Mετέτρεψε σε πάρτι το ντέρμπι της Λεμεσού ο Άρης – Πρώτος ο ΑΠΟΕΛ

Πάρτι στο ντέρμπι της Λεμεσού ο Άρης! Οι «πράσινοι» επικράτησαν με το εμφατικό 4-0 της ΑΕΛ στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής της Α’ φάσης του πρωταθλήματος. Πρώτος στην κ.δ. ο ΑΠΟΕΛ, 0-1 τη Δόξα.

Αφεντικό στη Λεμεσό ο Άρης! Οι «πράσινοι» μετέτρεψαν σε πάρτι το ντέρμπι με την ΑΕΛ, την οποία και πάτησαν από το πρώτο ημίχρονο με το εμφατικό 4-0 στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Cyta τερματίζοντας στην δεύτερη θέση. Στην κορυφή ο ΑΠΟΕΛ που έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς (0-1).

Καταιγιστικός ο Άρης που άνοιξε το σκορ στο 1′ με τον Κοκόριν ο οποίος πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Στο 9′ ο Καζού έγραψε το 0-3, με τον Γκομίς στο 31′ να διαμορφώνει το τελικό σκορ 4-0.

Στην κορυφή ολοκλήρωσε την πρώτη φάση του πρωταθλήματος ο ΑΠΟΕΛ που με το γκολ του Κωνσταντίνοφ στο 62′ επικράτησε 1-0 στην έδρα της Δόξα Κατωκοπιάς αφήνοντας την στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.