PRESSARIS-LIVE: Άρης-Αναγ. Γιαννιτσών 1-0 ( ΤΕΛΙΚΟ )

Δεν χωράει άλλο αποτέλεσμα σήμερα, πέραν της νίκης! Ο Άρης υποδέχεται την Αναγέννηση Γιαννιτσών και με νίκη παραμένει σε τροχιά κορυφής, του δίνεται η ευκαιρία να πλησιάσει ακόμα περισσότερο, ενώ στη χειρότερη διατηρεί το -2 στο οποίο βρίσκεται τώρα.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο “Κλ. Βικελίδης” και θα φροντίσει να σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά την αναμέτρηση. Μείνετε συντονισμένοι…

Tέλος της αναμέτρησης! Ο Άρης θα πάρει τη νίκη με 1-0 χάρη στο τέρμα του Ατματσίδη και θα πλησιάσει ακόμα πιο πολύ την κορυφή.

90΄Ο Ρένια σκόραρε αλλά ο βοηθός υπέδειξε τον επιθετικό του Άρη σε θέση οφσάιντ

86΄ Ενα γέμισμα του Σουνά, μπλόκαρε εύκολα ο Κατρατσέας

85΄ Κίτρινη κάρτα και στον Αγτζίδη.

84΄ Κίτρινη κάρτα στον Καρακάσογλου για μαρκάρισμα πάνω στον Ατματσίδη

83΄ Αλλαγή για τα Γιαννιτσά. Ο Πομάκης στη θέση του Λυσίτσα.

80΄ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη με τον Μάουρο Πόι να αποχωρεί καταχειροκροτούμενος για να δώσει την θέση του στον Άντι Ρένια

69΄Αλλαγή και για τον Άρη. Ο Χιντασέλι στη θέση του Ψυχογιου

66΄ Αλλαγή για τα Γιαννιτσά. Ο Γκάρτσιος στη θέση του Μπάρμπα.

Έχουν χάσει την ψυχραιμία τους οι φιλοξενούμενοι μετά την αποβολή του Σιδηρόπουλου και του προπονητή, Βασίλη Ασλανίδη. Πολλά τα σκληρά μαρκαρίσματα πάνω στους παίκτες του Άρη

62΄ Σέντρα του Λιόλιου, αμαρκάριστος ο Καπνίδης δεν μπόρεσε να βρει εστία, με το 1-0 να παραμένει

59΄ Σουνάς και Μωυσιάδης πιάστηκαν στα χέρια μετά από προκλητική ενέργεια του δεύτερου με τον Καρατέρπο να μοιράζει από μία κίτρινη κάρτα.

56΄ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Ατματσίδης μέσα από την μικρή περιοχή μετά από κόρνερ του Σουνά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με προβολή για το 1-0!

55΄ Εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Σουνά με υπερένταση απομάκρυνε ο Κατρατσέας

53΄ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σιδηρόπουλο για διαμαρτυρία. Ο προπονητής των Γιαννιτσών, Βασίλης Ασλανίδης μπήκε στο γήπεδο για να διαμαρτυρηθεί στον διαιτητή, με τον κ. Καρατέρπο να τον αποβάλλει.

49΄ Κεφαλιά του Καπνίδη καταλήγει σε χέρι αμυντικού. Ο παίκτης του Άρη διαμαρτυρήθηκε για χέρι, αλλά ο διαιτητής δεν υπέδειξε παράβαση

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τον Άρη με τον Λεμονή να παίρνει τη θέση του Παπαδόπουλου

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Μέτριος ο Άρης, έχει την υπεροχή αλλά δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία

43΄ Μεταβίβαση του Ατματσίδη στον Πόι, ο δεύτερος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

42΄ Κίτρινη κάρτα στον Προβατίδη που ανέκοψε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων στο χώρο του κέντρου

38΄ Κεφαλιά του Κανπίδη μετά από σέντρα του Σουνά η μπάλα ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι του Κατρατσέα.

32΄ Κίτρινη κάρτα στον Σιδηρόπουλο για μαρκάρισμα στον Καπνίδη

31΄ Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Άρη μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Καπνίδη.Ο Προβατίδης το χτύπησε απομάκρυναν οι αμυντικοί της Αναγέννησης

31΄ Ένα σουτ του Καρακάσογλου δεν ανησύχησε ο Καρατζιοβαλής

26΄ Έπαιξαν το ένα-δύο στο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι, ο Παπαδόπουλος έβαλε την κόντρα στο σουτ και την έστειλε πλάγιο

25΄ Κίτρινη κάρτα στον Λυσίτσα για τράβηγμα της φανέλας του Σουνά στο χώρο του κέντρου

17΄ Προσπάθησαν να απειλήσουν οι φιλοξενούμενο, δεν ανησύχησε ο Καρατζιοβαλής με την μπάλα να περνάει παράλληλα από την εστία του

Πολύ ωραία συνεργασία Ατματσίδη, Ψυχογιού με τον δεύτερο να βγάζει την σέντρα και τον Σουνά να σουτάρει άουτ στην κίνηση. Δυνατό το ξεκίνημα του Άρη…

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Καπνίδη από πλάγια εντός μεγάλης περιοχής, η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων