LIVE: ΚΑΟΔ – Άρης 84-81 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης φιλοξενείται στο “Δ. Κραχτίδης” της Δράμας από τον ΚΑΟΔ στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής και θέλει πάση θυσία τη νίκη, για να καλύψει το χαμένο έδαφος από το άσχημο ξεκίνημα. Οι κίτρινοι δεν έχουν εύκολη αποστολή, γιατί ο ΚΑΟΔ είναι αξιόλογη ομάδα και έχει μεγάλο κίνητρο σήμερα καθώς προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες. Το PRESSARIS βρίσκεται στη Δράμα και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΚΑΟΔ – Άρης 84-81

40′ Ο Γκόντας δίνει τεχνική ποινή στον Πάσαλιτς!!! Ο Ζάρας στις βολές, κάνει το 82-81. Ο Ζάρας κάνει το 84-81.

40′ Καλάθι από τον Πάσαλιτς στα 2,2”, ο Άρης μπροστά με 81-80!!!

40′ Λάθος του ΚΑΟΔ, κατοχή για τον Άρη.

40′ Βολές για τον Πάσαλιτς στα 10”, ο Άρης μειώνεισε 80-79. Τάιμ άουτ από τον Καλαφατάκη.

40′ Φάουλ στο Νόουλς, στα 17” πριν το φινάλε, 1/2 και 80-77.

40′ Βολές για τον Καραποστόλου, το σκορ γίνεται 79-77. Τάιμ άουτ από τον Καλαφατάκη. Απομένουν 18 δευτερόλεπτα.

40′ Άστοχος ο Ιωάννου, ριμπάουντ από τον Άρη, φάουλ στον Πελεκάνο.

40′ Τρίποντο από τον Ασημακόπουλο (79-75).

40′ Βολές για τον Ντέιλ, το σκορ γίνεται 79-72. Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

39′ Επιθετικό ριμπάουντ από τον Κακαρούδη, φάουλ στον Μισέλ, το σκορ γίνεται 77-72.

38′ Τρίποντο από τον Πάσαλιτς (76-72).

36′ Ο Μισέλ σκοράρει (76-69). Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

35′ Σκοράρει ο Κακαρούδης (74-69).

35′ Τρίποντο του Πελεκάνου και 72-69!

35′ Ο Ντέιλ κάνει το 72-66.

34′ Βολές για τον Μισέλ, το σκορ γίνεται 70-66.

34′ Μειώνει ο Χαρίσης (68-66).

33′ Ο Νόουλς κάνει το 68-64.

33′ Ασίστ του Καραποστόλου και τρίποντο του Πάσαλιτς (66-64).

32′ Σκοράρει ο Καραποστόλου (66-61).

ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: ΚΑΟΔ – Άρης 66-59

30′ Σκοράρει ο Τσακαλέρης στην εκπνοή της τρίτης περιόδου, μειώνει ο Άρης σε 66-59.

30′ Μειώνει ο Ασημακόπουλος (66-57).

29′ Τρίποντο από τον Νόουλς (66-55).

29′ Βολές για τον Χαντ, ο Άρης μειώνει σε 63-55.

29′ Ο Νόουλς σκοράρει (63-53).

28′ Σκοράρει ο Ασημακόπουλος (61-53).

27′ Βολές για τον Κακαρούδη, το σκορ γίνεται 61-51.

27′ Σκοράρει ο Βεζένκοφ από επιθετικό ριμπάουντ και κάνει το 59-51.

26′ Ο Κακαρούδης εύστοχος και πάλι (59-49).

26′ Τρίποντο από τον Πάσαλιτς (57-49).

Στο 10-0 το σερί του ΚΑΟΔ, που προήλθε κυρίως από κακές αντιδράσεις του Άρη στην άμυνα.

26′ Λάθος του Άρη και πάλι ο Ντέιλ σκοράρει (57-46). Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

25′ Δίνουν δεύτερες επιθέσεις οι παίκτες του Άρη στον ΚΑΟΔ. Σκοράρει ο Ντέιλ καικάνει το 55-46.

Ο κόσμος του Άρη δεν σταματάει να ενισχύει και να στηρίζει την προσπάθεια των παικτών.

23′ Ο Κακαρούδης κάνει το 53-46.

23′ Ο Κακαρούδης σκοράρει (51-46).

22′ Ο Ντέιλ κάνει το 49-46.

21′ Τρίποντο από τον Καραποστόλου (47-46)!

21′ Σκοράρει ο Μίσελ (47-43).

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: ΚΑΟΔ – Άρης 45-43

20′ Εύστοχος ο Βεργίνης και 45-43.

20′ Βολές για τον Μπάβτσιτς, άστοχος και στις δύο.

20′ Τρίποντο ο Βεζένκοφ και 45-41! Πολύ καλός ο νεαρός φόργουορντ σε άμυνα και επίθεση…

20′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Πελεκάνου (45-38).

19′ Βολές για τον Νόουλς, το σκορ γίνεται 45-36.

19′ Καλάθι και φάουλ από τον Ασημακόπουλο (43-36).

19′ Σκοράρει ο Κακαρούδης (43-34).

19′ Τρίποντο από τον Βεργίνη και 41-34. Τάιμ άουτ από τον Καλαφατάκη.

18′ Βολές για τον Ασημακόπουλο, το γίνεται 41-31.

18′ Τρίποντο με ταμπλό του Κακαρούδη και 41-29.

18′ Ο Πάσαλιτς κρατάει τον Άρη επιθετικά (38-29).

Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

17′ Εύστοχος ο Μπορόβνιακ (38-25). Απαντάει άμεσα ο Πάσαλιτς (38-27).

16′ Μειώνει ο Καραποστόλου σε 36-25.

15′ Πάλι ο Μπορόβνιακ (14π.) σκοράρει και κάνει το 36-23.

15′ Ασταμάτητος ο Μπορόβνιακ (34-23).

15′ Καρφώνει ο Χαρίσης (32-23) με ασίστ του Βεζένκοφ.

14′ Πολύ κακή αμυντική λειτουργία του Άρη, μόνος του ο Μπορόβνιακ κάνει το 32-21.

14′ Ο Πάσαλιτς ευστοχεί και μειώνει σε 30-21.

13′ Εύστοχος πάλι ο Μπορόβνιακ (30-19).

13′ Ο Μπάβτσιτς σκοράρει (28-17). Απαντάει ο Χαρίσης (28-19).

13′ Σκοράρει ο Πελεκάνο και μειώνει σε 26-17.

12′ Πολύ καλή πάσα του Βεζένκοφ στον Χαρίση, κερδίζει φάουλ και πάει σε βολές. Ο Άρης μειώνει σε 26-15.

12′ Βολές για τον Μπάβτσιτς, το σκορ γίνεται 26-13.

11′ Τραυματίστηκαν Χαντ και Καλαϊτζίδης και αποχώρησαν με αίματα.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: ΚΑΟΔ – Άρης 24-13

10′ Κακή άμυνα του Άρη, ελεύθερος ο Μπορόβνιακ κάνει το 24-13.

10′ Ο ΚΑΟΔ στο +9 με τον Μπορόβνιακ (22-13).

9′ Εύστοχος ο Μπορόβνιακ (20-13).

8′ Σκοράρει ο Καλαϊτζίδης (18-11). Απαντάει γρήγορα ο Άρης με τον Πάσαλιτς (18-13).

7′ Βολές για τον Ντέιλ και 16-11.

7′ Βολές για τον Σαρικόπουλο από φάουλ του Μίσελ. Χάνει και τις δύο ο Έλληνας σέντερ, παραμένει το 14-11.

7′ Σκοράρει ο Ασημακόπουλος (14-11).

6′ Απαντάει ο ΚΑΟΔ με τον Νόουλς (14-9).

6′ Τρίποντο από τον Καραποστόλου και 12-9.

5′ Νέο τρίποντο με τον Νόουλς και 12-6.

5′ Τρίποντο με τον Πάλμερ για τον ΚΑΟΔ (9-6).

5′ Ασίστ του Ασημακόπουλου στον Χαρίση και 6-6.

5′ Σκοράρει ο Ντέιλ (6-4).

4′ Εύστοχος από μέση απόσταση ο Χαρίσης (4-4).

4′ Βολές για τον Μίσελ από φάουλ του Χαρίση. Το σκορ γίνεται 4-2.

4′ Παιχνίδι λαθών μέχρι στιγμής στη Δράμα.

3′ Ισοφαρίζει ο Ασημακόπουλος (2-2).

2′ Τέταρτη επίθεση χωρίς σκορ για τον Άρη…

1′ Σκοράρει ο Νόουλς (2-0).

Η πεντάδα του Άρη: Μποχωρίδης, Βεργίνης, Πελεκάνος, Ασημακόπουλος, Χαρίσης.

Η πεντάδα του ΚΑΟΔ: Ντέιλ, Νόουλς, Πάλμερ, Κακαρούδης, Μίσελ.

Έχει γίνει η παρουσίαση των δύο ομάδων, όλα έτοιμα να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Ο Γιώργος Τσιάρας θα είναι τελικά ο παίκτης που θα μείνει εκτός 12αδας. Ο Αντώνης Ασημακόπουλος βρίσκεται κανονικά στην διάθεση του Βαγγέλη Αγγέλου, όπως και ο Λευτέρης Μποχωρίδης.

Παρών στο γήπεδο και ο πρόεδρος της ΚΑΕ, εορτάζων σήμερα, Λευτέρης Αρβανίτης.

Ο ΚΑΟΔ προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες, ο Άρης από τη νίκη επί του Ίκαρου.