PRESSARIS-Αποστολή-LIVE: Eθνικός Ν. Αγιονερίου-Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ )

Στην τέταρτη του νίκη με τον Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς στον πάγκο στοχεύει ο Άρης που φιλοξενείται σήμερα (15:00) στην ουδέτερη έδρα του Κιλκίς από τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ΄Εθνικής.

To PRESSARIS δίνει το “παρών” στο Δημοτικό γήπεδο του Κιλκίς, απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά το τέλος της αναμέτρησης. Μείνει συντονισμένοι…

Τέλος της αναμέτρησης με τον Άρη να παίρνει ένα σπουδαίο εκτός έδρας τρίποντο

89΄Κίτρινη στον Ν΄Λουντούλου

89΄Καπνίδης στη θέση του Πόι

77΄ΓΚΟΛ (0-1) ο Άρης με τον Φερνάντες! Εξαιρετικό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Τεντόνη!

75΄ Τεράστια ευκαιρία για με τον Ν΄Λουντούλου να μη μπορεί να νικήσει τον Τεντόνη.

74΄ Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Ν΄Λουντούλου.

71΄ Αλλαγή για το Αγιονέρι. Ο Αλμπάνης στο γήπεδο

70΄ Ο Νάκας άλλαξε ωραία με τον Σανιά, αυτός πάσαρε στον Πόι, το σουτ του όμως βρήκε στα σώματα και η μπάλα πέρασε κόρνερ.

68΄Αλλαγή για τον Αρη. Ο Νάκας πέρασε στη θέση του Σουνά.

56΄ Κεφαλιά πάσα του Παπαδόπουλου, στοπάρισμα και σουτ του Σανιά η μπάλα κόντραρε και πέρασε αουτ.Μία ακόμα ευκαιρία για τον Άρη

55΄Φοβερό σουτ του Πόι η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

49΄Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα λίγο αουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τεντόνη

48΄Ωραίο σουτ του Σανιά στην κίνηση η μπάλα άουτ

46΄Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο πριν καν παιχτούν όλες οι καθυστερήσεις. Μόλις δύο λεπτά άφησε ο Τσέτσιλας, ενώ έπρεπε να παιχτούν ακόμα τέσσερα λεπτά τουλάχιστον!

44΄Νέο σουτ του Πόι από τα πλάγια, μπλόκαρε ο Τεντόνης στην γωνία του

43΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Φάουλ του Σουνά ο Πόι κατάφερε από το μισό μέτρο να στείλει την μπάλα εκτός!

42΄Κίτρινη στον Λουϊζίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ν΄Λουντούλου

38΄Κίτρινη και στον Λιόνη που είναι στον πάγκο για διαμαρτυρία! Έχει χάσει την μπάλα ο Τσέτσιλας!

38΄Λάθος υπόδειξη οφ σάιντ στον Πόι και κίτρινη κάρτα στον Αργεντινό που κλότσησε την μπάλα μακριά!

35΄Σουτ του Γεωργιάδη από τα πλάγια η μπάλα πολύ αουτ

33΄Πιέζει ασφυκτικά ο Άρης!

31΄ Ο Καλογέρης σκόραρε με το κεφάλι αλλά ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ! Λάθος απόφαση από τον Τσέτσιλα. Κίτρινη στον Γεωργιάδη για διαμαρτυρία

26΄ Έναρξη και πάλι.Κανένα πρόβλημα οι δύο παίκτες

25΄Μικρή διακοπή. Φάουλ του Μιλκούδη στον Σανιά που δεν δόθηκε λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή

24΄Κόρνερ του Άρη, ένα σουτ του Ν΄Λουντούλου στην κίνηση εκτός μεγάλης περιοχής η μπάλα πέρασε ψηλά αουτ

22΄Ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία με τον Τεντόνη να αποκρούει με υπερένταση ένα γύρισμα του Παπαδόπουλου που είχε αποδέκτη τον Πόι

21΄Σέντρα Παπαδόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, σκαστή κεφαλιά του Καλογέρη, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Τεντόνη

20΄Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι. Πιέζει ο Άρης

15΄Ετοιμάζεται αλλαγή τερματοφύλακα για το Αγιονέρι. Αδυνατεί να συνεχίσει ο Καλογέρης.Μικρή διακοπή στο παιχνίδι

12΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Γύρισμα του Παπαδόπουλου, πλασέ του Πόι με την μία η μπάλα ελάχιστα αουτ από το δεξί δοκάρι του Εθνικού