O Μπαργκάν “πλήγωσε” (1-0) τον ΑΠΟΕΛ

Ταλαιπωρημένος από την περιπέτεια με τον κορωνοϊό, ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε 1-0 από την Καρμιώτισσα στην Πάφο, σε εξ αναβολής παιχνίδι για τη 14η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» έμειναν στην 9η θέση με 16 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Πάφου πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα, αφού πέτυχε την τρίτη φετινή νίκη της και έφτασε τους 14.

Η Καρμιώτισσα ευτύχησε να προηγηθεί στο 2ο λεπτό με τον Μπαργκάν, ο οποίος πήρε την κεφαλιά-ασίστ του Ρομό και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0. Ο ΑΠΟΕΛ πίεσε με μακρινά σουτ για την ισοφάριση, αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου λίγο έλειψε να δεχτεί δεύτερο γκολ από τον Σάσι, που σούταρε, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπορούσαν να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, πόσω μάλλον να απειλήσουν την εστία των γηπεδούχων. Οι διακοπές στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πολλές και με το ζόρι παιζόταν ποδόσφαιρο. Για ευκαιρίες ούτε λόγος και κάπως έτσι η Καρμιώτισσα κράτησε εύκολα το υπέρ της 1-0.