LIVE: Zωντανά από το PRESSARIS η εξέλιξη του αγώνα του Άρη στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Άρη στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναθηναϊκό για την 5η αγωνιστική της Basket League. Τζάμπολ στις 19.00 και ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αγώνα και όχι μόνο από το PRESSARIS.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΡΗΣ 108-86

40′ Στον αιφνιδιασμό, σκοράρει και ο Νετζήπογλου, 108-86

40′ Τρίποντο ο Σακελλαρίου, 108-84

39′ Βολές ο Παπαγιάννης (1/2), 108-81

39’ Εύστοχος ο Παπαγιάννης, 107-81

39’ Βολές ο Βουλγαρόπουλος (2/2), 105-81

39’ Σκοράρει ο Παπαδάκης, 105-79

38’ Σκοράρει ο Παπαγιάννης, 103-79

37’ Τρίποντα των Γκετσεβίτσιους και Σακελλαρίου, 101-79

36’ Οκτώ σερί πόντοι του Τζόνσον, 101-73

36’ Τρίποντο ο Παπαδάκης, 96-73

35’ Εύστοχος ο Τάλτον, 93-73

Τάιμ άουτ

35′ Μπάσιμο του Μπράουν, 93-71

35′ Τρίποντο ο Μήτογλου, 91-71

34′ Φόλοου του Γκάγκιτς, 88-71

33′ Από κοντά ο Ντραγκίτσεβιτς, απαντάει ο Μπράουν, 88-69

32′ Ασίστ Τάλτον, σκοράρει ο Ντραγκίτσεβιτς, 86-67

31′ Στις βολές ο Μήτογλου (1/2), 86-65

31′ Φόλοου του Μήτογλου, 85-65

31′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 83-65

31′ Σκοράρει ο Μήτογλου, 83-62

Σχόλιο: Η κακή αμυντική λειτουργία του Άρη -δέχθηκε 31 πόντους- και οι πολλές βολές που πήρε ο Παναθηναϊκός στην τρίτη περίοδο (11/15 έναντι 1/2 του Άρη) αύξησαν την απόσταση κοντά στους 20 πόντους.

ΤΕΛΟΣ Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 81-62

30′ Στις βολές ο Μήτογλου (1/2), 81-62

30′ Στις βολές ο Τάλτον (1/2), 80-62

30′ Τρίποντο ο Φριντέτ, 80-61

30′ Εύστοχος ο Τάλτον, 77-61

29′ Σκοράρει ο Γουάιλι, 77-59

29′ Τρίποντο ο Ράις, 75-59

28′ Ξανά βολές με τον Φριντέτ (2/2), 72-59

27′ Τρίποντο ο Τάλτον, 70-59

27′ Στις βολές ο Τόμας (1/2), 70-56

27′ Σκοράρει ο Γουάιλι, 69-56

27′ Στις βολές ο Τόμας (2/2), 67-56

Τάιμ άουτ

26′ Καλάθι και φάουλ ο Γουάιλι (0/1β.), 65-56

26′ Τρίποντο ο Τάλτον, 63-56

26′ Σκοράρει ο Τζόνσον, 63-53

25′ Μειώνει ο Ντραγκίτσεβιτς, 61-53

25′ Τρίποντο ο Τόμας, 61-51

24′ Ξανά στις βολές ο Φριντέτ (2/2), 58-51

23′ Στις βολές ο Φριντέτ (1/2), 56-51

23′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, απαντάει με τον ίδιο τρόπο ο Φριντέτ, 55-51

22′ Φριντέτ στις βολές (2/2), 52-48

21′ Με καλάθια των Φλιώνη και Ντραγκίτσεβιτς μειώνει ο Άρης, 50-48

19.53: Ξεκινάει σε 3′ το δεύτερο ημίχρονο…

Πρώτος σκόρερ του Άρη ο Γκετσεβίτσιους με 14 πόντους (3/5δπ, 4/7τρ.), ενώ για τον Παναθηναϊκό οι Φριντέτ και Τζόνσον με 8 πόντους έκαστος.

Παναθηναϊκός: 6/6 βολές, 13/21 δίποντα, 6/13 τρίποντα, 12 ριμπάουντ (8-4), 13 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 κόψιμο, 9 κερδισμένα φάουλ, 4 λάθη.

Άρης: 2/4 βολές, 12/18 δίποντα, 6/15 τρίποντα, 16 ριμπάουντ (11-5), 12 ασίστ, 3 κλεψίματα, 7 κερδισμένα φάουλ, 8 λάθη.

Σχόλιο: Με δύο τρίποντα του Φριντέτ και σερί 10-0 στο ξεκίνημα της περιόδου ο Παναθηναϊκός πήγε στο +10 (35-25), ο Άρης όμως είχε απαντήσεις και με Γκετσεβίτσιους-Τάλτον-Μιλόσεβιτς κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: 50-44

20′ Τρίποντο ο Καλάθης, 50-44

20′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 47-44

19′ Μέχρι μέσα ο Καλάθης, 47-41

19′ Τυχερός ο Παπαγιάννης, 45-41

Τάιμ άουτ ο Πεδουλάκης

18′ Εύστοχος ξανά ο Τάλτον από το ύψος της βολής, 43-41

18′ Ξανά με πανομοιότυπο τρόπο ο Μιλόσεβιτς, 43-39

17′ Στον αιφνιδιασμό ο Μιλόσεβιτς, 43-37

17′ Εύστοχος ο Ράις, 43-35

16′ Τρίποντο του Γκετσεβίτσιους, 41-35

16′ Εύστοχος ο Μπράουν, 41-32

16′ Μόνος του ο Μπράουν στον αιφνιδιασμό, 39-32

15′ Με φόλοου ο Βουγιούκας, 37-32

15′ Ωραία προσπάθεια του Ντραγκίτσεβιτς, 35-32

13′ Μειώνει ο Τάλτον, 35-30

13′ Ο Γκετσεβίτσιους με τρίποντο, 35-28

13′ Με διπλή προσπάθεια ο Τόμας, 35-25

12′ Νέο τρίποντο ο Φριντέτ, 33-25

Τάιμ άουτ από τον Μαρκόπουλο

12′ Τρίποντο του Φριντέτ, 30-25

11′ Κάρφωμα ο Παπαπέτρου, 27-25

Σχόλιο: Χάρη στην καλή επιθετική λειτουργία, τις εμπνεύσεις του Φλιώνη και την εξαιρετική παρουσία του 17χρονου Σιδηροηλία (7π.) ο Άρης είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια της περιόδου.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ: 25-25

10′ Βολές για τον Φριντέτ (2/2), 25-25

Στο παιχνίδι ο 17χρονος Νετζήπογλου

10′ Στις βολές ο Γκάγκιτς (1/2), 23-25

10′ Σκοράρει ο Τζόνσον, 23-24

9′ Καρφώνει ο Γουάιλι, απαντάει με τρίποντο ο Τάλτον, 21-24

9′ Τρίποντο ο Τζόνσον, απαντάει με τον ίδιο τρόπο ο Σιδηροηλίας, 19-21

8′ Δύσκολο σουτ το Ντραγκίτσεβιτς, 16-18

8′ Σκοράρει ο Τόμας, 16-16

7′ Εύστοχος ο Γκετσεβίτσιους, 14-16

7′ Ισοφαρίζει ο Γουάιλι, 14-14

Στον αιφνιδιασμό ο Σιδηροηλίας, 12-14

6′ Εύστοχος ο Μήτογλου, 12-12

Τάιμ άουτ

5′ Βολές για τον Μήτογλου (2/2), 10-12

5′ Ακόμα μια ωραία κίνηση του Φλιώνη, 8-12

4′ Πολύ ωραίο καλάθι του Σιδηροηλία, 8-10

4′ Στις βολές ο Ράις (2/2), 8-8

3′ Τρίποντο ο Γκετσεβίτσιους, 6-8

3′ Ωραίο μπάσιμο του Φλιώνη, 6-5

2′ Τρίποντο και από τον Τζόνσον, 6-3

2′ Από κοντά ο Ντραγκίτσεβιτς, 3-3

2′ Τρίποντο από τον Μπράουν, 3-1

1′ Βολές για τον Μιλόσεβιτς (1/2), 0-1

H πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Γκετσεβίτσιους, Σιδηροηλίας, Μιλόσεβιτς, Ντραγκίτσεβιτς.

Η πεντάδα του Παναθηναϊκού: Ράις, Μπράουν, Τζόνσον, Μήτογλου, Παπαγιάννης.

18.57: Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων.

18.50: Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο.

18.45: Μοναδικό πρόβλημα για τον Παναθηναϊκό αποτελεί ο τραυματίας Νίκος Παππάς.

18.43: Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμα στο παρκέ του ΟΑΚΑ.

18.37: Τρεις οι συνδετικοί κρίκοι ανάμεσα στον σημερινό Άρη και Παναθηναϊκό. Οι Λευτέρης Μποχωρίδης, Γιάννης Αθηναίου και Ντίνος Μήτογλου έχουν αγωνιστεί και στις δύο ομάδες. Οι δύο πρώτοι απουσιάζουν σήμερα με τον Αθηναίου να χάνει όλη τη σεζόν.

18.28: Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Άρης δεν έχει στη διάθεσή του το δίδυμο Μποχωρίδη-Μόρις. Ο πρώτος θα μείνει εκτός δράσης μέχρι τον Δεκέμβριο λόγω του τραυματισμού του στον καρπό, ενώ ο Αμερικανός (ενοχλήσεις στον αχίλλειο) αναμένεται να επιστρέψει στη δράση κόντρα στον Κολοσσό (2/11, Παλέ).

18.25: Ο Άρης μετράει τρεις σερί ήττες μετά τη νίκη της πρεμιέρας επί του ΠΑΟΚ, ενώ ο Παναθηναϊκός έχει τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

18.22: Διαιτητές της αναμέτρησης στο κλειστό “Νίκος Γκάλης” είναι οι Τσαρούχα, Κωνσταντινίδου και Καρπάνος.