O Πάλμα κόντρα στον Μέσι! Έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο, ήττα της Ονδούρας από την Αργεντινή (video)

Για ένα ημίχρονο και συγκεκριμένα στο δεύτερο αγωνίστηκε ο Λούις Πάλμα στην αναμέτρηση της Ονδούρας με αντίπαλο την Αργεντινή. Η ομάδα του δεν κατάφερε και πολλά απέναντι στην αλμπισελέστε, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0.

Ο μεσοεπιθετικός του Άρη έπαιξε αρχικά ως εξτρέμ σε σχηματισμό 4-3-3 και στη συνέχεια ως δεκάρι σε 4-2-3-1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Λιονέλ Μέσι που είχε κέφια, καθώς πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του.

Η Αργεντινή άνοιξε το σκορ στο 16′ με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μέσι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0 για την «Σελέστε». Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον ηγέτη της Αργεντινής με αδιανόητη λόμπα έξω από την περιοχή στο 69ο λεπτό.