PRESSARIS-LIVE: Άρης-Θύελλα Φιλώτα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στην επιστροφή του στις νίκες θα “στοχεύσει” στη σημερινή (15:00) αναμέτρηση ο Άρης που φιλοξενεί στο “Κλ. Βικελίδης” την Θύελλα Φιλώτα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Το PRESSARIS βρίσκεται στο “Κλ. Βικελίδης” και θα φροντίσει για την ενημέρωση σας. Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν την σέντρα αλλά και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

Τέλος της αναμέτρησης με τον Άρη να επικρατεί της Θύελλας Φιλώτα με 2-0 και να επιστρέφει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

94΄ Κίτρινη στον Βασιλόπουλο

90΄ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Βασιλόπουλος στη θέση του εξαιρετικού σήμερα Γκίνο

90΄ Αλλαγή για τον Άρη με τον Μπαϊμάκη να παίρνει τη θέση του Καρατζιοβαλή

86΄ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη με τον Ρένια να περνάει στη θέση του Καπνίδη που εισπράττει το ζεστό χειροκρότημα του κόσμου

79΄ Σκόραρε ο Γιαννίτσης αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφ σαιντ

78΄Παραλίγο αυτογκόλ για την Θύελλα. Ο Μπάμπαρης έδιωξε παρακινδυνευμένα σε κόρνερ, ενώ καιροφυλαχτούσε ο Πόι

72΄ Σουτ από τον προωθημένο Φερνάντες σε φάουλ του Προβατίδη από τα πλάγια η μπάλα πέρασε ψηλά αουτ

71΄Κίτρινη κάρτα στον Σιμηχανίδη για μαρκάρισμα στον Γκίνο

69΄ Μία κεφαλιά του Μισαηλίδη, μπλόκαρε εύκολα ο Καρατζιοβαλής

64΄ (2-0) ΓΚΟΛ για τον Άρη! Και πάλι ο Μάουρο Πόι κέρδισε από τα έντεκα βήματα τον Κοντογουλίδη και “κλειδώνει” το τρίποντο για τον Άρη!

62΄Ο Βελλίδης στη θέση του Κλαζόγλου

62΄ Πέναλτι για τον Άρη! Ο Καπνίδης ανατράπηκε στη μεγάλη περιοχή και ο διαιτής Δράγκος πολύ σωστά υποδεικνύει την άσπρη βούλα!

57΄ Δεύτερη αλλαγή για την Θύελλα. Ο Στασινόπουλος στη θέση του Χαϊτίδη

54΄ Πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κοντογουλίδης Δ. στη θέση του Θεοδουλίδη

53΄ Ευκαιρία για τον Άρη να διπλασιάσει τα τέρματα του. Κεφαλιά του Πόι στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε. Στη συνέχεια το σουτ του Λιόλιου εκτός μεγάλης περιοχής πέρασε πολλά μέτρα άουτ.

51΄Αντεπίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Άρη, ο Κοντογουλίδης μπλόκαρε τη μπάλα στη σέντρα του Καπνίδη

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Άρης προηγείται με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μάουρο Πόι στο 35ο λεπτό!

44΄ Κίτρινη στον Γιαννίτση

35΄ (1-0) ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Πόι ευστόχησε, άνοιξε το σκορ για τον Άρη και έφτασε τα πέντε γκολ στο φετινό πρωτάθλημα!

35΄ Πέναλτι για τον Άρη! Ο Γκίνο ανατράπηκε και ο διαιτητής Δράγκος υπέδειξε την εσχάτη των ποινών! Κίτρινη κάρτα στον Μισαηλίδη

31΄Σωτήρια επέμβαση του Κοντογουλίδη! Ο Καπνίδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων έδιωξε σε κόρνερ

26΄ Ευκαιρία για τους “κίτρινους” με τον Μάριο Παπαδόπουλο. Ο Κοντογουλίδης “έβγαλε” την εξ επαφής κεφαλιά του νεαρού μέσου

24΄ Μεγάλη ευκαιρία  με τον Καπνίδη, του οποίου την κεφαλιά απέκρουσε ο Κοντογουλίδης

Διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Άρης, χωρις να έχει την μεγάλη ευκαιρία, με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται μαζικά και να ψάχνουν τις αντεπιθέσεις για να φανούν απειλητικοί

11΄Ωραίο ένα-δύο Ατματσίδη-Παπαδόπουλου, κόρνερ για τον Άρη. Ο Προβατίδης το χτύπησε με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Κοντογουλίδης

Επικίνδυνη επίσκεψη των φιλοξενούμενων. Ένα σουτ του Σιηρόπουλου η μπάλα κόντραρε βγήκε κόρνερ το οποίο στη συνέχεια πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους

Πρώτη ευκαιρία για τον Άρη. Φάουλ του Προβατίδη ο προωθημένος Γιαννίτσης πήρε την κεφαλιά αλλά αυτή πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κοντουγουλίδη

Ξεκίνησε η αναμέτρηση. Στη σέντρα οι φιλοξενούμενοι

14.50: Aποχώρησαν για τα αποδυτήρια οι δύο ομάδες

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Η ενδεκάδα του Άρη (4-2-3-1): Kαρατζιοβαλής, Γκίνο, Γιαννίτσης, Λιόλιος, Φερνάντες, Λεμονής, Προβατίδης, Παπαδόπουλος, Πόι, Ατματσίδης, Καπνίδης

Στον πάγκο: Xoυζούρης, Ντούνγκα, Συμεωνίδης, Μπαϊμάκης, Λιόνης, Ρένια, Βασιλόπουλος

Θύελλα Φιλώτα (5-4-1): Α. Koντογουλίδης, Σιδηρόπουλος, Σιμηχανίδης, Μπάμπαρης, Κλάζογλου, Μισαηλίδης, Θεοδουλίδης, Χαϊτίδης, Ζηνόβιος, Κόλα, Μαρκόπουλος

Στον πάγκο: Bελλίδης, Στασινόπουλος, Γετίμης, Μιχαηλίδης, Ανδρεάδης, Δ. Κοντογουλίδης, Γ. Σιδηρόπουλος

Διαιτητής: Δράγκος Ν. (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Mαλανδρής Θ. (Χαλκιδικής), Παπαδάκης Θ. (Ημαθίας)

14.15: Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για το καθιερωμένο ζέσταμα

14.00: Oι πρώτοι φίλαθλοι που έχουν πάρει την θέση τους στις κερκίδες του “Κλ. Βικελίδης” είναι οι φίλοι εκδρομείς της Θύελλα Φιλώτα