PRESSARIS-LIVE: Άρης – Ξάνθη 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Την τέταρτη κατά σειρά ομάδα από την πρώτη κατηγορία αντιμετωπίζει σήμερα σε φιλική αναμέτρηση ο Άρης. Οι «κιτρινόμαυροι» δίνουν ένα ακόμα δυνατό «τεστ» υποδεχόμενοι την Ξάνθη.

Ένα από τα κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης και αναμφίβολα από τα πιο θεαματικά, η Μπουντεσλίγκα της Γερμανίας, κάνει την εκκίνησή της και φυσικά «παίζει» μπάλα στο foxbet.gr. Μπείτε και δείτε τις εγκυρότερες αναλύσεις και τα καλύτερα προγνωστικά.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει από το “Κλεάνθης Βικελίδης” λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του φιλικού αγώνα, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά την ολοκλήρωσή του. Μείνετε συντονισμένοι…

20.57 Τέλος της αναμέτρησης, ήττα του Άρη με 1-0 από την Ξάνθη

90+1΄Στη θέση του Βουτσιά, ο Ντόγος

90΄Σουτ του Λουσέρο, η μπάλα αουτ

85΄Απευθείας χτύπημα φαουλ του Μιλούνοβιτς, η μπάλα αουτ

81΄Σουτ του Λάζιτς, μέσα από την μικρή περιοχή η μπάλα ελάχιστα αουτ

80′ Στη θέση του Τριάδη, ο Μελιόπουλος

77΄Στη θέση του Διούδη, ο Αναγνωστόπουλος

75΄Στη θέση του Τάτου, ο Μπούρμπος

70΄Σέντρα του Λουσέρο, κεφαλιά του Λάζιτ, μπλόκαρε όμορφα ο Διούδης

66΄Νέο μακρινό σουτ, αυτή τη φορά από τον Ντούνη, η μπάλα ψηλά αουτ

65΄Σουτ του Μιλούνοβιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Ζίφκοβιτς

64΄Πρώτο σουτ για τον Άρη στο δεύτερο μέρος, από την Τάτο, η μπάλα πήρε ανάποδα φάλτσα και πέρασε πολύ αουτ

62΄Προβολή του Τριάδη, η μπάλα ελάχιστα αουτ από το δεξί δοκάρι του Διούδη

61΄Πρόλαβε τον Γιούνες ο Διούδης και παραχώρησε το κόρνερ

60΄Σουτ του Λάζιτς, η μπάλα πολλά μέτρα ψηλά από την εστία του Διούδη

56΄Κίτρινη κάρτα στον Βουτσιά, για δυνατό μαρκάρισμα

47΄Σουτ του Ίλιτς, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ξάνθης

Αλλαγές από τον Νίκο Αναστόπουλο, που ρίχνει στο ματς τους Ρόβα, Ίλιτς, Παυλίδη, Ντούνη και Μιλούνοβιτς. Ο Ορφανίδης από πλευράς Ξάνθης στο ματς.

19.53 Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

19.50 Συχνές μικρές διακοπές στο ματς, αρκετά νεύρα και από τους παίκτες των δύο ομάδων

38΄Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λούκας, για κράτημα στον Τάτο στο χώρο της μεσαίας γραμμής

35΄Αδύναμο σουτ του Τσουμάνη με το δεξί, η μπάλα στην αγκαλιά του Ζίφκοβιτς

32΄Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία λεπτά, με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

22΄Σουτ του Βουτσιά, αρκετά μακριά, η μπάλα λίγα μέτρα αουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι της Ξάνθης

18΄Κλέψιμο και πλασέ εκτός μεγάλης περιοχής από τον Αντρέου, η μπάλα στην αγκαλιά του Ζίφκοβιτς

16΄Γκολ (0-1) για την Ξάνθη, με τον Σολτάνι να παίρνει το ριμπάουντ προ κενής εστίας, μετά από την ασταθή επέμβαση του Διούδη, στο σουτ του Τριάδη

Πολύ ωραία προσπάθεια του Ν΄Λουντούλου από τα δεξιά, έδωσε στον Καπνίδη, αυτός γύρισε στον Τάτο ο οποίος από το ύψος του πέναλτι στην κίνηση δεν έπιασε “γεμάτα” το σουτ, με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει μακριά από την εστία της Ξάνθης. Πολύ καλή ευκαιρία για τον Άρη…

19.05 Ξεκίνησε το ματς..

Άρης: Διούδης (77΄Αναγνωστόπουλος), Βουτσιάς (90+1΄Ντόγος), Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο (46΄Ρόβας), Ιντζίδης, Ανάκογλου, Αντρέου (46΄Παυλίδης), Νέτο (46΄Ντούνης), Καπνίδης (46΄Ίλιτς), Τάτος (75΄Μπούρμπος), Ν΄Λουντούλου (46΄Μιλούνοβιτς)

Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Ρόβας, Μπούρμπος, Ντούνης, Ίλιτς, Ντόγος, Μιλούνοβιτς, Παυλίδης, Καρβούνης. Σωτηριάδης

Ξάνθη: Ζίβκοβιτς, Παπαγεωργίου, Ντε Λούκας, Τριάδης, Γιούνες, Σολτάνι, Λουσέρο, Χατζητέρζογλου, Περέιρα, Φλίσκας, Λάζιτς

Στον πάγκο: Σταθάκης, Κώστας, Ορφανίδης, Μελιόπουλος, Σβάρνας, Μελισσόπουλος