LIVE: Πανιώνιος – Άρης 82-75 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στη Νέα Σμύρνη φιλοξενείται σε λίγη ώρα ο Άρης από τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής στην Α1. Οι κίτρινοι θέλουν τη νίκη για να συνεχίσουν την πορεία τους προς την αγωνιστική βελτίωση και την σταθεροποίηση στην πρώτη οχτάδα, έχουν όμως σαφέστατα πολύ δύσκολη αποστολή απέναντι σε μια ομάδα που ισοβαθμεί στη 2η θέση με τον Παναθηναϊκό και μετράει πέντε σερί νίκες. Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό, καθώς και όλο το ρεπορτάζ αμέσως μετά. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Άρης 82-75

40′ Ο Ασημακόπουλος κάνει το 82-75.

40′ Βολές για τον Παππά, το σκορ γίνεται 82-73.

40′ Τρίποντο του Πάσαλιτς (80-73).

40′ Βολές για τον Παππά, το σκορ γίνεται 80-70.

40′ Βολές για τον Βεργίνη, ο Άρης μειώνει σε 79-70.

40′ Νέο καλάθι από τον Γιάνκοβιτς (79-68).

39′ Καλάθι και φάουλ από τον Πελεκάνο (77-68).

39′ Καλάθι από τον Γιάνκοβιτς (77-65).

38′ Ο Βεργίνης και πάλι μειώνει (75-65).

38′ Ο Παππάς κάνει το 75-63. Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου.

37′ Βολές από τον Μίλμπουρν και 73-63.

37′ Σκοράρει Μίλμπουρν (71-63).

36′ Δίποντο του Βεζένκοφ και ο Άρης μειώνει σε 69-63!

36′ Αντιαθλητικό φάουλ από τον Σαρικόπουλο στον Μίλμπουρν, σωστή απόφαση. Το σκορ γίνεται 69-61.

36′ Ο Βεργίνης μειώνει σε 68-61.

35′ Βολές για τον Μπόγρη και 68-59.

35′ Τέταρτο φάουλ για τον Πάσαλιτς.

34′ Ο Τσιάρας κάνει το 66-59.

33′ Βολές για τον Γιάνκοβιτς από φάουλ “εφεύρεση” του Τανατζή. Το σκορ γίνεται 66-57.

33′ Νέο καλάθι από τον Βεργίνη και 64-57.

32′ Απαντάει ο Τσιάρας (64-55).

32′ Ο Μίλμπουρν κάνει το 64-53.

31′ Καλάθι από τον Χαντ στον αιφνιδιασμό και 62-53. Τάιμ άουτ από τον Σφαιρόπουλο.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Πανιώνιος – Άρης 62-51

30′ Ευστοχεί ο Βεργίνης με τη λήξη και μειώνει σε 62-51.

29′ Τρίποντο απο τον Χαντ (62-49).

28′ Βολές για τον Πελεκάνο (62-46).

28′ Ο Μίλμπουρν κάνει το 62-45.

27′ Καλάθι και φάουλ από τον Καββαδά 60-43

27′ Ο Χαντ μειώνει (57-43).

26′ Ο Πανιώνιος και πάλι στο +16 (57-41).

26′ Νέο τρίποντο από τον Μίλμπουρν (55-41).

25′ Βολές για τον Γιάνκοβιτς, ο Πανιώνιος μπροστά με 52-41.

25′ Ο Άρης δεν τα παρατάει… Καλάθι και φάουλ του Χαρίση και 50-41.

23′ Ο Αθηναίου κάνει το 50-37. Απαντάει άμεσα ο Πάσαλιτς (50-39).

22′ Νέο καλάθι από τον Βεργίνη και 48-37

22′ Τρίποντο από τον Βεργίνη (48-35).

21′ Κάρφωμα του Γιάνκοβιτς και 48-32.

21′ Βολές για τον Αθηναίου και 46-32.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Πανιώνιος – Άρης 44-32

20′ Ο Παππάς κάνει το 44-32.

20′ Απαντάει ο Βεζένκοφ (42-32).

19′ 42-30 από καλάθι του Αθανασούλα.

19′ Εύκολο λάθος για τον Άρη…

19′ Ο Αθανασούλας κάνει το 40-30.

18′ Φάουλ του Μπόγρη στον Ασημακόπουλο, βολές για τον Άρη και 38-30.

18′ Βολές για τον Πελεκάνο από φάουλ του Γιάνκοβιτς, το σκορ γίνεται 38-28.

18′ Νέο καλάθι από τον Μπόγρη (38-27).

18′ Ο Παππάς σκοράρει (36-27).

17′ Βολές για τον Γιάνκοβιτς, το σκορ γίνεται 34-27.

17′ Βολές για τον Πελεκάνο, ο Άρης μειώνει κι άλλο (32-27).

17′ Τάιμ άουτ από τον Αγγέλου. Αμυντικά ο Άρης με εξαίρεση το πρώτο λεπτό και τα 3/3 τρίποντα του Πανιωνίου, αμύνεται σωστά, πρέπει όμως να βελτιωθεί αισθητά στο επιθετικό κομμάτι.

16′ Βολές για τον Ασημακόπουλο από το φάουλ του Καββαδά. Ο Άρης μειώνει σε 32-25.

15′ Ο Πάσαλιτς με τρίποντο μειώνεισε 32-23.

14′ Βολές για τον Μίλμπουρν, ο Πανιώνιος μπροστά με 32-20.

13′ Βολές για τον Καββαδά, το σκορ γίνεται 30-20.

12′ Τρίποντο από τον Πάσαλιτς και 28-20.

12′ Τρίποντο και φάουλ από τον Μίλμπουρν, το σκορ γίνεται 28-17!

12′ Απαντάει ο Βεργίνης και μειώνει σε 24-17.

12′ Τρίποντο από τον Μίλμπουρν, ο Πανιώνιος ξεφεύγει με 24-15.

11′ Ο Κις με τρίποντο κάνει το 21-15.

Κι όμως χωρίς να… φαίνεται, η διαιτησία έχει παίξει ρόλο για το 18-15 στο πρώτο δεκάλεπτο…

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: Πανιώνιος – Άρης 18-15

10′ Καλάθι και φάουλ από τον Βεργίνη, ο Άρης μειώνει σε 18-15.

10′ Ο Μπόγρης κάνει το 18-12.

9′ Κλέψιμο του Χαντ, φάουλ από τον Μπατή και βολές για τον Αμερικανό. Το σκορ παραμένει 16-12 καθώς ο Χαντ αστόχησε και στις δύο βολές.

9′ Επιθετικό φάουλ του Μπόγρη, δίνεται φάουλ στον Σαρικόπουλο. Βολές και 16-12.

8′ Ο Σαρικόπουλος μειώνει στο καλάθι (14-12).

8′ Αντιαθλητικό φάουλ στον Πάσαλιτς, ο Βόσνιος κάνει το 14-10, η μπάλα για τον Άρη.

8′ Νέο καλάθι από τον Παππά (11π.) και 14-8.

7′ Βολές για τον Παππά από φάουλ του Σαρικόπουλου, το σκορ γίνεται 12-8.

6′ Αιφνιδιασμός για τον Πάσαλιτς και 10-8.

6′ Βολές για τον Μπούκερ, το σκορ γίνεται 10-6.

5′ Βήματα του Μπούκερ που δεν δίνονται, σκοράρει και 9-6.

4′ Ασίστ του Πάσαλιτς στον Χαρίση και μειώνει ο Άρης σε 7-6.

4′ Ο Μίλμπουρν έκανε φάουλ στον Τσιάρα, αυτός έπεσε πάνω στον Παππά και δόθηκε φάουλ στον παίκτη του Άρη! Αυτά δεν γίνονται… 7-4 μπροστά ο Πανιώνιος.

3′ Ο Παππάς ισοφαρίζει (4-4).

2′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι από τον Χαρίση (2-4).

1′ Βολές για τον Παππά από φάουλ του Μποχωρίδη, το σκορ γίνεται 2-2.

1′ Σκοράρει ο Μποχωρίδης και κάνει το 0-2!