PRESSARIS-LIVE: Άρης – ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0 (Τελικό)

Αποδεικνύει την ανωτερότητά του και παραμένει στην κορυφή! Την ΑΠΕ Λαγκαδά υποδέχεται στο ο Άρης με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, στην οποία βρίσκεται από την προηγούμενη εβδομάδα και μάλιστα με παιχνίδι λιγότερο.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης” και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

Τέλος της αναμέτρησης. Πέμπτη σερί νίκη για τον Άρη, 2-0 την ΑΠΕ Λαγκαδά

90+3′ Κίτρινη στον Ν΄Λουντούλου που ζήτησε πέναλτι

90΄ Παραλίγο αυτογκόλ για τους φιλοξενούμενους σε σέντρα του Ραούλ Μπράβο, προσπάθησε για την κεφαλιά ο Ντόγος, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Καλογεράκης

89΄Εξαιρετική επέμβαση του Τζινάρ σε σουτ των φιλοξενούμενων

85΄Συντήρηση δυνάμεων από τον Άρη…

80΄Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντόγος στη θέση του Παυλίδη

76΄Ωραία ατομική προσπάθεια του Κυβελιδη, γύρισμα στην μικρή περιοχή δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή ο Ν΄Λουντούλου

75΄Στη θέση του Βεϊδαμενίδη, ο Παναστασίου

Ο Καλογέρης πήρε θέση δίπλα στον Μελισσά στην άμυνα, ο Καζναφέρης στα χαφ δίπλα στον Ρόβα και ο Ραούλ Μπράβο στο αριστερό άκρο της άμυνας.

71΄Αλλαγή για τον Άρη. Ο Καλογέρης στη θέση του Ντούνη που αποχώρησε τραυματίας

68΄Κακό τελείωμα του Πόι, η μπάλα πολύ ψηλά αουτ, μετά από σέντρα του Ν΄Λουντούλου από τα δεξιά

67΄Δεύτερη αλλαγή για τον Λαγκαδά. Στη θέση του Κράββαρη ο Σαράφογλου

59΄Πρώτη αλλαγή για τον ‘Άρη. Αποχωρεί ο Καπνίδης και στη θέση του ο Κυβελίδης, Αλλαγή και για τον Λαγκαδά. Στηθέση του Καπετανόπουλου, ο Πολίτης

55΄Καλό σουτ του Ντούνη από τα δεξιά , η μπάλα παράλληλα από την εστία και άουτ

18.36 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με δύο γκολ σε τρία λεπτά ο Άρης “καθαρίζει” από νωρίς το ματς με την ΑΠΕ Λαγκαδά…

36΄ΓΚΟΛ (2-0) για τον Άρη! Λάθος της άμυνας του Λαγκαδά, ο Ντούνης έκλεψε, βγήκε μόνος απέναντι στον Καλογεράκη και με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0!

33΄ΓΚΟΛ (1-0) για τον Άρη! Εύστοχος ο Καπνίδης από τα έντεκα βήματα!

32΄Πέναλτι για τον Άρη σε χέρι του Καπετανόπουλος

30΄Καλή σέντρα του Ν΄Λουντούλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Καπνίδη η μπάλα αουτ

23΄Κίτρινη στον Ξανθόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Γεωργιάδη στο χώρο της μεσαίας γραμμής

14΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Παυλίδης ελίχθηκε ωραία στη μεγάλη περιοχή, ο Καπνίδης έγινε κάτοχος της μπάλας πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι, η κόντρα όμως αμυντικού παραχώρησε το κόρνερ

Και πάλι ο Πόι, δίνει στον Παυλίδη, ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.

6΄Ωραία σέντρα του Πόι, κεφαλιά του Ν΄Λουντούλου η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καλογεράκη

Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη του Άρη. Σέντρα του Γεωργιάδη από τα δεξιά, πλασέ στη κίνηση από τον Ντούνη η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Λαγκαδά

17.32 Ξεκίνησε η αναμέτρηση. Στη σέντρα ο Άρης…

Άρης (Ν. Αναστόπουλος): Τζινάρ, Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Γεωργιάδης, Καζναφέρης, Παυλίδης (80΄Ντόγος), Ρόβας, Ντούνης (λ.τρ. 71΄Καλογέρης), Ν΄Λουντούλου, Πόι, Καπνίδης (59΄Κυβελίδης)

Στον πάγκο: Σιδεράκης, Κωνσταντινίδης, Τάτος, Μαζουλουξής, Κυβελίδης, Ντόγος, Καλογέρης

ΑΠΕ Λαγκαδά (Γ. Παγώνης): Καλογεράκης, Βασαϊτης, Καπετανόπουλος (59΄Πολίτης), Λαβίδας, Αθανασίου, Λεμονής, Ξανθόπουλος, Τσερκέζης, Κράββαρης (67΄Σαράφογλου), Παναγιωτούδης, Βεϊδαμενίδης (75΄Παπαναστασίου)

Στον πάγκο: Καρασταύρου, Σαράφογλου, Παπαναστασίου, Μαντζάρης, Κωνσταντινίδης, Πολίτης, Μπάμπης

Διαιτητής: Γκουγκούλης Γ. (Σερρών)

Βοηθοί: Kρυωνάς Χ. (Σερρών) – Καμπούρης Β. (Σερρών)

16.50: Στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέστα οι παίκτες των δύο ομάδων…