PRESSARIS-LIVE: Άρης-Δωτιέας Αγιάς 0-1 (Τελικό)

Toν Δωτιεά Αγιάς φιλοξενεί σήμερα (14:30) ο Άρης για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Γ΄Εθνικής, σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο κέρδος για τον Άρη που θα κυνηγήσει όμως -ως οφείλει- τη νίκη πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο “Κλ. Βικελίδης” από όπου θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

Τελευταίο σφύριγμα στην αναμέτρηση και ήττα-ντροπή για τον Άρη

90+3′ Γύρισμα του Ρένια, κόρνερ

85΄Τρίτη κι τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κράββαρης στη θέση του Κούβελα

84΄Φάουλ του Σουνά, κεφαλιά του Γιαννίτση στο πρώτο δοκάρι η μπάλα ψηλά αουτ

82΄Αλλαγή για την Αγιά. Ο Λούγκος στη θέση του Τσιρογιάννη

81΄Σε κενή εστία ο Ρένια έστειλε την μπάλα άουτ! Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, μετά από γύρισμα του Σουνά, αφύλακτος ο επιθετικός του Άρη αστόχησε απελπιστικά

77΄Ένα σουτ του Τσιρογιάννη μπλόκαρε ο Μπαϊμάκης

72΄Με τα πόδια ο Μπαϊμάκης απομάκρυνε πριν γίνει επικίνδυνος ο Τσατσαλίδης

67΄ Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στη θέση του Ουέλινγκτον ο Λάϊος

61΄Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Σουνάς, Χιντασέλι, Γιαννίτσης στις θέσεις των Πόι, Παπαδόπουλου και Φερνάντες

56΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να φέρει στα ίσια το παιχνίδι! Γύρισμα του Παπαδόπουλου, ο Συμεωνίδης πέρασε τον αντίπαλο αμυντικό αλλά πλάσαρε πάνω στον Σταυρακάκη.

51΄Κίτρινη κάρτα στον Τσατσαλίδη για θέατρο

48΄(0-1) Γκολ για τους φιλοξενούμενους.Τραγικό λάθος της άμυνας του Άρη με τον Τσατσαλίδη να ανοίγει το σκορ

46΄ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τους παίκτες του Άρη στη σέντρα. Χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες

Τέλος του πρώτου μέρους. Στο… μηδέν οι δύο ομάδες.

45΄Φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων, κανείς δεν μπόρεσε να κάνει το πλασέ με τον Ρένια να υποδεικνύεται σε θέση οφ σάιντ στην ολοκλήρωση της

38΄Σουτ του Ντούνγκα, από τα 30 μέτρα η μπάλα απελπιστικά άουτ

36΄ Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Σέντρα του Κατσίκη, αφύλακτος ο Τσιρογιάννης στη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ

33΄ Κόρνερ του Πετρουζέλη, κεφαλιά του Κατσίκη η μπάλα στα χέρια του Μπαϊμάκη

29΄ Πλασαριστό σουτ του Ρένια, η μπάλα λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων

19΄ Σουτ του Παπαδόπουλου, δεν ανησύχησε ο Σταυρακάκης

16΄ Κίτρινη κάρτα στον Δημόλιο

10΄ Τίποτα ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Άρης, που δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ακόμα την αντίπαλη εστία

Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη για τον Άρη με τον Πόι να βρίσκει τον Ρένια μέσα στην μικρή περιοχή. Ο επιθετικός του Άρη κοντρόλαρε με το χέρι με τον διαιτητή Καρατέρπο να υποδεικνύει την παράβαση

Σέντρα στο παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους στην πρώτη επίθεση

Λιγοστός ο κόσμος στο “Κλ.Βικελίδης”, δεν ξεπερνά τα 300 άτομα, εκ των οποίων και περίπου 20 φίλοι των φιλοξενούμενων

Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης

Άρης: Mπαϊμάκης, Λιόνης, Χουζούρης, Βασιλόπουλος, Φερνάντες, Ντούνγκα, Πόι, Ρένια, Συμεωνίδης, Παπαδόπουλος, Σταυρόπουλος

Στον πάγκο: Kαπνίδης, Χιντασέλι, Γκίνο, Μαντζάρης,Σουνάς, Λεμονής, Γιαννίτσης

Δωτιέας Αγιάς: Σταυρακάκης, Πετρουζέλης, Δημόλιος, Γούτος, Κοκκίνης, Κουρδής, Τσατσαλίδης, Κατσίκης, Τσιρογιάννης, Ουέλινγκτον, Κουβέλας

Στον πάγκο: Τσακάλη, Κόκκας, Λάϊος, Χονδροδήμος, Κράββαρης, Σελίνης, Λούγκος

Διαιτητής: Καρατέρπος Δ. (Κοζάνης)

Βοηθοί: Tζιουβάρας Θ. (Κοζάνης)-Ιωαννίδης Β. (Κοζάνης)

13.45 Στον αγωνιστικό χώρο του “Κλ.Βικελίδης” οι δύο ομάδες για το καθιερωμένο ζέσταμα