PRESSARIS LIVE: Άρης – Καλλονή (5-0 – ΤΕΛΙΚΟ)

Την Καλλονή υποδέχεται ο Άρης για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Φούτμπολ λιγκ με στόχο την πρώτη του νίκη εντός έδρας για φέτος και δεύτερη σερί, μετά το “διπλό” στα Χανιά.

Σούπερ αποδόσεις για το Άρης-Καλλονή μέσα από τη Stoiximan! Παίξε τώρα!

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά την αναμέτρηση.

Καταιγιστικός ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε τέσσερα γκολ στα τελευταία 15′ και πήρε την πολύτιμη και καθαρή νίκη στο Κλεάνθης Βικελίδης, πρώτη στο φετινό πρωτάθλημα με σκορ 5-0. Δυο γκολ ο Τάτος κι από ένα Ίλιτς, Καπνίδης, Μπαργκάν. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε στα τελευταία λεπτά η Καλλονή, που δεν απείλησε σε κανένα σημείο, με τον Διούδη να έχει ρόλο “θεατή”.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ (5-0)!

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87′ ΓΚΟΟΟΛ (5-0): Ο Τάτος… εκτελεί τον Μανιάτη, με εκτέλεση φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής, “συστημένο” στο “Γ” της εστίας!

86′ ΑΠΟΒΟΛΗ: Δεύτερη κίτρινη, κόκκινη κάρτα στον Ρεπετσά. Με 10 παίκτες η Καλλονή. Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη.

82′ Τρίτη αλλαγή και για την Καλλονή. Βγήκε ο Γιώργου, μπήκε στον αγώνα ο Σάββας.

80′ ΓΚΟΟΟΛ (4-0): Ο Μπαργκάν άνοιξε λογαριασμό και στο πρωτάθλημα! Φοβερό γκολ από τον Μπαργκάν στη κλειστή γωνία του Μανιάτη!

“Κλειδώνει” την νίκη ο Άρης, με ξεκάθαρο τρόπο. Δυο γκολ σε δυο λεπτά!

76′ ΓΚΟΟΟΛ (3-0): Και νέο γκολ για τον Άρη, με σκόρερ τον Καπνίδη! Ο Καπνίδης εκμεταλλεύεται το γύρισμα του Ντούνη και θα γράψει το 3-0!

75′ ΓΚΟΟΟΛ (2-0): Ο Τάτος σκοράρει! Ο Νέτο έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά, ο Τάτος κερδίζει τον Μανιάτη!

73′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη, Ρόβας αντί Ανάκογλου. Ενίσχυση ανασταλτικά στον χώρο του κέντρου κι ενώ ο Άρης δεν κατάφερε να βρει ένα δεύτερο γκολ.

Αλλαγή και για την Καλλονή στο ίδιο λεπτό. Λαμπράκης αντί Τριανταφύλλου στο παιχνίδι.

68′ Nτούνης αντί Μιλούνοβιτς, η δεύτερη αλλαγή του Άρη.

66′ Κίτρινη στον Γιουκαρή.

Ετοιμάζεται και ο Ντούνης, για φρεσκάρισμα και στα άκρα της επίθεσης.

65′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, στο παιχνίδι μπαίνει ο Καπνίδης, εκτός ο Ίλιτς. Αλλαγή στην κορυφή της επίθεσης του Άρη, χειροκροτήματα από τις κερκίδες.

Άρχισε πάλι το παιχνίδι…

60′ Χτύπησε ο Διούδης, διακόπηκε ο αγώνας για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

59′ Σουτ από τον Ίλιτς, πολύ ψηλά η μπάλα.

55′ H πρώτη αλλαγή για την Καλλονή. Γιούκαρης στη θέση του Λίταινα

Προθέρμανση για Καπνίδη και Τσουμάνη. Λογικά θα είναι οι δυο πρώτες αλλαγές του Άρη.

49′ Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Διπλό δοκάρι!  Ο Ανάκογλου κάνει σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια και ο Ίλιτς σημαδεύει το δοκάρι και ο Μιλούνοβιτς στην επαναφορά στέλνει την μπάλα άουτ.

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

16.07 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

Σοβαρός και πειθαρχημένος στο πρώτο μέρος. Πέτυχε ένα γρήγορο γκολ και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Πολλές οι εσωτερικές αλλαγές από τον Νίκο Αναστόπουλο, κατά την διάρκεια του 45λεπτου. Σίγουρα ο Άρης δικαιούταν και ένα δεύτερο τέρμα. Ελάχιστα πράγματα από την Καλλονή που είχε την πρώτη της τελική στο 42′.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ (1-0)

42′ Πρώτη τελική για την Καλλονή, σουτ του Γιώργου μπλοκάρει ο Διούδης.

40′ Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μιλούνοβιτς, λίγο άουτ η μπάλα

37′ Ωραία συνεργασία του Μπαργκάν με τον Ανάκογλου, ο Μανιάτης μπλοκάρει το σουτ του τελευταίου.

35′ Τρίτο επικίνδυνο σουτ του Μπαργκάν, αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ.

Ο Άρης ψάχνει το 2ο γκολ για να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο το πρώτο ημίχρονο. “Θεατής” της αναμέτρησης ο Διούδης.

32′ Ωραία προσπάθεια από Τάτο, σουτ με το αριστερό η μπάλα κόρνερ.

Σε ρόλο αριστερού μπακ ο Ραούλ Μπράβο με τον Καράμπελα στα στόπερ.

Κυρίαρχος μέχρι τώρα στον αγωνιστικό χώρο ο Άρης, παίζει στο “μισό” γήπεδο την Καλλονή.

26′ Καλό σουτ από τον Μπαργκάν, θα μπλοκάρει και πάλι ο Μανιάτης

24′ Εσωτερική αλλαγή από τον Αναστόπουλο, άλλαξε πλευρές στους Μιλούνοβιτς και Μπαργκάν

Αποδοκιμασίες για τον Σημαιάκη, τον διαιτητή από τη Χαλκιδική για την προηγούμενη φάση…

21′ Πέναλτι ζητάει ο Άρης, μετά από σέντρα του Μπαργκάν η μπάλα βρήκε το χέρι του Μποζατζίδη.

18′ Προσπαθεί ο Μιλούνοβιτς να συνδυαστεί με τον Ίλιτς, αλλά δεν τα καταφέρνουν

15′ Μπαίνει προς την περιοχή ο Ίλιτς, αλλά δεν κάνει καλή πάσα και η μπάλα απομακρύνεται.

12′ ΓΚΟΟΟΛ (1-0) Ο Ίλιτς εκμεταλλεύεται τη σέντρα του Μπαργκάν, νικώντας τον Μανιάτη από κοντά!

8’ Σέντρα του Μιλούνοβιτς, θα βγει και θα μαζέψει την μπάλα ο Μανιάτης.

7′ Ο Νέτο κλείνει προς τα μέσα, κάνει το σουτ και δεν βρίσκει στόχο.

5′ Σουτ από τον Ανάκογλου, μπλοκάρει ο Μανιάτης