλούτας – Βοηθοί: Παπαδάκης – Χριστοδούλου.

Η 11αδα της Αγίας Μαρίνας: Ηλιάδης, Κούκλας, Μπουρδάνος, Ρέις Σέρα, Παπαδόπουλος, Μπρέγκου, Λίπε, Βούλγαρης, Σαμιώτης, Μουστάκας, Αργυρόπουλος.

Στον πάγκο κάθονται οι Τουλουμτζής, Σερασκιέρης, Κοντογιάννης, Λέκκα, Κατράνας, Φωτόπουλος, Γερμάνης.

Η διάταξη τουλάχιστον στη θεωρία αναμένεται να είναι 4-3-3 και στην 11αδα υπάρχουν πέντε καινούριοι παίκτες: Σάκιτς, Γκάνεα, Ντάτκοβιτς, Τζέγκο και Μάνος.

Ο Μίχαελ Ένινγκ θα ξεκινήσει τον πρώτο φιλικό αγώνα της χρονιάς με τους Χουλιάν Κουέστα, Εμάνουελ Σάκιτς, Κριστιάν Γκάνεα, Τόνι Ντάτκοβιτς, Λίντσεϊ Ροζ, Χαβιέ Ματίγια, Τζέιμς Τζέγκο, Λούκας Σάσα, Γιάννη Φετφατζίδη, Ντάνιελ Μαντσίνι και Δημήτρη Μάνο.