PRESSARIS-Αποστολή-LIVE: Σέρρες – Άρης 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το τέταρτο εκτός έδρας διπλό θέλει να πετύχει σήμερα ο Άρης κόντρα στην FC Σέρρες. Οι «κιτρινόμαυροι» στοχεύουν αποκλειστικά και μόνο σε νίκη, προκειμένου να διατηρήσουν αρχικά το +4 από την δεύτερη Δόξα Δράμας και γιατί όχι, αν τους δοθεί η ευκαιρία να ανοίξουν και άλλο την ψαλίδα, παρότι ακόμα με παιχνίδι λιγότερο.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο Δημοτικό Γήπεδο Σιδηροκάστρου, απ όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

88΄Στη θέση του Καπνίδη, ο Τσουμάνης

87΄Στη θέση του Κρυστάλλη, ο Μουτίδης

86΄Κίτρινη στον Αγγελίδη

85΄ΓΚΟΛ (2-3) και ολική ανατροπή! Σέντρα του Πόι από τα αριστερά, κεφαλιά του Καπνίδη και 2-3!

82΄Στη θέση του Κατσαρού ο Πολυζωίδης

78΄Επικίνδυνη σέντρα του Μπράβο, σε κόρνερ οι αντίπαλοι αμυντικοί

76΄Στη θέση του Καλογέρη ο Κυβελίδης

71΄Καλο σουτ του Ραούλ Μπράβο η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα των γηπεδούχων

70′ Κίτρινη στον Κατσαρό για σκληρό μαρκάρισμα στον Καλογέρη

69΄Κίτρινη στον Τάτο

68΄Δοκάρι για τον Άρη με εξαιρετικό πλασέ του Ρόβα!

67΄ΓΚΟΛ (2-2) για τον Άρη! Ο Τάτος μετά από γύρισμα του Ντούνη με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή ισοφάρισε σε 2-2!

65΄Γκολ για την ομάδα των Σερρών. Και πάλι πιάστηκε στον ύπνο η άμυνα του Άρη με τον Κρυστάλλη να πετυχαίνει το 2-1

63΄Καταφανέστατο φαουλ στον Ραούλ Μπράβο, στη σέντρα που επιχείρησε απο τα αριστερά, τίποτα από τον διαιτητή Σημαιάκη

58΄Στη θέση του Ν΄Λουντούλου ο Μάουρο Πόι

56΄Κόρνερ του Τάτου, πιο ψηλά απ όλους ο Μελισσας, η μπάλα αουτ

54΄Γκολ για την ομάδα των Σερρών με τον Κρυστάλλη να ισοφαρίζει σε 1-1, μετά από ολιγωρία στην άμυνα του Άρη.

53΄Νέα προσπάθεια του Ντούνη, σουτ εκτός περιοχής και πάλι η μπάλα ελάχιστα αουτ

51΄Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ντούνη από τα δεξιά, η μπάλα ελάχιστα αουτ

50΄Στη θέση του Σαϊνατούδη, ο Παπίτσας

48΄Καλό σουτ του Καπνίδη, η μπάλα λίγο αουτ

15.50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Με το 6ο φετινό γκολ του Καπνίδη ο Άρης πηγαίνει με το προβάδισμα στα αποδυτήρια…

42΄Ο Ντούνης σκόραρε με κεφαλιά, αλλά ο Καζναφέρης που έβγαλε τη σέντρα υποδείχθηκε σε θέση οφ σαιντ

39΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Κόρνερ από τον Ν΄Λουντούλου, ο Τάτος μόνος στη μικρή περιοχή, κοντρόλαρε, σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα αουτ

38΄Γύρισμα του Καζναφέρη, εξαιρετικό σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής του Ντούνη, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μπαχταλίεφ

35΄Σωτήρια προβολή του Κασμερίδη σχεδόν πάνω στη γραμμή. Κόρνερ του Τάτου, πρώτη κεφαλιά του Καπνίδη με τον Ντούνη να στρώνει στον Ιντζίδη που σούταρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά ήταν άτυχος, κερδίζοντας μόνο το κόρνερ

30′ Αρκετά τα λάθη μέχρι στιγμής από τον διαιτητή Σημαιάκη

27΄Κίτρινη στον Καλογέρη

25΄ΓΚΟΛ (0-1) για τον Άρη! Ο Ντούνης σούταρε από την μικρή περιοχή, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Καπνίδη που με προβολή άνοιξε το σκορ για τον Άρη!

23΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Κόρνερ του Τάτου, σκαστή κεφαλιά του Μελισσά η μπάλα ελάχιστα αουτ

20΄Λάθος υπόδειξη του βοηθού για οφ σαιντ στον Καπνίδη που έφευγε μόνος του απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα