LIVE: Ολυμπιακός Βόλου – Άρης 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης με την ευκαιρία της διακοπής του πρωταθλήματος για τις υποχρεώσεις της εθνικής Ελλάδας δίνει φιλικό παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου. Το PRESSARIS είναι στον Βόλο και θα σας μεταδώσει το pre game, λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, αλλά και το “τρίτο ημίχρονο”! Μείνετε συντονισμένοι…

86′ Καλή ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Γιενγκά, ο οποίος δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη σέντρα του Δεινόπαππα.

74′ Μέσα και ο Γιαννίτσης αντί του Καραγιάννη.

66′ Nέες αλλαγές από Μπουγιουκλή. Tσουκάνης αντί Μαργαρίτη, Νταμαρλής αντί Καρασαλίδη.

66′ O Mπουγιουκλής βγάζει τον Ψυχογιό και βάζει τον Καραγκούνη. Οι φίλαθλοι του Βόλου αποθεώνουν τον Ψυχογιό, ο οποίος έχει φορέσει με επιτυχία τη φανέλα του Ολυμπιακού στο παρελθόν.

64′ ΓΚΟΛ: Ωραία κάθετη πάσα του Σουνά στον Ψυχογιό, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-2!

57′ Δυο ακόμη αλλαγές για τον Άρη. Μανιάς αντί Ιμπέχ, Σουνάς, αντί Τάτου.

53′ Τρεις αλλαγές για τον Άρη. Ο Αγκάνθο στο παιχνίδι και οι Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος αντί των Αγγελούδη, Έλσνερ, Παπαδόπουλου.

47′ Σουτ του Ντινόπουλου στο αριστερό δοκάρι του Μπουζάνη.

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με μια αλλαγή ο Άρης, ο Ηρακλής στη θέση του Κύργια.

45′ ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

38′ Ένταση στις κερκίδες ανάμεσα στους οπαδούς των δυο ομάδων. Με την επέμβαση της αστυνομίας τα πνεύματα ηρέμησαν.

31′ Σέντρα του Μπρέσκα, σουτ του Κατσίκη, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μπουζάνη.

30′ Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Ολυμπιακός Βόλου έχει την υπεροχή και τον έλεγχο του αγώνα, με τον Άρη να περιορίζεται σε αμυντικό ρόλο.

26′ Kαλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, σέντρα του Μπρέσκα από τα δεξιά, Κατσιαρός βρέθηκε αμαρκάριστος έκανε πλασέ στην κίνηση, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

20′ ΓΚΟΛ: Συρτή σέντρα του Κατσιαρού από τα αριστερά και ο Ακόστα με σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-1.

15′ Nέο σου του Μπρέσκα, περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπουζάνη.

6′ Σουτ του Μπρέσκα έξω από την περιοχή, ο Μπουζάνης δεν ανησυχεί…

3′ ΓΚΟΛ: Με το “καλημέρα” ο Άρης προηγείται! Σουτ του Αγγελούδη, απέκρουσε ο Γκίτκος, πήρε το… ριμπάουντ ο Τάτος, πλάσαρε, η μπάλα χτύπησε στον Ακόστα και κατέληξε στα δίχτυα (0-1)!

1′ To παιχνίδι ξεκίνησε στο Βόλο!

* Ο υπηρεσιακός προπονητής της ομάδας, Δημήτρης Μπουγιουκλής, δεν θα έχει στη διάθεση τους, τους διεθνείς Διούδη, Σταυρόπουλο και τους τραυματίες Πουλίδο, Ουντότζι, Τσουμάνη και Γκελή.

* Εγιναν γνωστές οι ενδεκάδες που θα ξεκινήσουν το παιχνίδι:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γκίτκος, Καρράς (46′ Γιαλούσης), Κατσιαρός (72’Κόμνος), Κωστούλας, Μελίσσης (57′ Αρβανίτης) Ρόκα (46′ Πόνσε), Καπετάνος(46′ Πινδώνης), Ακόστα (46′ Γιενγκά), Μπρέσκα (57′ Δεινόπαππας), Κατσίκης (46′ Ολίσε), Γκέσιος (46′ Ντινόπουλος).

ΑΡΗΣ: Μπουζάνης, Ψυχογιός (66′ Καραγκούνης), Μαργαρίτης (66′ Τσουκάνης), Καρασαρίδης (66′ Νταμαρλής), Κύργιας (46΄Ηρακλής), Παπαδόπουλος (53′ Τριανταφυλλάκος), Έλσνερ (53′ Οικονομόπουλος), Καραγιάννης (74′ Γιαννίτσης), Ιμπέχ (57′ Μανιάς), Τάτος (57′ Σουνάς), Αγγελούδης (53′ Αγκάνθο).

* Διαιτητής του αγώνα είναι ο Κρητικός. Βοηθοί οι Πετρόπουλος, Τσικινές, και 4ος ο Ρούσσης.