PRESSARIS LIVE: Άρης – Καλλιθέα 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Την βελτίωση που έδειξε στο ματς με τα Χανιά, καλείται να επιβεβαιώσει σήμερα ο Άρης, που υποδέχεται την Καλλιθέα, με στόχο τη νίκη που θα τον διατηρήσει σε τροχιά ανόδου, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Football League.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

17.55 Τέλος της αναμέτρησης, νίκη για τον Άρη με 3-0 επί της Καλλιθέας…

78΄Στη θέση του Ταμπάκη, ο Μάκο

78΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (3-0) για τον Άρη! Ο Ούγκο Σόουζα, με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μιχελή!

76 Στη θέση του Παυλίδη, ο Μακουτά

71΄Σουτ του Πίτου Γκαρσία, δεν έδιωξε σωστά ο Μιχελής, ο Καπνίδης μπήκε στη φάση, αλλά οι αμυντικοί της Καλλιθέας, απομάκρυναν στην γραμμή!

67 Στη θέση του Μπέλη, ο Ταμπάκης

67΄Κίτρινη στον Μπέλη

61΄Από μακριά ο Ντούνης, προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Μιχελή, ο οποίος γύρισε στην εστία του και μπλόκαρε

59΄Κίτρινη στον Τζανακάκη

57΄Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Καπνίδης και Μιλούνοβιτς στις θέσεις των Ίλιτς και Τατου

54΄Στη θέση του Καντέ, ο Γκίνη

54΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (2-0) για τον Άρη! Ο Τζανακάκης με εξαιρετικό πλασέ εκτός μεγάλης περιοχής κέρδισε τον Μιχελή!

49΄Δοκάρι για τον Άρη! Σουτ του Τάτου, στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μιχελή, με την κεφαλιά του Παυλίδη στη συνέχεια να περνάει αουτ!

21΄Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα

20΄Ψάχνει και ένα δεύτερο γκολ ο Άρης για να “κλειδώσει” τη νίκη…

9΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (1-0) για τον Άρη! Ο Μάρκος Ντούνης πετυχαίνει το 1-0 με εξαιρετικό πλασέ από την μικρή περιοχή και όλη η ομάδα αφιερώνει το γκολ, στον Δημήτρη Ανάκογλου!

8΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Τάτο να χτυπάει το φάουλ, τον Σόουζα να παιρνει την κεφαλιά και τον Μιχελή να αποκρούει σωτήρια για την ομάδα του!