LIVE: Λεπτό προς λεπτό το φιλικό του Άρη με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας: ΤΕΛΙΚΟ 2-0

Ο Άρης υποδέχεται σήμερα (PRESSARIS, 15:30) την ΤΣΣΚΑ Σόφιας για μία φιλική αναμέτρηση που δίνει την ευκαιρία να διατηρηθούν σε καλή αγωνιστική κατάσταση οι “κιτρινόμαυροι” κατά την διάρκεια της διακοπής των πρωταθλημάτων.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό καθώς και το “τρίτο ημίχρονο”… Μείνετε συντονισμένοι.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων, μπαίνει ο Ιντέγε αντί του Μαντσίνι, ο οποίος χειροκροτείται. Ενοχλήσεις στον αριστερό οπίσθιο μηριαίο για τον Μαντσίνι, που έγινε αλλαγή για να προφυλαχθεί.

88′ Κλείνει τις αλλαγές της η ΤΣΣΚΑ με Ιβάνοβ, έξω ο Κάρεϊ.

84′ Παίκτης της ΤΣΣΚΑ έχει χτυπήσει στο κεφάλι. Θα λάβει τις πρώτες βοήθειες και διακοπή στο παιχνίδι

83′ Αλλαγή για την ΤΣΣΚΑ Σόφιας. Μέσα ο Γιορντάνοφ, έξω ο Σόλομον

82′ Σπουδαία ενέργεια και σουτ από τον Μαρτίνες, η μπάλα κόρνερ.

80΄Μπαίνει στην θέση του Μπακούτση ο Ροζ, ο οποίος θα παίξει ως δεξί μπακ.

75′ Κίτρινη κάρτα για τον Τόνσο, μετά από σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κάρεϊ

69′ Έξω ο Μαρμαρίδης και μέσα ο Σενγκέργκης, έξω ο Μενέντεθ, μέσα ο Σάσα

66′ Εξαιρετική προσπάθεια του Άρη, πάσα από Μαρτίνες, σουτ του Μαντσίνι, διώχνει ο Σαλαμάνοβ.

65′ Εκτός ο Πίντο, μέσα ο Τσένοβ.

60′ Καλή φάση με τον Σόλομον να αναπτύσσει ταχύτητα από τα αριστερά, να προσπερνά τον Σόουζα να πιάνει το σουτ, με τον Παρίση να σημειώνει ωραία απόκρουση.

Ανάβουν οι προβολείς στο Κλεάνθης Βικελίδης

57′ Μπαίνει ο Μπαγκαλιάννης, έξω ο Δεληζήσης.

51΄Σουτ του Κάρεϊ, ψηλά πάνω από την εστία του Παρίση

50′ Σουτ του Μαρτίνες, εκτός περιοχής ξανά, αυτή τη φορά ψηλά άουτ

48΄ Καλή ενέργεια και σουτ του Μαρτίνες εκτός μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από την εστία του Σαλαμάνοβ

Ο Τόνσο έχει πάει δίπλα στον Μπακούτση στα χαφ, ο Λάρσον πίσω από τον Διαμαντόπουλο με Μαρτίνες και Μαντσίνι στα άκρα….

46΄Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο. Βγήκαν ο Μπα και ο Τσιλιγγίρης και μπήκαν οι Διαμαντόπουλος και Παρίσης. Μπηκαν για την ΤΣΣΚΑ οι Σαλαμάνοβ, Νταβίντοβ, Σμολένσκι, Μπούτσκοβ, Γουάτ

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

39′ Πρώτη κίτρινη κάρτα για παίκτη του Άρη στον Μαρμαρίδη

ΓΚΟΛ (2-0): Οι παίκτες του Άρη έκλεψαν την μπάλα, ο Λάρσον “σέρβιρε” στον Τόνσο, ο οποίος εξ επαφής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

30΄Καλή εκτέλεση, στην καρδιά της περιοχής, απομακρύνουν οι παίκτες του Άρη. Φωνάζουν για χέρι οι παίκτες των φιλοξενούμενων, δεν υπάρχει πέναλτι…

29′ Επικίνδυνα ο Σόου μέσα στην περιοχή, παρεμβαίνει ο Σόουζα τελευταία στιγμή και παραχωρεί το κόρνερ

22′ Κίτρινη κάρτα στον Ντα Σίλβα, η δεύτερη στο ματς

ΓΚΟΛ (1-0): 19′ Μαντσίνι σκοράρει με πλασέ, μετά από εξαιρετική συνεργασία και σέντρα του Μαρτίνες

17′ Μεγάλη ευκαιρία με Τόνσο, η μπάλα κόρνερ. Ωραία ενέργεια από τον Μαντσίνι, σπάει την μπάλα στα αριστερά για τον Τόνσο, το πλασέ στα πόδια του Σοτίροβ.

15′ Εκτέλεση από τον Μαντσίνι, η μπάλα κόρνερ.

14′ Φάουλ για τον Άρη στο ύψος της περιοχής και πρώτη κίτρινη για τον Αλμπερτόσα

12′ Η ΤΣΣΚΑ προσπαθεί να “απαντήσει”.  Ο Τζέφερσον πλάσαρε, ο Τσιλιγγίρης μπλόκαρε αστραπιαία σώζοντας την εστία του

11′ Η πιο σημαντική ευκαιρία για τον Άρη, ο Λάρσον πάτησε περιοχή, γύρισε στο ύψος του πέναλτι για τον Τόνσο, εκείνος δεν μπόρεσε να πλασάρει στην εστία, νέα ευκαιρία με τον Μαρμαρίδη να μην μπορεί και εκείνος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

9′ Ωραία προσπάθεια του Μαντσίνι σουτ μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο πορτιέρο της ΤΣΣΚΑ.

8′ Καλή εκτέλεση από τον Μαντσίνι από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Σοτίροβ

5΄ Καλή προσπάθεια του Άρη σε συνεργασία Μαρτίνες, Τόνσο, σουτ του τελευταίου από το ύψος του πέναλτι στην αγκαλιά του Σοτίροβ.

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας… O Λάρσον κορυφή, με τον Τόνσο πίσω, τον Μαρτίνες δεξιά και τον Μαντσίνι αριστερά.

Οι ενδεκάδες:

ΑΡΗΣ (Μ.Ένινγκ): Τσιλιγγίρης, Μαρμαρίδης , Μενέντεθ, Δεληζήσης, Σόουζα, Μπακούτσης, Μπα, Λάρσον, Μαντσίνι, Μαρτίνες, Τόνσο.

Στον πάγκο του Άρη: Παρίσης, Διαμαντόπουλος, Γκάμα, Ιντέγε, Ματίγια, Μπαγκαλιάννης, Σάσα, Ροζ, Ντιγκινί, Σούντγκρεν, Σενγκέργκης

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Μ. Κρούσιτς): Σοτίροβ, Γκαλάμποβ, Αμπεντόσα, Τέλες, Τόμας, Πίντο, Τιάγκο, Κάρεϊ, Σόλομον, Ντα Σίλβα, Αλί

Στον πάγκο: Σαλαμάνοφ, Νταβίντοφ, Γιορντάνοβ, Τσένοβ, Σμολένσκι, Ιβάνοβ, Μπούτσκοβ, Τόνι

Διαιτητής: Γκορτσίλας

Βοηθοί: Νατσιόπουλος-Αϊναλής