PRESSARIS-Aποστολή-LIVE: Δόξα Δράμας – Άρης 1-0 (TEΛΙΚΟ)

Επιστροφή σε μία έδρα για τον Άρη, η οποία πέρυσι του στέρησε σε μεγάλο βαθμό την άνοδο στη Φούτμπολ Λιγκ. Οι «κιτρινόμαυροι» αντιμετωπίζουν την Δόξα Δράμας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της τρίτης κατηγορίας. Στόχος για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, αποκλειστικά και μόνο η νίκη, ώστε να διατηρηθεί η διψήφια σε αριθμό διαφορά από τους διώκτες της στο πρωτάθλημα, δύο στροφές πριν την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο Δημοτικό Γήπεδο Δράμας, απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

19.24 Τέλος της αναμέτρησης. Ήττα του Άρη με 1-0 στη Δράμα, η πρώτη φετινή…

85΄Ο Βραμέντζαλης στη θέση του Ντος Σάντος

82΄Στη θέση του Γεωργιάδη, ο Ν΄Λουντούλου

77΄Φάουλ του Τάτου, κεφαλιά του Ιντζίδη μπλόκαρε εύκολα ο Μένκα

75΄Ο Κυβελίδης στη θέση του Ντούνη

75΄Ο Κυριακίδης στη θέση του Κουμπρόγλου

72΄Γκολ (1-0) για την Δόξα. Ο Ντος Σάντος σκοράρει για το 1-0, προ κενή εστίας μετά από απόκρουση του Σιδεράκη σε σέντρα του Γαίδαρτζή.

70΄Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Σέρχιο Κόκε στη θέση του Καζναφέρη

68΄ Κίτρινη στον Καζναφέρη

65΄Εκπληκτική επέμβαση του Μενκά στο σουτ του Ρόβα, κεφαλιά του Καπνίδη στη συνέχεια σε κόρνερ οι αμυντικοί της Δόξας

64′ Αλλαγή για την Δόξα. Στη θέση του Λάσπατζη, ο Μουτεσίδης

63΄Ωραίο σουτ του Τάτου, απομακρύνει ο Μενκά εντυπωσιακά

60΄Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Άρης…

55′ Καταπληκτικη αντίδραση του Μένκα στο εν κινήση γυριστό σουτ του Πόι, έδιωξε σε κόρνερ

54′ Σέντρα του Γεωργιάδη από δεξιά η μπάλα περνάει χωρίς να προλάβει κάποιος επιθετικός του Άρη να κάνει την προβολή προς τα δίχτυα του Μένκα.

51΄Και πάλι ο Σιδεράκης σε κόρνερ, πριν πάρει την κεφαλιά ο Γαϊδαρτζής

50΄Σουτ του Καζναφέρη, η μπάλα αουτ

18.35 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, στο μηδέν οι δύο ομάδες…

42′ Εισβολή ενός χαριτωμένου τετράποδου που δεν μπορεί να πιάσει κάποιος από τους παίκτες και έχουμε διακοπή περίπου ενός λεπτού

37΄Έπεσε ο ρυθμός, παιχνίδι κέντρου πλέον…

28΄Κίτρινη στον Ντουτσαρίδη

25΄Ευκαιρία για τον Άρη! Ωραίο απευθείας φάουλ του Πόι, σε κόρνερ ο Μένκα

20΄Εξαιρετικό σουτ του Κουμπρόγλου, εκ νέου εντυπωσιακή επέμβαση του Σιδεράκη, κρατάει το μηδέν…

9′ Κόρνερ από δεξιά του Ρεβυθόπουλου και ο προωθημένος Χαριτωνίδης πιάνει κεφαλιά που φεύγει άουτ

Σωτήρια επέμβαση του Σιδεράκη στην κεφαλιά του Γαϊδαρτζή!