LIVE: Το φιλικό του Άρη με τον Απόλλωνα Λάρισας (3-1)

Διακοπή στο πρωτάθλημα της Super League 1 για τους αγώνες των Εθνικών ομάδων και ο Άρης αντιμετωπίζει σήμερα σε φιλικό αγώνα τον Απόλλωνα Λάρισας.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Στο σημερινό φιλικό θα αγωνιστούν όσοι δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής στα επίσημα ματς της χρονιάς, με τον Τόλη Τερζή να μοιράζει τον χρόνο.

Παρακολουθήστε μέσω του PRESSARIS την εξέλιξή του…

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΦΙΛΙΚΟΥ

Τρία λεπτά καθυστερήσεων.

90′ Γκολ (3-1) με εύστοχη εκτέλεση του Μαντσίνι από το σημείο του πέναλτι.

89′ Πέναλτι για τον Άρη, που κέρδισε ο ίδιος από ανατροπή από τον Χατζή.

87′ Δοκάρι για τον Άρη από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαντσίνι

85′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζή

84′ Μέσα ο Τσαγκαλίδης, έξω ο Μαρτίνες.

82′ Σουτ του Μαντσίνι μπλόκαρε ο Γκέκας.

80′ O Μαρμαρίδης στην θέση του Ντουάρτε

79′ Βγήκε ο Μπαστακός, στην θέση του ο Σιφναίος

78′ Σουτ από καλή θέση του Μαρτίνες αλλά στέλνει την μπάλα πολύ άουτ

74′ Έξω προσωρινά ο Μπα, συνέχεια στο ματς… Μπήκε πάλι ο Μπα.

73′ Διακοπή στο παιχνίδι, πεσμένος ο Μπα στον αγωνιστικό χώρο, έχει χτυπήσει στο κεφάλι.

64′ Σουτ του Νούσιου, η μπάλα άουτ.

62′ Ο Μπακούτσης στην θέση του Διαμαντόπουλου

56′ Κωστούλας έξω, ο Μπιμάι μέσα και Νούσιος αντί του Νύκταρη  για τον Απόλλωνα.

49′ Πήγε να γίνει επικίνδυνη φάση για τον Απόλλωνα από λάθος του Τσιλιγγίρη και της άμυνας…

46′ Δυνατό σουτ του Κωνσταντινίδη μέσα από την περιοχή και από γύρισμα του Μαρτίνες, δύσκολα ο Γκέκας σε κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

46′ Ξεκίνησε το β΄μέρος χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

15.50 Tέλος πρώτου ημιχρόνου…

43΄Ο Τσιλιγγίρης μπλοκάρει την μπάλα στην προσπάθεια του Σάντος

36΄Κίτρινη στον Μαντσίνι

35΄Ωραία επέμβαση του Τσιλιγγίρη με τα πόδια στο πλασέ του Νύκταρη, που πήρε την μπάλα από την λάθος πάσα του Ντουάρτε.

32΄Γκολ (2-1) με τον Μάρτιν Τόνσο, να εκμεταλλεύεται το λάθος του Γκέκα και να δίνει το προβάδισμα στον Άρη.

27΄Δοκάρι για τον Απόλλωνα Λάρισας, σε απευθείας χτύπημα φάουλ του Νύκταρη.

2ο΄Σουτ του Σάντος, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Άρη

12΄Καλό σουτ του Τασιούλη, άουτ…

11΄Γκολ (1-1) με την άμυνα του Άρη να μην διώχνει σωστά και τον Ναζίμ με κεφαλιά να ισοφαρίζει

7΄Γκολ (1-0) για τον Άρη, με διπλή προσπάθεια του Μάρτιν Τόνσο, μετά την κάθετη του Μαντσίνι και το πλασέ του Αργεντινού.

6′ Κεφαλιά του Σόουζα, κόρνερ ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα