PRESSARIS-LIVE: Άρης-Εθνικός Αλεξ. 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Νέα χρονιά, ανάλογη συνέχεια, ίδιος στόχος! Toν Εθνικό Αλεξανδρούπολης υποδέχεται σήμερα (17:00) o Άρης που θέλει να κάνει “ποδαρικό” στο 2015 με νίκη που θα τον διατηρήσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Το PRESSARIS -πιστό στο “ραντεβού” της ενημέρωσης σας-βρίσκεται στο “Κλ. Βικελίδης” απ΄όπου θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, αλλά και το ρεπορτάζ πριν και μετά το παιχνίδι.Μείνετε συντονισμένοι…

Τέλος της αναμέτρησης. Στην καλύτερη του φετινή εμφάνιση ο Άρης κατάφερε και παραχώρησε ισοπαλία στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης!

92΄ (1-1) ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Καπνίδης μέσα από την μικρή περιοχή θα φέρει στα ίσια το παιχνιδι!

88΄ Σέντρα του Λιόλιου από αριστερά, ο Σουνάς έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

86΄ Κίτρινη στους Γκίνο και Ελληνίδη.

79΄ Ο Ρένια μπήκε στην περιοχή, είχε πολλές επιλογές, όμως προτίμησε να σουτάρει με τη μπάλα να περνά άουτ.

76΄ Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Σέντρα του Ρένια στην περιοχή για τον Προβατίδη, αυτός πιάνει το σουτ με τη μία, όμως ο Φυσέκης είχε και πάλι την απάντηση.

76΄Κεφαλιά του Φερνάντες η μπάλ αουτ

71΄ Κίτρινη στον Λεμονή

70΄ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Τσαμουρλίδης στη θέση του Μαμούτ

69΄Εκπληκτική επέμβαση του Φυσέκη σε κεφαλιά του Γιαννίτση μετά από κόρνερ του Προβατίδη

65΄ Απίστευτες ευκαιρίες χαμένες για τον Άρη. Ακόμα μία, με την κεφαλιά του Γιαννίτση να περνά ελάχιστα αουτ

64΄Σουτ του Σουνά εκτός μεγάλης περιοχής μπλόκαρε ο Φυσέκης

62΄ Κι όμως ο Σουνάς το έχασε! Το 0-1 παραμένει με τον παίκτη του Άρη να στέλνει την μπάλα απελπιστικά έξω από το δεξί δοκάρι του Φυσέκη

61΄Πέναλτι για τον Άρη!Επιχείρησε την σέντρα ο παίκτης του Άρη , η μπάλα σε χέρι αντίπαλου αμυντικού.

60΄ Ακόμα μία ευκαιρία για τον Άρη! ο Ρένια σημάδεψε και πάλι τον Φυσέκη

59΄Αλλαγή και για τον Εθνικό.Ο Σιμτσάκης στη θέση του Πελτέκη

57΄ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Σταυρόπουλος επιστρέφει μετά τον τραυματισμό του και αντικαθιστά τον Παπαδόπουλο

56΄Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη! Φάουλ του Σουνά, μόνος του ο Φερνάντες θα κάνει το σουτ και ο Φυσέκης με εκπληκτική εκτίναξη θα παραχωρήσει το κόρνερ

55΄Σουτ του Πελτέκη δεν ανησύχησε ο Καρατζιοβαλής, η μπάλα πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Άρη

50΄ Ζήτησαν πέναλτι οι παίκτες του Άρη σε πέσιμο του Καπνίδη μέσα στην μικρή περιοχή

48΄ Πρώτη τελική στο δεύτερο μέρος για τον Άρη. Ενα σουτ του Καπνίδη η μπάλα απελπιστικά αουτ

47΄Σουτ των φιλοξενούμενων έδιωξε σε κόρνερ ο Καρατζιοβαλής για παν ενδεχόμενο

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Στη σέντρα οι φιλοξενούμενοι που προηγούνται του Άρη με 1-0

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους…

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Άρη να βρίσκεται πίσω στο σκορ μετά από τέρμα του Γκαϊδατζή στο 23΄

42΄ Δοκάρι για τον Άρη! Φάουλ του Σουνά, κεφαλιά του Φερνάντες η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Φυσέκη!

37΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Καπνίδης βγήκε τετ-α-τετ έπειτα από μπαλιά του Προβατίδη, όμως ο Φυσέκης απομάκρυνε σε κόρνερ

35΄ Δυνατό σουτ του Ελληνίδη, ο Καρατζιοβαλής έπεσε στη δεξιά του γωνία και απομάκρυνε σε κόρνερ.

29΄ Στιγμιαία αδράνεια Καρατζιοβαλή-Λιόλιου παραλίγο να την εκμεταλλευτεί ο Πελτέκης,που δεν μπόρεσε τελικά να βρει την μπάλα

27′ Ακόμα μία ευκαιρία για τον Άρη με την κεφαλιά του Καπνίδη, μετά από σέντρα του Σουνά, να την μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων

25΄ Ευκαιρία για τον Άρη να φέρει αμέσως το ματς στα ίσια. Ο Παπαδόπουλος βρήκε πλάγια τον Σουνά που σούταρε, αλλά νικήθηκε από τον Φυσέκη, με τους αμυντικούς του Εθνικού να απομακρύνουν σε δεύτερη φάση

23΄(0-1) Γκολ για τους φιλοξενούμενος με τον Γκαϊδατζή μετά από αδράνεια της άμυνας του Άρη

19΄ Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα ακριβείας του Προβατίδη, ο Ρένια κατέβασε αλλά το σουτ του μπλόκαρε ο Φυσέκης

16΄ Ανακόπτεται ακόμα μία επίθεση του Άρη με τον Ρένια να υποδεικνύεται σε θέση οφ σαιντ

12΄ Πρώτη -πιθανόν- αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Παρασκευάς παραχώρησε την θέση του στον Λειβαδιώτη

8΄ Σε θέση οφ σαιντ ο Σουνάς. Δεύτερο για παίκτη του Άρη στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

3΄ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Ρένια να μην μπορεί να πλασάρει εντός μικρής περιοχής και τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων να παραχωρούν το πρώτο κόρνερ