PRESSARIS-LIVE: Άρης – Εθνικός Ν. Αγιονερίου 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Την διεξαγωγή φιλικής αναμέτρησης με τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου, στο “Κλεάνθης Βικελίδης”,αντί για προπόνηση, αποφάσισε ο Νίκος Αναστόπουλος, προκειμένου να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες, αλλά και να “τεστάρει” τον Μοχαμαντού Σαμάντ.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

18.27 Τέλος της αναμέτρησης, φιλική νίκη του Άρη με 3-1…

73΄Δυνατό σουτ του Καπνίδη, απομάκρυνε ο Γιώτας

62΄Στη θέση του Τσουμάνη, ο Μπουλγκουρίδης

59΄Στη θέση του Τζινάρ, ο Ιακωβίδης

59΄Γκολ (3-1) για τον Άρη, με πλασέ του Ν΄Λουντούλου

55΄Στη θέση του Σαμάντ, ο Ανδρεάκος

45΄Γκολ (2-1) για το Αγιονέρι με τον Στεφανίδη να μειώνει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Τζινάρ, που τον ανέτρεψε στην μικρή περιοχή

15.50 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγές για τον Άρη. Στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Τζινάρ, Ιντζίδης, Σαμαρόπουλος, Γκαέλ Ν΄Λουντούλου, Καλογέρης, Κόκε, Ρόβας, Καπνίδης και Πόι. Από την αρχική ενδεκάδα, έμειναν μόνο οι Τσουμάνης και Σαμάντ

15.41 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, μετά από 38 λεπτά παιχνιδιού

29΄Κοντά στο γκολ ο Σαμάντ, με το πλασέ του να αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ ο Γιώτας

28΄Σουτ του Τάτου, μπλόκαρε ο Γιώτας

26΄Σουτ του Σαμάντ, η μπάλα αρκετά αουτ

25΄Φαλτσαριστό σουτ του Ντούνη εκτός μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Γιώτας

22΄Γκολ (2-0) για τον Άρη. Λάθος γύρισμα, ο Κυβελίδης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0

19΄Απευθείας φάουλ του Στεφανίδη,ασταθής επέμβαση του Σιδεράκη με τον Μιλκούδη σε κενή εστία να στέλνει την μπάλα αουτ

12΄Κεφαλιά του Μαζουλουξή, η μπάλα αουτ

9′ Γκολ (1-0) για τον Άρη. Δυνατό σουτ του Κυβελίδη, δεν απομάκρυνε σωστά ο Γιώτας, με τον Κωνσταντινίδη να παίρνει το “ριμπάουντ” και με δυνατό σουτ να πετυχαίνει το 1-0