LIVE: Μακεδονικός-Άρης 2-1 ΤΕΛΙΚΟ (photos)

Χωρίς τους δύο πιο έμπειρους παίκτες του (Aγκάνθο, Πουλίδο) θα παραταχθεί στο φιλικό τεστ της Τετάρτης (15:30) ο Άρης κόντρα στον Μακεδονικό στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας, σε ένα παιχνίδι όπου ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς πήρε 22 παίκτες θέλοντας, προφανώς να δει εν δράσει παίκτες που δεν είχαν μέχρι τώρα χρόνο συμμετοχής.Το PRESSARIS είναι στη Νέα Ευκαρπία και θα σας μεταδώσει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

74′ Σκοτείνιασε στο γήπεδο, αλλά προβολείς δεν άναψαν.

72′ Γίνεται τώρα η αλλαγή Καραγκούνης, Καλούδη.

* Αρχηγός του Αρη στο β’ μέρος ο Γιαννίτσης.

70′ Τραυματίστηκε ο Καραγκούνης, μάλλον θα αποχωρήσει. Είναι έτοιμος να μπει και πάλι ο Λεμονής.

60΄ Νέα αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Σουνάς, μέσα ο Γκόλιας.

53′ Τετ α τετ του Μανιά με τον τερματοφύλακα του Μακεδονικού, μεγάλη ευκαιρία ανεκμετάλλευτη.

46′ Mε επτά αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Άρης. Πέρασαν στο παιχνίδι οι Γιαννίτσης, Καρασαλίδης, Τσουκάνης, Καραγιάννης, Αντωνιάδης, Παπαδόπουλος, Νταμαρλής αντί των Κύργια, Έλσνερ, Ψυχογιό, Οικονομόπουλου, Λεμονή,, Ρένια, Αγγελούδη.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

* Κάτω την μπάλα ζητάει ο Μιλίνκοβιτς από τους παίκτες του.

33′ ΓΚΟΛ: Ο Μανιάς εκμεταλλεύεται το λάθος του Σαμπανίδη και από κοντά πλασάρει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-1.

29΄ Σουτ από τα τρία μέτρα ο Μανιάς έπιασε το σουτ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

25` Νέο τετ α τετ, αυτή τη φορά με τον Οικονομόπουλο

21` Τε α τετ του Αγγελούδη, χάνει την ευκαιρία ο Αρης να μειώσει

8′ ΓΚΟΛ: Νέο λάθος της άμυνας του Άρη και νέο γκολ για τον Μακεδονικό από τον Ζαγναφέρη και πάλι! (2-0)

* Πέντε ευρώ εισιτήριο έχει βάλει ο Μακεδονικός, λίγος κόσμος.

3′ ΓΚΟΛ: Αδράνεια της άμυνας του Άρη, μετά από λάθος του Οικονομομόπουλου, γκολ για τον Μακεδονικό (1-0) με τον Ζαγναφέρη.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Οι διαιτητές του αγώνα: Γ. Παπαδόπουλος, Ι. Παπαδόπουλος, Περικλίδης, Αγγελάκης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μακεδονικός: Κατσαμίδας, Σαμπανίδης, Δράμπης, Κρυστάλλης, Ζαγναφέρης, Κατσανίδης, Πουρσανίδης, Τσάτσας., Γεωργούλας, Ζουλίκας, Δούμας

ΑΡΗΣ: Μπουζάνης, Ψυχογιός, Καραγκούνης, Κύργιας, Έλσνερ, Οικονομόπουλος, Λεμονής, Μανιάς, Ρένια, Αγγελούδης, Σουνάς.

* Ο Σέρβος προπονητής θα δώσει την ευκαιρία σε όλους. Η αποστολή του Άρη αποτελείται από 22 ποδοσφαιριστές, οι οποίοι είναι οι εξής: Έλσνερ, Ουντότζι, Αγγελούδης, Αντωνιάδης, Γιαννίτσης, Γκέλης, Γκόλιας, Καραγιάννης, Καραγκούνης, Καρασαλίδης, Κύργιας, Λεμονής, Μανιάς, Μπουζάνης, Νταμαρλής, Οικονομόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρένια, Σουνάς, Τσουκάνης, Τσουμάνης, Ψυχογιός.

* Σε ό,τι αφορά τους παίκτες που αντιμετωπίζουν πρόβλημα τραυματισμού οι Βασίλης Τριανταφυλλάκος, Κώστας Κοτσαρίδης και Τζον Ιμπέχ απουσιάζουν.