PRESSARIS-LIVE: Άρης – Εθνικός Αλεξ. 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης υποδέχεται ο Άρης με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει -αρχικά- στο +7 από τους -κατά συνθήκη- διώκτες του. Τα έσοδα του σημερινού παιχνιδιού θα διατεθούν, ως οικονομική ενίσχυση στην προσπάθεια που καταβάλλει ο Νίκος Κυζερίδης για να αντιμετωπίσει το σοβαρό πρόβλημα υγείας που τον ταλαιπωρεί τα τρία τελευταία χρόνια.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει από το “Κλεάνθης Βικελίδης” λεπτός προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

Τελευταίο σφύριγμα. Εύκολα ο Άρης, 3-0 τον Εθνικό με Καπνίδη και Κυβελίδη.

90΄ΓΚΟΛ (3-0) για τον Άρη! Εξαιρετική πάσα του Κόκε, στον Τάτο, αυτός στον Κυβελίδη και 3-0!

82΄Αποθέωση για τον Κόκε, πέρασε στη θέση του Ρόβα!

79΄Στη θέση του Καπνίδη, ο Κυβελίδης

79΄Διπλή αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Πελτέκη ο Σκαρλάτος, ενώ στη θέση του Τορομανίδη, ο Χελιδόνης

77΄Σουτ του Μελισσά από από τα 25 μέτρα, έδιωξε ο Συριτούδη

75΄Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Ντούνη, ο Ν΄Λουντούλου

73΄Σουτ του Ντούνη με το αριστερό, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Συριτούδη

71΄ΓΚΟΛ (2-0) για τον Άρη! Σέντρα Τάτου, προβολή Καπνίδη και 2-0!

69΄Κίτρινη κάρτα στον Τσέκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Καζναφέρη

68΄Αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Μαμούτ, ο Ερκάν

65΄Γύρισμα του Πόι στη μεγάλη περιοχή στην κίνηση το πλασέ του αμαρκάριστου Καπνίδη, το οποίο δεν ήταν καλό, δεν ανησύχησε η άμυνα του Εθνικού

62΄Καλό γύρισμα του Πόι, μετά από ατομική προσπάθεια και πάσα του Τάτου, δεν πρόλαβε ο Καπνίδης την προβολή για να την στείλει στα δίχτυα του Εθνικού

59΄Ο Τσουμάνης γύρισε, ο Καπνίδη άφησε και ο επερχόμενος Ρόβας πλάσαρε άστοχα, έξω από τη μεγάλη περιοχή

57΄Καλό σουτ του Πόι, η μπάλα αουτ

54΄Καλό φάουλ του Τσαμουρλίδη, η μπάλα άουτ

53΄Κίτρινη στον Μελισσά

50΄Σουτ του Πελτέκη, στην αγκαλιά του Σιδεράκη

16.06 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Με τον Αντώνη Καπνίδη να σκοράρει το 8ο φετινό γκολ, ο Άρης προηγείται με 1-0

39΄Κίτρινη στον Σαμουηλίδη

35΄ΓΚΟΛ (1-0) για τον Άρη! Ο Ντούνης βρήκε τον Καπνίδη μέσα στην μικρή περιοχή με τον επιθετικό του Άρη, με ωραίο πλασέ, να ανοίγει το σκορ!

32΄Απίστευτο χτύπημα φάουλ του Τάτου αρκετά μέτρα εκτός της μεγάλη περιοχής η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Συριτούδη!

24΄Ένα σουτ του Τσέκου, δεν ανησύχησε τον Σιδεράκη

17΄Καλό γύρισμα του Πόι από τα αριστερά, δεν πρόλαβαν Καπνίδη και Ντούνης

10΄Μία ακόμα τεράστια ευκαιρία, αυτή τη φορά με τον Μάουρο Πόι. Ο Αργεντινός πίεσε, έκλεψε την μπάλα βγήκε μόνος του απέναντι στον Συριτούδη και αντί να δώσει έτοιμο γκολ στον Καπνίδη, πλάσαρε με τον τερματοφύλακα του Εθνικού να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ

5΄Άλλη μία ευκαιρία, προβολή του Καπνίδη, η μπάλα κόρνερ

Εξαιρετική μεταβίβαση του Τάτου, κακό το κοντρόλ του Πόι που έφευγε μόνος απέναντι στον αντίπαλο γκολκίπερ

2΄Δοκάρι για τον Άρη! Εξαιρετική κάθετη του Τάτου, στον Ντούνη, ο οποίο πλάσαρε, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Συριτούδη