PRESSARIS Ανάλυση: Το “διαβολεμένο” οχτάλεπτο του Κάμινγκς!

Για 32 λεπτά ο Γουίλ Κάμινγκς ήταν ίσως ο χειρότερος παίκτης του Άρη. Έσβησε μονοκονδυλιά την εμφάνιση που είχε μέχρι το σημείο που η Μπάνβιτ προηγήθηκε με 60-67 με όλα όσα έκανε στα τελευταία οχτώ λεπτά του αγώνα. Το PRESSARIS παρουσιάζει φάση προς προς φάση πως ο Αμερικανός πλέι μέικερ ηγήθηκε του Άρη και τον οδήγησε στη νίκη.

Είχε πολύ μέτρια βραδιά μέχρι το 32’. Μετρούσε μόλις δύο πόντους, δεν μπορούσε να “διαβάσει” σωστά το παιχνίδι και εν πολλοίς η ομάδα χωρίς αυτόν στο παρκέ λειτουργούσε καλύτερα. Στα τελευταία οχτώ λεπτά ωστόσο τα έκανε σχεδόν όλα τέλεια και ηγήθηκε της αντεπίθεσης των κίτρινων για το τελικό 84-78, σκοράροντας 14 από τους 16 πόντους του!

– (5:18) άστοχο σουτ

– (4:48) νέο άστοχο σουτ, επιθετικό ριμπάουντ από το οποίο προήλθε το κάρφωμα του Μπάκνερ για το 73-71

– (3:40) εύστοχος στη βολή της τεχνικής ποινής στον Όρελικ και 74-71

– (2:29) 1/2 βολές και 77-76

– (2:02) Σκοράρει για το 79-78

– (0:20) 2/2 βολές και 83-78

– (0:06) Αμυντικό ριμπάουντ, κερδισμένο φάουλ, 1/2 βολές και 84-78