LIVE: Καλλιθέα – Άρης 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης ρίχνεται σήμερα στις 6.30 μ.μ. στην μάχη της 3ης φάσης του κυπέλλου κόντρα στην Καλλιθέα στο γήπεδο «Γρηγόρης Λαμπράκης», θέλοντας ένα σκορ που θα βάλει τις βάσεις της πρόκρισης στον αγώνα ρεβάνς της 23ης Δεκεμβρίου στο γήπεδό της. Το PRESSARIS θα μεταδώσει το pre-game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτός προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο” της συνάντησης. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Καλλιθέα – Άρης 3-1

90’+4′ Κίτρινη κάρτα στον Αρβανίτη.

90’+3′ Κόρνερ για τον Άρη, ανεκμετάλλευτο και αυτό…

90′ Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Κερδίζει φάουλ ο Γιαννιώτας σε καλή θέση για τον Άρη.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαζαχαρία.

83′ Βγαίνει ο Ντακόλ, στη θέση του ο Μαρουκάκης.

79′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Γιαννιώτας μέσα από την περιοχή με σουτ σκοράρει και μειώνει σε 3-1.

76′ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ασίστ του Ντακόλ, “τρυπάει” την άμυνα του Άρη και ο Φίλιπ με πλασέ “κρεμάει” τον Διούδη για το 3-0.

71′ Αλλαγή για την Καλλιθέα στο τέρμα. Βγαίνει ο τραυματίας Μιχελής, μπήκε ο Κατσούλης.

69′ Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, ο Γιαννιώτας στο γήπεδο αντί του Σουνά.

65′ Σουτ του Αγγελούδη, μπλοκάρει ο Μιχελής.

65′ Χέρι του Αρβανίτη, διαμαρτύρονται οι κίτρινοι για πέναλτι.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσικογιάννη.

62′ Σουτ του Τριανταφυλλάκου αλλά δεν προβληματίζει τον Μιχελή.

59′ Δύο αλλαγές από τον Αλκαράθ. Τριανταφυλλάκος αντί Κανούλα και Καζναφέρης αντί Ψυχογιού.

57′ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Ντακόλ κάνει το 2-0 με κεφαλιά. Έχει ευθύνη και ο Τσουκάνης και ο Διούδης.

56′ Μεγάλη απόκρουση του Διούδη στην κεφαλιά του Φαρινόλα.

52′ Ο Άρης δεν μπορεί να αναπτυχθεί επιθετικά και να φανεί απειλητικός.

46′ Κίτρινη κάρτα στον Φίλιπ για θέατρο μέσα στη μεγάλη περιοχή του Άρη.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Καλλιθέα – Άρης 1-0

45’+1′ Κόρνερ για τον Άρη πριν το τέλος του ημιχρόνου. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

45′ Ένα λεπτό καθυστερήσεις.

41′ Απειλεί πάλι η Καλλιθέα, που ελέγχει πλήρως το παιχνίδι…

40′ Κακή αντίδραση της άμυνας του Άρη σε μια ακόμα στημένη φάση. Κόρνερ από τον Φιλίπ, κεφαλιά μόνος του ο Σταύρου, λίγο έξω από την εστία του Άρη.

39′ Απευθείας φάουλ του Ντακόλ, αποκρούει ενστικτωδώς ο Διούδης.

37′ Ευκαιρία για τον Άρη από “στημένη” φάση, περνάει ανεκμετάλλευτη…

36′ Κίτρινη κάρτα στον Φραγκή για σκληρό μαρκάρισμα.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Χριστοφιλέα.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Κοέλιο για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

33′ Φάουλ του Σουνά, προσπαθεί για την κεφαλιά ο Παπαζαχαρίας, διώχνει ο Μιχελής.

28′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Φαρινόλα, το σουτ του περνάει έξω από το δεξί δοκάρι του Διούδη.

25′ Δεν έχει καταφέρει ο Άρης να δημιουργήσει κάτι αξιόλογο μέσα στο γήπεδο, ειδικά μετά το γκολ που δέχτηκε.

18′ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Δεν έδιωξε σωστά ο Παπαζαχαρίας, η μπάλα κόντραρε στον Κοτσώνη, στρώθηκε στον Ντακόλ και αυτός με σουτ έκανε το 1-0.

17′ Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για την Καλλιθέα. Σουτάρει ο Ντακόλ, η μπάλα στο τείχος.

16′ Κόρνερ για τον Άρη, το εκτελεί ο Καραγιάννης, χωρίς πρόβλημα μπλοκάρει ο Μιχελής.

11′ Σουτ του Καραγιάννη, κοντράρει η μπάλα στους αμυντικούς της Καλλιθέας.

10′ Αρχίζει να ανεβαίνει σε μέτρα ο Άρης και να απειλεί την Καλλιθέα.

8′ Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα του Κανούλα, προβολή του Αγγελούδη, η μπάλα λίγο έξω!

7′ Επικίνδυνη σέντρα για την Καλλιθέα, τελειώνει έγκαιρα την φάση ο Διούδης.

4′ Χωρίς κάτι σημαντικό μέχρι τώρα το παιχνίδι.

2′ Πρώτες κινήσεις των δύο ομάδων στον πολύ ταλαιπωρημένο αγωνιστικό χώρο…

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι με τον Άρη στην επίθεση.

Στο γήπεδο οι δύο ομάδες, όλα έτοιμα να ξεκινήσει το παιχνίδι. Με φόντο τα… βράχια!

Η ενδεκάδα του Άρη: Διούδης, Τσουκάνης, Παπαζαχαρίας, Κοτσώνης, Ψυχογιός, Κοέλιο, Οικονομόπουλος, Σουνάς, Καραγιάννης, Αγγελούδης, Κανούλας.

Η ενδεκάδα της Καλλιθέας: Μιχελής, Ατματζίδης, Σταύρου, Φραγκής, Ροντρίγκες, Φαρινόλα, Αρβανίτης, Χριστοφιλέας, Καλτσάς, Μουστακίδης, Ντακόλ.

* O Λούκας Αλκαράθ πήρε μια αποστολή με πολλές αλλαγές και ετοιμάζει αρκετά νέα πρόσωπα-εκπλήξεις στην ενδεκάδα, με τη συμμετοχή των Καραγιάννη, Κοτσώνη για πρώτη φορά, αλλά και ένα γερό… ανακάτεμα της «τράπουλας».

* Οι κίτρινοι αναμένεται να αγωνιστούν στο “Ελ Πάσο” υπό το το βλέμμα αρκετών φίλων της ομάδας. Σε ένα ακόμη παιχνίδι δεν θα είναι μόνοι…