Nέο… σπρώξιμο στον ευνοούμενο Παναθηναϊκό, γελάκια Σιδηρόπουλου και “πλαστογραφία” (2-3) στο Περιστέρι (videos)

Ξανά με… σπρώξιμο ο Παναθηναϊκός που με την ανοχή και τα… γελάκια του Σιδηρόπουλου κέρδισε στο Περιστέρι τον Ατρόμητο (2-3).

Η φάση που έμελλε να καθορίσει το ματς έγινε στο 72’ με το σκορ στο 2-2. Παρότι ο Μολό είχε κίτρινη κάρτα από το πρώτο ημίχρονο, πραγματοποίησε ένα σκληρό μαρκάρισμα χτυπώντας με τις τάπες αντίπαλό του, όμως ο διαιτητής Σιδηρόπουλος αντέδρασε με… γελάκια και υπέδειξε απλό φάουλ χωρίς κάρτα, την στιγμή που σε αντίστοιχες τέτοιες φάσεις ο Άρης έχει αντικρίσει απευθείας κόκκινη κάρτα!

Αν ο Μολό είχε αποβληθεί, τότε θα άλλαζαν οι ισορροπίες του αγώνα, κάτι που τελικά δεν έγινε, με τον Ατρόμητο να γνωρίζει την ήττα. Ο Βέλεθ άνοιξε το σκορ στο 10’, με τον Γούτα να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις για τους γηπεδούχους.

Ο Καρλίτος έδωσε ξανά προβάδισμα στον Παναθηναϊκό μετά από λάθος του Γιαννιώτη, ο Αγκάγιεφ έκανε το 2-2 και τελικά αφού δεν αποβλήθηκε ο Μολό, ο Σανκαρέ έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους με αρκετή δόση τύχης.