LIVE: Πανθρακικός – Άρης 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Νίκη-βαθμούς-οξυγόνο για τις τελευταίες μαθηματικές ελπίδες, αλλά και για την αξιοπρέπεια και την ιστορία του, είναι ο στόχος του Άρη κόντρα στον Πανθρακικό (17:15). Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει το pre game, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ…

90′ ΓΚΟΛ 2-1: Τραγικό λάθος της άμυνας του Άρη, ο Ίγκορ κάνει το 2-1.

86′ Τελευταία αλλαγή και για τον Πανθρακικό. Σουτ του Κουσίδη, η μπάλα δίπλα απ’ την εστία του Πανθρακικού.

83′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Κουσίδη, η μπάλα δίπλα απ’ την εστία του Πανθρακικού.

82′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή, ο Αγγελούδης μέσα, έξω ο Τσιάρας, φουλ επίθεση ο Άρης.

75′ Αλλαγή ο Άρης. Έξω ο Βλάχος, μέσα ο Κουσίδης.

73′ Ατομική προσπάθεια του Τάτου, σουτ που διώχνει ο Αθανασιάδης.

72′ ΓΚΟΛ 1-1: Ο Πανθρακικός ισοφαρίζει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μολίνα.

65′ Δεύτερο δοκάρι για το Πανθρακικό μετά από κεφαλιά του Ίγκορ.

64′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, έξω ο Καμινιώτης, μέσα ο Ηρακλής.

55′ Πιέζει ο Πανθρακικός, μπήκε πιο δυνατά στο β’ μέρος. 5 τελικές για τους γηπεδούχους, οι 3 στο β΄ ημίχρονο, 5 για τον Άρη.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο από τους παίκτες του Πανθρακικού. Διπλή αλλαγή για τον Πανθρακικό. Χασομέρης και Μολίνα στις θέσεις των Παπαγεωργίου και Ντιόγκο.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Δύο λεπτά καθυστερήσεις

38′ Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη.

36′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 0-1 για τον Άρη με κεφαλιά τον Κύργια, μετά από κόρνερ του Τάτου και άστοχη έξοδο του Αθανασιάδη.

35′ Ωραίο σουτ του Τάτου έξω από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ δύσκολα ο Αθανασιάδης.

32′ Δοκάρι για τον Πανθρακικό. Γύρισμα του Τζάνη στον Ίγκορ και αυτός εντελώς αμαρκάριστος στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Διούδη. Η τύχη με το μέρος του Άρη, για μια φορά…

29′ Νέα καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μανιάς πασάρει τον Βανγκέλι, σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει, αλλά καταλήγει άουτ.

23΄ Προσπάθεια του Τζάνη από τα αριστερά, σπάει τη μπάλα όμως Παπαγεωργίου τη στέλνει άουτ με προβολή.

24 λάθη για τον Πανθρακικό, 14 για τον Άρη.

21′ Νέα ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μανιάς μέσα από την περιοχή πιάνει σουτ αλλά μπλοκάρει ο Αθανασιάδης. Θα μπορούσε να είχε πασάρει δίπλα σε Τάτο και Τσουμάνη, αλλά… Πιέζει ο Άρης

18′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Έμμεσο του Τάτου από το ύψος της περιοχής, η άμυνα του Πανθρακικού αποκρούει, νέο σου του  Βλάχου μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης!

16′  Ο Ιγκόρ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει στον Καμινιώτη και την τελευταία στιγμή ο Διούδης γλιτώνει τον Άρη απ’ το αυτογκόλ.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα για μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου.

14′ Σουτ του Βλάχου από καλή θέση άουτ! Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Άρη.

13′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου για σκληρό φάουλ.

7′ Μικρή διακοπή στο ματς λόγω ρίψης αντικειμένων από την κερκίδα των οπαδών του Άρη.

5′ Ασταθής έξοδος του Αθανασιάδη, ο Μανιάς προσπάθησε να σκοράρει από την μικρή περιοχή, αλλά καθυστέρησε και οι αμυντικοί του Πανθρακικού απομάκρυναν

Με ολοκίτρινη στολή ο Άρης. Ο Άκης Μάντζιος κατευθύνθηκε πριν από τον αγώνα στον πάγκο των κίτρινων, ασπάστηκε τον Σούλη Παπαδόπουλο, τον Γιώργο Φοιρό και τον γιατρό της ομάδας Βαγγέλη Πανταζή!