Paris Masters: Πρόωρος αποκλεισμός για Τσιτσιπά στο διπλό

Οι Τσιτσιπάς/Κουρέσι ηττήθηκαν με 2-1 σετ τους Ρούμπλεφ/Κατσάνοφ και αποκλείστηκαν στη φάση των “32” του Paris Masters.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Με ήττα συνοδεύτηκε η πρεμιέρα του Στέφανου Τσιτσιπά στο διπλό στο Masters του Παρισιού.

Στον αγώνα της φάσης των “32” που έπαιξε ως ζευγάρι με τον Αϊσάμ Κουρέσι  έχασε από  τους Ρούμπλεφ/Κατσάνοφ με 6-3, 4-6, 5-10 και πλέον στρέφει το ενδιαφέρον του στο απλό.

Οι Ρώσοι  θ’ αντιμετωπίσουν στον επόμενο γύρο  τους Ντάνιελ (Ν. Ζηλανδία) και Όσβαλντ (Πολωνία).

Ο αγώνας

Στο 1ο σετ οι Τσιτσιπάς/Κουρέσι έφτασαν με μπρέικ στο 3-1 και μετά στο 4-1 αλλά οι Ρώσοι μείωσαν σε 5-2 και 5-3.

Τελικά ο Έλληνας και ο Πακιστανός κέρδισαν το 9ο γκέιμ και το 1ο σετ με 6-3.

Το ξεκίνημα τους ήταν ιδανικό στο 2ο σετ αφού στο 1ο γκέιμ έφτασαν σε μπρέικ, θα κάνουν το 2-0 αλλά με μπρέικ θα ισοφαριστούν σε 2-2.

Μετά από το 3-3 οι Ρώσοι θα προηγηθούν για πρώτη φορά (3-4) και με νέο μπρέικ θα φτάσουν στο 3-5.

Οι Τσιτσιπάς/Κουρέσι θα πάρουν πίσω το μπρέικ για το 4-5 αλλά οι Ρούμπλεφ/Κατσάνοφ θα ισοφαρίσουν σε 1-1 τα σετ.

Στο 3ο οι Ρώσοι θα πάρουν προβάδισμα (4-1, 5-2) και θα κερδίσουν με 10-5 και 2-1 σετ.