PRESSARIS LIVE: Άρης – ΑΕ Καραϊσκάκης 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Επιστροφή στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για τον Άρη που φιλοξενεί σήμερα (PRESSARIS, 15:00, ΕΡΤ3) την ΑΕ Καραϊσκάκη, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ.

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά το τέλος του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

16.57 Τέλος της αναμέτρησης, πέταξε δύο βαθμούς ο Άρης…

90+4΄Δυνατό σουτ του Βαλεριάνου, τεράστια ευκαιρία, η μπάλα σε κόρνερ από τον Μέλκα!

90+1΄Κίτρινη στον Σόουζα

87′ Απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπαργκάν στο τοίχος, στη συνέχεια σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα άουτ!

83΄Στη θέση του Δημητριάδη, ο Νικολόπουλος

80′ Μία ακόμα πολύ καλή στιγμή για τον Άρη με το πλασέ του Μπαργκάν να περνάει άουτ!

79΄Φάση διαρκείας, απομακρύνουν όπως όπως οι παίκτες του Καραϊσκάκη…

76΄Στη θέση του Μακρίδη, ο Κυριάκης

74΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Η μπάλα έφτασε στον Σόουζα, σούταρε στην κίνηση, άουτ!

71΄Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, στη θέση του Χούσου, ο Ψιάνος. Ο Χούσος κιτρινίστηκε για καθυστέρηση στην αλλαγή

70΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Φάουλ του Πλατέλλα, κεφαλιά του Μπαργκάν, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

69΄Κίτρινη στον Μπεκατώρο

67΄Κλείνει τις αλλαγές του ο Άρης, με τον Μπαργκάν στη θέση του Ντούνη

65΄Στου του Ντούνη, ψηλά άουτ

64΄Σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής του Μπούρμπο, απελπιστικά άουτ

63΄Στη θέση του Παυλίδη, ο Μιλούνοβιτς

60΄Κίτρινη στον Δεληζήση, που διαμαρτυρήθηκε κι ενώ είχε δίκιο δέχτηκε την κίτρινη κάρτα

56΄Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Λώττα, ο Μουμίν

53΄Σουτ του Παυλίδη, η μπάλα άουτ

48΄Σημαντική ευκαιρία για την ομάδα της Άρτας, το σουτ στην κίνηση του αμαρκάριστου Δημητριάδη μέσα στην μεγάλη περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ

47΄Τραγικό λάθος του Ιντόζγλου, φάουλ σε καλή θέση για τον Καραϊσκάκη, με το απευθείας χτύπημα φάουλ του Δημητριάδη, να βρίσκει το τοίχος

16.07 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες…

15.48 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0…

40΄Αντεπίθεση με τον Πλατέλλα, που έδωσε στον Διαμαντόπουλο, αλλά το πλασέ ήταν αδύναμο, μπλόκαρε εύκολα ο Μέλκας

33΄Δυνατό σουτ του Μακρίδη, μετά από λάθη του Άρη, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Καντιμοίρη

28΄Σουτ του Λουκίνα, δεν ανησυχεί ο Καντιμοίρης, μπλοκάρει εύκολα

26΄Καλή στιγμή για τον Άρη, σουτ του Διαμαντόπουλου από τα δεξιά, κόντραρε, πέρασε κόρνερ

19΄Ωραίο ένα-δύο, Διαμαντόπουλου-Ντούνη, σουτ του δεύτερου με υπερένταση σε κόρνερ ο Μέλκας!

10΄Κεφαλιά του Λουκίνα, απομακρύνει ο Καντιμοίρης στη αριστερή του γωνία σε κόρνερ

6′ Φάση διαρκείας, με τον Λώττα αρχικά και τους Παυλίδη-Διαμαντόπουλο στη συνέχεια να μην μπορούν να κάνουν το σουτ, προς την εστία του Μέλκα

15.04 Ξεκίνησε το ματς…

-Ενός λεπτού σιγής, για τον σπουδαίο Τάκη Λουκανίδη, Κυπελλούχο με τον Άρη, που έφυγε από τη ζωή λίγες μέρες πριν…

Άρης (Δ. Σπανός): Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Βαλεριάνος, Σόουζα, Δεληζήσης, Ιντζόγλου, Ντούνης (67΄Μπαργκάν), Παυλίδης (63΄Μιλούνοβιτς), Διαμαντόπουλος, Λώττας (56΄Μουμίν), Πλατέλλας

Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Μιλούνοβιτς, Πασάς, Κάσσος, Τζανακάκης, Μουμίν, Μπαργκάν

Καραϊσκάκης (Σ. Παπαβασιλείου): Μέλκας, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Θεολόγου, Καραγιαννίδης, Μακρής, Χούσος (71΄Ψιάνος), Κόλινς, Λουκίνας, Δημητριάδης (83΄Νικολόπουλος), Μακρίδης (76΄Κυριάκης)

Στον πάγκo: Ραχιώτης, Ευαγγέλου, Γούλας, Ψιάνος, Κουσίδης, Νικολόπουλος, Κυριάκης

Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας) – Μανάσης (Τρικάλων)