LIVE: Πανελευσινιακός – Άρης 72-60 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης αντιμετωπίζει τον Πανελευσινιακό στην Ελευσίνα για την 10η αγωνιστική και επιζητά το τρίτο ροζ φύλλο αγώνα μακριά από την Θεσσαλονίκη. Το πήρε στη Δράμα, το πήρε στη Πάτρα, ήρθε η ώρα να το πάρει και στην Ελευσίνα. Οι κίτρινοι παίζουν χωρίς τον Σάσα Βεζένκοφ, όμως είναι έτοιμοι να παίξουν για τον 18χρονο φόργουορντ και να του χαρίσουν τη νίκη. Το PRESSARIS βρίσκεται στο κλειστό της Ελευσίνας με τον Κωνσταντίνο Βελιτσικάκη και θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ αμέσως μετά. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Πανελευσινιακός – Άρης 72-60

40′ Σκοράρει ο Λαρεντζάκης (72-60).

40′ Τρίποντο από τον Παπαμακάριο (72-58).

39′ Ο Πελεκάνος μειώνει κι άλλο (69-58), αλλά ο Άρης δεν προλαβαίνει…

39′ 2/3 βολές από τον Πελεκάνο και 69-56.

39′ Με πρόβλημα παίζει και ο Αθηναίου στο δεύτερο ημίχρονο…

38′ Κάρφωμα του Πελεκάνου και 69-54.

38′ 2/2 βολές ο Τζόουνς και 69-52.

37′ Απαντάει ο Ρος (67-52).

37′ Ο Μούρτος μειώνει (65-52).

36′ Καλάθι και φάουλ από τον Ρος (65-60).

36′ 1/2 βολές από τον Μούρτο και 63-50.

36′ Ο Τζόουνς σκοράρει (63-49).

35′ Καλάθι και φάουλ από τον Ασημακόπουλο, ο Άρης μειώνει σε 61-49.

34′ 2/2 βολές για τον Ρος και 61-47…

32′ Ο Πελεκάνος μειώνει σε 59-47.

32′ 2/2 βολές από τον Τέρνερ και 59-45.

31′ Βολές για τον Μούρτο και 57-45.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Πανελευσινιακός – Άρης 57-43

30′ Ο Τζόουνς σκοράρει μόνος του κάτω από το καλάθι (57-43).

29′ Ο Νίκου κάνει το 55-43.

28′ 1/2 βολές από τον Τσακαλέρη και 53-43.

28′ Αποχώρησε με πόνους στο αριστερό πόδι ο Αθηναίου, δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

27′ Βολές για τον Λαρεντζάκη, άστοχος και στις δύο, παραμένει το 53-42.

26′ 2/2 βολές για τον Τζόουνς και 53-42.

26′ Ο Νίκου κάνει το 51-42… Ξεφεύγει πάλι ο Πανελευσινιακός.

25′ Καλάθι από τον Τέρνερ και 49-42…

25′ Τρίποντο από τον Παπαμακάριο και 47-42.

24′ Κλέψιμο από τον Πελεκάνο και καλάθι, ο Άρης μειώνει στους δυο πόντους (44-42).

24′ Ο Μούρτος μετά από ασίστ του Πελεκάνου μειώνει σε 44-40.

23′ Ο Τέρνερ καρφώνει (44-38).

23′ Βολές από τον Αθηναίου και 42-38.

22′ Απαντάει άμεσα ο Πελεκάνος και μειώνει (42-36).

22′ Ο Ρος κάνει το 42-34.

21′ Απαντάει ο Μάντζαρης με τον ίδιο τρόπο (40-34).

21′ Τρίποντο από τον Αθηναίου, ο Άρης μειώνει στους τρεις (37-34).

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Πανελευσινιακός – Άρης 37-31

20′ Τρίποντο από τον Πελεκάνο και 37-31!

20′ Κάρφωμα του Τζόουνς και 37-28.

20′ Βολές για τον Πελεκάνο, ο Άρης μειώνει σε 35-28.

19′ Τρίποντο από τον Αθηναίου και 35-26.

19′ Ο Αθηναίου μειώνει σε 35-23.

18′ Ο Ρος σκοράρει (35-21).

18′ Ο Μελισσαράτος σκοράρει και πάλι (33-21).

17′ Σκοράρει ο Πελεκάνος και μειώνει σε 31-21. Τάιμ άουτ από τον Σκαραφίγκα.

17′ Τρίποντο από τον Χαντ και 31-19.

16′ Ο Νίκου σκοράρει και κάνει το 31-16… Το παιχνίδι ξέφυγε. Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

16′ Ο Μελισσαράτος με βολές κάνει το 29-16…

Είναι φανερό ότι ο Άρης έχει επηρεαστεί από τον σοβαρό τραυματισμό του Γκίκα!

14′ Ο Νίκου σκοράρει και κάνει το 27-16.

13′ Νέο καλάθι από τον Μελισσαράτο και 25-16…

12′ Ο Μελισσαράτος σκοράρει (23-16).

12′ Κάρφωμα από τον Φαγιέ και 21-16.

11′ 0/2 βολές από τον Μελισσαράτο, παραμένει το 19-16.

11′ Καλάθι και φάουλ από τον Αθηναίου, μειώνει ο Άρης σε 19-16.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Πανελευσινιακός – Άρης 19-13

10′ Απαντάει άμεσα ο Παπαμακάριος (19-13).

10′ Ο Μούρτος μειώνει σε 17-13.

9′ 1/2 βολές από τον Ρος και 17-11.

9′ Ο Γκίκας έκανε φάουλ στον Ρος και τραυματίστηκε στην συγκεκριμένη φάση. Πιάνει τον αριστερό καρπό του… Δείχνει να είναι σοβαρός ο τραυματισμός! Πήγε στον πάγκο και είναι όλοι από πάνω του. Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου!

8′ Ο Ρος σκοράρει για την Ελευσίνα (16-11).

7′ Σκοράρει ο Πελεκάνος και μειώνει (14-11).

7′ Τάπα του Χαρίση στον Τέρνερ που πήγε για κάρφωμα! Εντυπωσιακή φάση…

7′ Καλή άμυνα από Χαρίση, φάουλ υπέρ του Γκίκα στον αιφνιδιασμό. Ο γκαρντ του Άρη με 1/2 βολές μειώνει σε 14-9.

6′ 2/2 βολές από τον Φαγιέ και 14-8.

5′ Με λάθη ξεκίνησε ο Άρης, δεν παίζει με καθαρό μυαλό… Βγήκε και ο Αθηναίου μπήκε ο Γκίκας.

5′ Ο Τέρνερ σκοράρει και κάνει το 12-8.

4′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Μούρτος στη θέση του Μποχωρίδη.

4′ Ο Τέρνερ κάνει το 10-8.

4′ Τρίποντο από τον Παπαμακάριο και 8-8.

4′ 2/2 βολές από τον Τσακαλέρη, ο Άρης μπροστά με 5-8.

3′ Και πάλι εύστοχος ο Τσακαλέρης, κάνει το 5-6.

3′ Καλάθι από τον Φαγιέ και 5-4.

3′ Ο Τσακαλέρης ευστοχεί και ο Άρης προηγείται (3-4).

2′ Σκοράρει ο Πελεκάνος (3-2).

1′ Τρίποντο από τον Παπαμακάριο και 3-0.

Η πεντάδα του Άρη: Μποχωρίδης, Αθηναίου, Πελεκάνος, Τσακαλέρης, Χαρίσης.

Η πεντάδα του Πανελευσινιακού: Παπαμακάριος, Ράλεϊ Ρος, Αβραμίδης, Φαγιέ, Τέρνερ.

Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Οι δύο παράγοντες του Άρη κάθονται στην άκρη του πάγκου.

Για μισό λεπτό ο Αντώνης Ασημακόπουλος μιλούσε στους συμπαίκτες του στο κέντρο του γηπέδου…

Στο παρκέ για την προθέρμανση και η ομάδα του Άρη!

Βγήκε η ομάδα της Ελευσίνας στο γήπεδο για την προθέρμανσή της. Λίγος κόσμος στο κλειστό…

Οι παίκτες του Άρη έχουν βγει στο γήπεδο για τα πρώτα σουτ.

Έξω από το γήπεδο βρίσκονται οι Λευτέρης Αρβανίτης και Χρήστος Γαλιλαίας και συζητούσαν με φιλάθλους του Άρη.