PRESSARIS LIVE: Άρης (Κ19) – Καλλιθέα (Κ19) 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό του πρωταθλήματος Νέων θα δοθεί την Κυριακή (18/06, 17:00) στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας. Ο τυπικά γηπεδούχος Άρης αντιμετωπίζει την Καλλιθέα και ο νικητής θα αντιμετωπίσει την Κ19 του ΟΦΗ.

98’ Τέλος αναμέτρησης. Άρης-Καλλιθέα 3-2.

90’ Αλλαγή για τον Άρη. Βγήκε ο Ιγνατιάδης και πέρασε ο Καλίδης.

87’ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Βγήκε ο Χαλίλι και μπήκε ο Μαχμούτας.

83’ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Γκέσι βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με ψυχραιμία πλάσαρε τον Μάντζαρη για το 3-2.

77’ Εκτέλεση φάουλ του Τουρούκη. Επικράτησε σύγχυση στα καρέ του Άρη, ο Ζεζάι έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μάντζαρη.

76’ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Βγήκε ο Κατσίκας και μπήκε ο Οικονόμου.

69’ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Στη θέση του Ξένου μπήκε ο Λαζαρίδης.

64’ Αλλαγή για τον Άρη. Βγήκε ο Πατσιάβας και μπήκε ο Ανδρεάκος.

59’ Εκτέλεση φάουλ του Τουρούκη, ο Ζεζάι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά ακυρώθηκε το γκολ, με τον επόπτη να υποδεικνύει τον παίκτη σε θέση οφσάιντ. Διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες της Καλλιθέας.

55’ Κίτρινη κάρτα ο Πατσιάβας.

54’ Φάουλ για την Καλλιθέα έξω από περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Τζέσι, με την μπάλα να περνά δίπλα από την εστία του Μάντζαρη.

53’ Κίτρινη κάρτα στον Πότσι.

18.00 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

17.47 Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

39’ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα. Ο Μιχαλακόπουλος έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Σχίζας με προβολή μείωσε σε 3-1.

35’ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Μπουλγκουρίδης έκανε το γυρισμα. ο Καλούδης επιχείρησε την προβολή, αλλά απέκρουσε ο Κορωνάκης. Στη συνέχεια δημιουργήθηκε σύγχυση στα καρέ της Καλλιθέας την οποία και εκμεταλλεύτηκε ο Πατσιάβας, που πέτυχε το 3-0.

31’ Κίτρινη κάρτα στον Ζεζάι.

28’ Η Καλλιθέα βγήκε στην αντεπίθεση με τον Μιχαλακόπουλο, ωστόσο άργησε να κάνει την σέντρα, πέρασε στη συνέχεια τον τερματοφύλακα, έκανε το γύρισμα και ο Τζέσι που έπιασε την κεφαλιά, έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

23’ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Μπουλγκουρίδης με μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κορωνάκη, ο οποίος την ακούμπησε αλλά δεν μπόρεσε να αλλάξει την πορεία της.

21’ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Ο Ιγνατιάδης μπήκε στην περιοχή, ανατράπηκε από τον Κατσίκα και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα και την κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Καλλιθέας, Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπουλγκουρίδης, ο οποίος έκανε το 1-0 για τους «κίτρινους».

17′ Επικίνδυνο γύρισμα του Πατσιάβα μέσα στην περιοχή, μάζεψε ο Κορωνάκης.

14′ Ο Άρης έχει την υπεροχή, αλλά προς το παρόν η Καλλιθέα έχει την καλύτερη στιγμή στο παιχνίδι.

8′ Ο Γκέτζι μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

1′ Γύρισμα του Πατσιάβα μέσα στη μεγάλη περιοχή, απομάκρυναν οι αμυντικοί πριν φτάσει η μπάλα στον Μπουλγκουρίδη.

1′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Κ19 ΑΡΗΣ (Πασχάλης Μελισσάς): Μαντζάρης, Πολυχρόνου, Καραΐσκος, Λιάτσης, Γιάντσιος, Πότσι, Μπουλγκουρίδης, Κλιγγόπουλος, Καλούδης, Πατσιαβάς (64΄Ανδρεάκος), Ιγνατιάδης (90΄Καλλίδης)

Κ19 ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σωτήρης Τζουμερκιώτης): Κορωνάκης, Χαλίλι (87΄Μαχμούτας), Βαλοτάσιος, Σχίζας, Ζεζάι, Κατσίκας (70΄Οικονόμου), Μιχαλακόπουλος, Κόττας, Τζέσι, Τουρούκης, Ξένος (69΄Λαζαρίδης)

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Στεφανής, Παπαλίτσας (Καρδίτσας)