LIVE: Εργοτέλης – Άρης ΤΕΛΙΚΟ (3-3)

Μέσα σε ένα… μπαράζ επενδυτολογίας και με πολλά προβλήματα τραυματισμών, ο Άρης ρίχνεται σήμερα (3μ.μ.) στη μάχη της Κρήτης κόντρα στον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο. Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει το pre game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό, καθώς και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΤΗΣ ΛΗΞΗΣ: ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 3-3

90+4′ ΓΚΟΛ 3-3. Ο Μπαντιμπανγκά ισοφαρίζει για τον Εργοτέλη.

90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′ Δοκάρι για τον Εργοτέλη. Ο Τζανακάκης ξεγελάει με σέντρα – σουτ τον Διούδη και στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Άρη.

89′ Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Νταμαρλή πέρασε ο Πουλίδο.

87′ Κίτρινη κάρτα σε Πελέ και Τάτο.

80′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 3-2, ο Τάτος δίνει το προβάδισμα στον Άρη. Τρομερή ανατροπή, σουτ φάουλ του Ουντότζι στο κάθετο δοκάρι, ριμπάουντ από τον Τάτο να εκμεταλλεύεται την αναστάτωση στην άμυνα των Κρητικών και με σουτ από το ύψους του πέναλτι να κάνει το 3-2

80′ Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Κοζορώνη πέρασε ο Μπουχαλάκης.

78′ Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Αναστασάκος στη θέση του Διαμαντάκου.

76′ Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Ρομάνο πέρασε ο Βερπακόφσκις.

71′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-2, ισοφαρίζει ο Άρης! Απίστευτη εξέλιξη, τρομερό ματς! Ο Τάτος βγάζει την ασίστ στον Νταμαρλή και με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή κάνει το 2-2.

69′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-1!!! Ο Τάτος μειώνει για τον Άρη. Τρομερό σουτ του Τάτου, που νίκησε από μακρινή απόσταση τον Αθανασίου.

68′ Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Τάτος στη θέση του Οικονομόπουλου.

68′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Αγγελούδη πέρασε ο Σταυρόπουλος.

65΄ ΓΚΟΛ, 2-0.  Εκτέλεση φάουλ από τον Πελέ, που στέλνει τη μπάλα στην εστία του Άρη.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Κύργια για μαρκάρισμα στον Διαμαντάκο.

62′ ΓΚΟΛ, 1-0. Ο Εργοτέλης παίρνει το προβάδισμα με τον Μπαντιμπανγκά! Κεφαλιά από τον Μπαντιμπανγκά, που νίκησε τον Διούδη από το ύψος του πέναλτι.

59′ Μακρινό σουτ του Έλσνερ, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Αθανασίου.

58′ Ωραία αντεπίθεση του Άρη με Έλνσερ και Ουντότζι ο Κοζορώνης “γκρεμίζει” τον Νιγηριανό έξω από την περιοχή! Η πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι στον Κοζορώνη για το μαρκάρισμα στον Ουντότζι.

51′ Παλικαρίσια προσπάθεια του Μανιά, με σουτ από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Αθανασίου.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45’+2′ ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

* Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45′ Κοντινό σουτ του Χαλκιαδάκη διώχνει ο Διούδης.

39′ Πρόβλημα με τον Τριτσώνη!Ο διαιτητής της αναμέτρησης στραβοπάτησε και ζήτησε την αντικατάστασή του από τον τέταρτο. Του παρέχουν τις πρώτες βοήθειες και επιστρέφει… Δεν δείχνει πάντως 100% έτοιμος ο Αθηναίος διαιτητής.

37′ Αριστερό δυνατό σουτ του Πίτσου διώχνει πολύ ωραία ο Διούδης.

32′ Ο Ουντόντζι κατεβάζει ωραία τη μπάλα στην περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

* Το… αντικειμενικό συνδρομητικό ούτε κουβέντα για το πέναλτι του Πελέ!

31′ Νέο δοκάρι για τον Εργοτέλη. Ο Πίτσος κάνει το γύρισμα στην περιοχή, εκεί βρίσκεται ο Μπαντιμπανγκά, ο οποίος στέλνει τη μπάλα με πλασέ στο δεξί δοκάρι της εστίας του Άρη.

24′ Δοκάρι για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο πήρε κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Διούδη.

21′ Στη συνέχεια της φάσης μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μανιάς εκμεταλλεύτηκε την αναστάτωση στην άμυνα του Εργοτέλη έκανε το σουτ από τη μικρή περιοχή όμως ο Αθανασίου έδιωξε ενστικτωδώς!

20′ Κόρνερ του Ουντότζι, ο Πελέ κατεβάζει την μπάλα με το χέρι, πέναλτι… μαρς, ο Τριτσώνης λέει “παίζεται”! Όλοι οι παίκτες του Άρη διαμαρτύρονται..

16′  Πελέ εκτελεί απευθείας από τα 35 μέτρα και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από την εστία του Διούδη.

13′ Σέντρα του Πελέ, ο Μπαντιμπανγκά παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

12′ Επικίνδυνο μακρινό σουτ του Πελέ, ο Διούδης διώχνει με δυσκολία. Πρώτη φάση στο παιχνίδι.

10′ Χωρίς φάσεις το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο.

* Στην προϊστορία, Αρης και Εργοτέλης έχουν αναμετρηθεί οκτώ φορές για το πρωτάθλημα με γηπεδούχους τους Κρητικούς. Αμφότεροι μετρούν από δύο νίκες, με τέσσερα παιχνίδια να λήγουν ισόπαλα.

* Aντίπαλος του Άρη για πρώτη φορά από πέρσι ο Διαμαντάκος, παίζει στην κορυφή της επίθεσης του Εργοτέλη.

1′ Σέντρα με τους παίκτες του Άρη στο παιχνίδι!

* Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Με μαύρη στολή ο Άρης, με… μοβ ο Εργοτέλης.