PRESSARIS-LIVE: Άρης – Απόλλων Καλαμαριάς 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αφήνει την «γκέλα» της προηγούμενης Κυριακής στη Χρυσούπολη πίσω του και στοχεύει σήμερα σε επιστροφή στις νίκες, υποδεχόμενος την ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ΄Εθνικής με τον Άρη να θέλει την 6η φετινή του νίκη.

To PRESSARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης” απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

18.53 Τέλος της αναμέτρησης, 3-1 ο Άρης, επιστρέφει στις νίκες…

90+3′ Και πάλι ο Ν΄Λουντουλου, καλό σουτ, η μπάλα λίγο αουτ

90΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, για τέταρτο γκολ. Ο Κυβελίδης, έσκαψε ωραία για τον Ν΄Λουντούλου που νικήθηκε και πάλι από τον Κωνσταντίνου με εντυπωσιακό τρόπο

89΄Σέντρα-σουτ του Ν΄Λουντούλου, μπλόκαρε ο Κωνσταντίνου

87΄Αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Πόι, ο Ντόγος

86΄Καλή κεφαλιά του Μελισσά στην αγκαλά του γκολκίπερ του Απόλλωνα.

85΄ΓΚΟΛ (3-1) για τον Άρη! Εξαιρετική ενέργεια του Ν΄Λουντούλου, πήρε τα βήματα, πλάσαρε εκτός μεγάλης περιοχής με τον Κωνσταντίνου να μένει “άγαλμα’!

82΄Κίτρινη στον Καζναφέρη

79΄Επιμένει ο Άρης. Και πάλι ο Κυβελίδης από καλή θέση σούταρε αουτ

77΄Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ομάδα του Απόλλωνα. Μπήκε ο Μπονέρης, βγήκε ο Ζανέττου

74΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ατομική προσπάθεια του Κυβελίδη, πλασέ και ο Κωνσταντίνου απέκρουσε εντυπωσιακά με τα πόδια. Στην εξέλιξη της φάσης, κεφαλιά του Μελισσά σε κόρνερ του Πόι, η μπάλα αουτ

72΄Γκολ (2-1) για τον Απόλλωνα. Ολιγώρησε η άμυνα του Άρη και ο Μωυσίδης μείωσε το σκορ, με πλάσε από το σημείο του πέναλτι μετά από σέντρα του Αθανασιάδη

70΄Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Ντούνη, ο Ν΄Λουντούλου

65΄Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Καπνίδη, ο Κυβελίδης

60΄Αντεπίθεση για τον Άρη. Λάθος επιλογή του Ντούνη, που σούταρε πολύ άστοχα αντί να γυρίσει παράλληλα στην αντίπαλη εστία

58΄Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βιλανάκης στη θέση του Γιαξή

57΄Κίτρινη στον Μουτζούρη, ο οποίος μόλις μπήκε στο παιχνίδι

56΄Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Πολιανίδη ο Μουτζούρης

55΄ΓΚΟΛ (2-0) για τον Άρη! Ο Καπνίδης στον Ντούνη και αυτός από την μικρή περιοχή πλάσαρε εύστοχα για το 2-0!

48΄Ολιγωρία στην άμυνα του Άρη, δεν μπόρεσαν οι φιλοξενούμενοι να απειλήσουν

47΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να διπλασιάσει τα γκολ του. Παράλληλη σέντρα του Καπνίδη από τα αριστερά, ο Ντούνης πλάσαρε, αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα αουτ

18.06 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

17.48 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται 1-0 χάρις στο τέρμα του Ανδρέα Τάτου

45΄Δοκάρι για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Ζαννέτου η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σιδεράκη και στο ριμπάουντ ο Πολιανίδης, σούταρε ψηλά αουτ

43΄Κίτρινη κάρτα στον Σαμαρόπουλο

42΄Σουτ του Καζναφέρη, η μπάλα μακριά από την εστία του Απόλλωνα

35΄Αντεπίθεση για τον Άρη. Ο Ντούνης έδωσε στον Ρόβα, του οποίου το πλασέ-σουτ ήταν αδύναμο. Μπλόκαρε εύκολα ο Κωνσταντίνου

34΄Κίτρινη κάρτα και στον Ντούνη

30΄Κίτρινη κάρτα στον Καλογέρη

27΄Κίτρινη κάρτα στον Μπουλγουρίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Καζναφέρη

25΄Συνεχίζεται το παιχνίδι..

Διακοπή στο παιχνίδι, Ένταση στους δύο πάγκους με τον προπονητή του Απόλλωνα, Απόστολο Πάππα σε έξαλλη κατάσταση. Σύρραξη η οποία μετά από λίγα λεπτά ολοκληρώθηκε.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για φάουλ στον τερματοφύλακα του Απόλλωνα

22΄ΓΚΟΛ (1-0) για τον Άρη! Φάουλ του Τάτου από τα δεξιά, ο Καλογέρης πήδηξε για την κεφαλιά, δεν την βρήκε και αυτή κατέληξε στα δίχτυα του Κωνσταντίνου!

21΄Ευκαιρία για τον Άρη! Ένα-δύο, Τάτου με Ντούνη, πλασέ του αρχηγού του Άρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πολύ άουτ από την εστία του Απόλλωνα

20΄Δοκίμασε το πόδι του ο Τάτος από μακρινή απόσταση, άουτ

18΄Ένα σουτ του Πολιανίδη δεν ανησύχησε τον Σιδεράκη

Μονίμως στην επίθεση ο Άρης, αναζητά διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία..

7΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Εξαιρετικά ο Τάτος στον Πόι, αυτός κάθετη πάσα στον Καπνίδη, ο οποίος μόνος απέναντι στον Κωνσταντίνου, πλάσαρε ελάχιστα αουτ από το δεξί του δοκάρι

1΄Ξεκίνησε η αναμέτρηση. Στη σέντρα ο Απόλλων Καλαμαριάς, με τον Άρη να επιτίθεται στο πρώτο ημίχρονο προς τη θύρα 3

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άρης: Σιδεράκης, Καλογέρης, Ιντζίδης, Ρόβας, Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Πόι (87′ Ντόγος), Καζναφέρης, Καπνίδης (65΄Κυβελίδης), Τάτος, Ντούνης (70΄Ν΄Λουντούλου)

Στον πάγκο: Παυλίδης, Μαζουλουξής, Κυβελίδης, Τζινάρ, Ντόγος, Ν΄Λουντούλου, Κωνσταντινίδης

Απόλλων Καλαμαριάς: Κωνσταντίνου, Μπουλγουρίδης, Τριανταφυλλίδης, Σαμαρόπουλος, Γιαξής (58΄Βιλανάκης), Αθανασιάδης, Κουκουλέκης, Ζανέττου (77΄Μπονέρης), Προβατίδης, Πολιανίδης (56΄Μουτζούρης)

Στον πάγκο: Μουτζούρης, Τσαούσης, Μάντζιος,Ζιάκας, Μπονέρης, Βιλανάκης, Παπαδημητρίου