O Ατρόμητος 2-1 τον Βόλο με γκολ του Κουλούρη στο 90′ – Η βαθμολογία

Με γκολ του Ευθύμη Κουλούρη επιθετικού στο 90΄, ο Ατρόμητος λύγισε (2-1) την αντίσταση του Βόλου στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής της Super League κι έκανε ένα ακόμα σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση της παραμονής στη Super League.

Η ομάδα του Κρις Κόουλμαν άνοιξε το σκορ στο 26΄, όταν μετά από καταπληκτική ασίστ πάσα με φανταστικό τακουνάκι του Ναμπί, ο Ντένιτς βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα του Βόλου, Παπαδόπουλο και με εύστοχο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0).

Τρία λεπτά νωρίτερα (23΄) ο σκόρερ του Ατρόμητου με διαγώνιο σουτ μέσα από τη περιοχή βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της θεσσαλικής ομάδας. Οι γηπεδούχοι είχαν άλλες δύο καλές στιγμές με τους Κουλούρη (11΄) και Άλιμπεκ (29΄).

Στην αντίπερα όχθη, ο Βόλος δεν απειλούσε ουσιαστικά την εστία του Γιαννιώτη μέχρι το 37ο λεπτό. Χρονικό σημείο στο οποίο μετά από σέντρα ακριβείας του Φεράρι από τα αριστερά, ο Ρεγκατέν πρόλαβε την άστοχη έξοδο του Γιαννιώτη και με κεφαλιά ισοφάρισε (1-1).

Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 90΄όταν μετά από κόρνερ του Μουνίθ, ο Κουλούρης με κοντινή κεφαλιά βρήκε δίχτυα και έδωσε την πολύτιμη νίκη στον Ατρόμητο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας (46΄Μαυρομμάτης), Παπαδόπουλος (79΄Σάλομον), Τζοβάρας (46΄Καστεγιάνο), Έρλινγκμαρκ, Ντένιτς (64΄Μουνίθ), Καρτάλης, Ναμπί (64΄Ροτάριου), Άλιμπεκ, Κουλούρης.

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Πουρίτα, Ρίνερ, Γκουλέν, Φεράρι, Μπαρτόλο (46΄Κορέα), Τσοκάνης (64΄Μπαριέντος), Νίνης(81΄Τερεζίου), Ρεγκατέν(81΄Ροσέρο), Όρος (89΄Σιελής), Σοάρες.