PRESSARIS LIVE: Άρης – Α.Ε.Λ. 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ένα ακόμα φιλικό ματς για τον Άρη, στο περιθώριο της προετοιμασίας του, αυτή τη φορά κόντρα στην Λάρισα.

To PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

18.50 Τέλος της αναμέτρησης, νίκη του Άρη με 1-0…

88΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Νέτο, κόρνερ το κέρδος του Άρη,που έφτασε αρκετά κοντά στο γκολ

85΄Μεγάλη ευκαιρία για την Λάρισα, με τον Γκριζμάν να σουτάρει άουτ, μετά από τραγικό λάθος του Ιντόζγλου

79΄Στη θέση του Μπάλλα, ο Γκριζμάν

74΄Τριπλή αλλαγή από τον Σπανό. Μιλούνοβιτς, Λώττας, Μαραγκός αντί Πασά, Μουμίν και Δεληζήση

73΄Στη θέση του Μπούρμπου ο Νέτο

71΄Ο Μπούρμπος με εξαιρετικό τάκλιν αποτρέπει τον Γιαννιτσάνη από το να σκοράρει

70΄Στη θέση του Διαμαντόπουλου, ο Στεφάνοβιτς

70΄ΓΚΟΛ (1-0) για τον Άρη! Εξαιρετική ατομική προσπάθεια και κούρσα του Κάσου, στον Ντούνη, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0!

68΄Κεφαλιά του Διαμαντόπουλου, εύκολα ο γκολκίπερ της Λάρισας

62΄Στη θέση του Ουάλας, ο Κόντρο

60΄Δεν προλαβαίνει πλασάρει ο Ντούνης, από πλεονεκτική θέση!

56΄Ο Γιαννιτσάνης στη θέση του Ρέντζα

51΄Απευθείας χτύπημα φάουλ του Ντέλετιτς, δεν ανησύχησε ο Καντιμοίρης

47΄Σουτ του Ντέλετιτς, η μπάλα αουτ

46΄Συρτό σουτ του Ντούνη, η μπάλα λίγα μέτρα αουτ

46΄Με αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο, ο Δημήτρης Σπανός. Ο Ντούνης στη θέση του Μπαργάν, Κάσσος αντί Πλατέλλα και Τζανακάκης αντί Τσουμάνη.

17.46 Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, χωρίς σκορ οι δύο ομάδες

45΄Ενα σουτ του Ρέντζα η μπάλα ψηλά αουτ

38΄Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση το τελευταίο τέταρτο

19’΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με ατομική προσπάθεια του Πασά και σουτ, το οποίο κατέληξε ελάχιστα αουτ!

12΄Ωραία προσπάθεια για τον Άρη, με εξαιρετική σέντρα του Τσουμάνη, την κεφαλιά ο αμαρκάριστος Πασάς, με αυτή να καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Λάρισας

10΄Φάουλ του Πλατέλλα, προβολή του Δεληζήση η μπάλα αουτ

3΄Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, προς τα αριστερά. Το απευθείας χτύπημα του φάουλ του Μπαργκάν, μπλόκαρε ο Θοεδωρόπουλος