PRESSARIS LIVE: Άρης – Κισσαμικός 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Απόλλων Σμύρνης πέταξε επιτέλους βαθμούς και ο Άρης με νίκη του σήμερα επί του Κισσαμικού στο “Κλεάνθης Βικελίδης” έχει την ευκαιρία να μειώσει την απόσταση από τις θέσεις ανόδου στους 6 πόντους!

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

16.55 Τέλος της αναμέτρησης, νίκη (1-0) για τον Άρη…

90΄Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων…

83΄Τελευταία αλλαγή για τον Κισσαμικό, στη θέση του Τσερκέζου ο Ψιάνος

82΄Καλό σουτ του Τζανακάκη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λαζαρίδη

76΄Κίτρινη στον Καπνίδη

75΄Επικίνδυνη σέντρα του Νικόλτση, η μπάλα πέρασε παράλληλα και πολύ κοντά από την εστία του Διούδη

72΄Άργησε ο Καπνίδης, σούταρε με το αριστερό εύκολα μπλόκαρε ο Λαζαρίδης

68΄Στη θέση του Μάντζη, ο Στογιάνοφ

68΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Χαριτωνίδη ο Ιντζίδης

63΄Στη θέση του Θέου, ο Μίλιτς

60΄Στη θέση του Ανάκογλου, ο Καπνίδης

56΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ίλιτς να πλασάρει από την μικρή περιοχή και τον Μπουγαϊδη να απομακρύνει με το σώμα πάνω στη γραμμή!

55΄Σουτ του Τιάγκο Σίλβα, έπεσε και μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης

47΄Αδράνεια της άμυνας του Άρη, σουτ του Νικόλτση η μπάλα αουτ

46΄Αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Τάτου, ο Νέτο

16.04 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

15.47 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, προηγείται με 1-0 ο Άρης…

44΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Απίστευτη κάθετη του Ίλιτς στον Τάτο, έφυγε μόνος του ο αρχηγός του Άρη, μαρκαριζόμενος πλάσαρε, αλλά με τα πόδια ο Λαζαρίδης του αρνήθηκε το γκολ!

31΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (1-0) για τον Άρη! Ο Τάτος εκτέλεσε το κόρνερ πλασαριστά, ο ΠίτουΓκαρσία με το αριστερό εκτός μεγάλης περιοχής με φοβερό σουτ πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ!

24΄Κίτρινη στον Τιάγκο Σίλβα

21΄Κόρνερ του Τάτου, κεφαλιά του Χαριτωνίδη η μπάλα ψηλά, πάνω από την εστία του Κισσαμικού

17΄Σουτ του Γκούμα, δεν ανησυχεί ο Διούδης, η μπάλα πολύ αουτ

16΄Σέντρα-σουτ του Τζανακάκη, μπλόκαρε ο Λαζαρίδης στην αριστερή του γωνία

14΄Σουτ του Παυλίδη εκτός μεγάλης περιοχής η μπάλα ψηλά αουτ

4΄Ωραία μεταβίβαση του Τάτου, δεν πρόλαβε ο Ίλιτς, που δεν ήταν οφσάιντ

2΄Σουτ του Πίτου Γκαρσία με το αριστερό, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Λαζαρίδης

15:01 Ξεκίνησε η αναμέτρηση, στη σέντρα ο Άρης…

14.30 Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα

Άρης (Ν. Κωστένογλου): Διούδης, Ούγκο Σόουζα, Χαριτωνίδης (67΄λ. τρ. Ιντζίδης), Τσουμάνης, Τζανακάκης, Παυλίδης, Πίτου Γκαρσία, Τάτος (46΄Νέτο), Ανάκογλου (60΄Καπνίδης), Μπαργκάν, Ίλιτς

Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Μπούρμπος, Ντούνης, Νέτο, Ρόβας, Καπνίδης, Ιντζίδης

Κισσαμικός (Σ. Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Γκούμας, Κουρέλλας, Τσερκέζος (84΄Ψιάνος), Παντελάκης, Μαρτίνεζ, Μάντζης (68΄Στογιάνοφ), Μπουγαϊδης, Νικόλτσης, Τιάγκο, Θέος (63΄Μίλιτς)

Στον πάγκο: Πολίτης, Στογιάνοφ, Μίλιτς, Τσοντάκης, Ψιανός, Γιαλούσης, Σελινιωτάκης

Διαιτητής: Φ. Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς) – Στεφούλης (Γρεβενών)