PRESSARIS LIVE: Άρης – Ολυμπιακός 63-70 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης υποδέχεται τον Ολυμπιακό στο Αλεξάνδρειο στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ με στόχο την πρώτη μεγάλη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα. Το PRESSARIS βρίσκεται ήδη στο Nick Galis Hall για να σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ μετά το τέλος του. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΡΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 63-70

screen-shot-2016-11-07-at-20-47-48

40′ Βολές για τον Κάμινγκς, 2/2 και 63-70.

40′ Βολές για τον Σπανούλη, 2/2 και 61-70.

40′ Τάιμ άουτ από τον Πρίφτη, απομένουν 30” για το τέλος.

40′ Διαδοχικά άστοχα τρίποντα από Γιάνκοβιτς και Κάμινγκς…

38′ Κακές επιλογές του Κάμινγκς που πάει πάνω στον Μπιρτς σε τρεις σερί φάσεις και δεν βρίσκει στόχο…

38′ Κάρφωμα του Ντραγκίσεβιτς (61-68).

37′ Ο Σπανούλης κάνει το 59-68.

35′ Τρίποντο από τον Ξανθόπουλο και 59-66.

35′ Κάρφωμα του Μπιρτς και 56-66. Τάιμ άουτ από τον Πρίφτη…

33′ Τρίποντο του Λοτζέσκι (56-64).

32′ Τέταρτο φάουλ από τον Κάμινγκς…

32′ Τρίποντο από τον Αγραβάνη (56-61).

31′ Τρίποντο από τον Τζένκινς, ο Μαρμπλ την ασίστ (56-58)!

31′ Ο Κάμινγκς ευστοχεί από την κορυφή (53-58).

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: Άρης – Ολυμπιακός 51-58

screen-shot-2016-11-07-at-20-25-17

30′ Βολές του Μάντζαρη από λάθος φάουλ του Ξανθόπουλου, 1/2 και 51-58.

30′ Τρίποντο από τον Ντραγκίσεβιτς και 51-57.

28′ Ο Ξανθόπουλος με τρίποντο μειώνει (48-57).

27′ Κάρφωμα του Γιανγκ (45-57).

27′ Ο Ντραγκίσεβιτς μειώνει σε 45-55.

27′ Ο Παπανικολάου με τρίτο τρίποντο στο δεκάλεπτο κάνει το 43-55.

25′ Ο Ντραγκίσεβιτς βρίσκει στόχο από επιθετικό ριμπάουντ, μειώνει ο Άρης σε 43-52. Τάιμ άουτ από τον Σφαιρόπουλο.

24′ Τρίποντο από τον Μαρμπλ (41-52).

23′ Ο Ντραγκίσεβιτς μειώνει σε 38-52.

22′ Δεύτερο τρίποντο του Παπανικολάου και 36-52. Άμεσα τάιμ άουτ από τον Πρίφτη.

22′ Ο Μπιρτς κάνει το 36-49.

21′ Ο Ντραγκίσεβιτς μειώνει σε 36-47.

21′ Τρίποντο από τον Παπανικολάου και 34-47.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Ολυμπιακός 34-44

screen-shot-2016-11-07-at-19-48-22

20′ Ο Σπανούλης κάνει με λέι απ το 34-44.

19′ Τρίποντο από τον Σπανούλη και 34-42.

18′ Ο Γκριν κάνει το 34-39. Τάιμ άουτ από τον Πρίφτη…

18′ Τρίτο φάουλ για τον Μπάκνερ, βολές για τον Γκριν, 3/3 και 34-37.

17′ Βολές για τον Κάμινγκς, 2/2 και 34-34.

17′ Τρίποντο από τον Μάντζαρη (32-34).

17′ Τρίποντο από τον Γιάνκοβιτς (3.58) και 32-31!

16′ Βήματα από τον Γκριν που δεν σφυρίζονται, ο Αμερικανός κάνει το 29-31.

16′ Κλέψιμο του Κάμινγκς και καλάθι στον αιφνιδιασμό για το 29-29.

15′ 1/2 βολές από τον Ντραγκίσεβιτς και 27-29.

15′ Ο Μπιρτς με φόλοου κάνει το 26-29.

14′ Ο Ντραγκίσεβιτς σκοράρει από ασίστ του Τζένκινς (26-27).

13′ Ο Χάκετ κάνει το 24-27.

13′ Στη λήξη της επίθεσης ο Λοτζέσκι κάνει το 24-25.

12′ Κάρφωμα του Γιανγκ (24-23).

12′ Ο Κάμινγκς σκοράρει υπό πίεση για το 24-21.

11′ Ο Ζάρας με λέι απ κάνει το 22-21.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: Άρης – Ολυμπιακός 20-21

screen-shot-2016-11-07-at-19-27-41

10′ Ο Χάκετ ευστοχεί για το 20-21

10′ Βολές για τον Ζάρα, 2/2 και 20-19.

10′ Βολές για τον Λοτζέσκι, 2/2 και 18-19. Οι βολές είναι 12-1 για τον Ολυμπιακό μέχρι τώρα!!

10′ Τρίποντο ο Ζάρας με ταμπλό και 18-17!

9′ Τρίποντο από τον Λοτζέσκι και 15-17.

9′ Βολές για τον Γκριν, 0/2 παραμένει το 15-14.

8′ Ο Μαρμπλ είναι εξαιρετικός στο πρώτο δεκάλεπτο, σκοράρει για να δώσει προβάδισμα και πάλι στον Άρη (15-14).

8′ Βολές για τον Γιανγκ, 2/2 και 13-14.

8′ Μειώνει ο Λοτζέσκι με λέι απ (13-12).

7′ Ασίστ του Μαρμπλ, καλάθι και φάουλ από τον Σίμτσακ, ο Άρης ξανά μπροστά με 13-10.

7′ Κάρφωμα του Γιανγκ και 10-10.

6′ (4.08) πρώτη φορά στο παρκέ ο Γιάνκοβιτς, χειροκρότημα από τους 5.000 φιλάθλους.

6′ Βολές για τον Σπανούλη, 1/2 και 10-8.

6′ Δεύτερο φάουλ του Μπάκνερ…

6′ Ο Μαρμπλ ευστοχεί υπό πίεση για το 10-7.

5′ Ο Μπιρτς μειώνει σε 8-7.

5′ (5.57) Το πρώτο εντός παιδιάς καλάθι του Ολυμπιακού, τρίποντο του Σπανούλη και 8-5.

4′ 1/2 βολές για τον Μπιρτς, μειώνει ο Ολυμπιακός σε 8-2.

4′ Ο Ντραγκίσεβιτς παίρνει επιθετικό ριμπάουντ και σκοράρει κάτω από το καλάθι για το 8-1. Τάιμ άουτ από τον Σφαιρόπουλο.

3′ Ο Μαρμπλ βρίσκει στόχο, 6-1 ο Άρης.

3′ Κλέψιμο του Κάμινγκς και 4-1 στον αιφνιδιασμό…

1′ Ο Μπάκνερ σκοράρει και κάνει το 2-1.

1′ Βολές για τον Μπιρτς από φάουλ του Μπάκνερ, 1/2 και 0-1.

Η πεντάδα του Άρη: Κάμινγκς, Τζένκινς, Μαρμπλ, Ντραγκίσεβιτς, Μπάκνερ.

Η πεντάδα του Ολυμπιακού: Μάντζαρης, Σπανούλης, Παπανικολάου, Πρίντεζης, Μπιρτς.

Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Κατάμεστο και σήμερα το Παλέ!

Στο Παλέ είναι και ο πρώην πρόεδρος του ΑΣ, Σάκης Αδαμόπουλος, ο οποίος μόνιμα ζει στην Ρουμανία τα τελευταία χρόνια.

Στο γήπεδο ήρθε ξανά ο Βίκτορ Σανικίτζε, ο οποίος χειροκροτήθηκε από τον κόσμο της ομάδας.

Με το Νο28 ο Βλάντο Γιάνκοβιτς…

Γεμίζει το Παλέ…

Ζάρας, Σίμτσακ και Τσαϊρέλης βγήκαν για τα πρώτα σουτ, όπως και οι Γκριν και Χάκετ από τον Ολυμπιακό.

Έφτασε η αποστολή του Ολυμπιακού.

Ο Μιχάλης Τσαϊρέλης σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες θα ντυθεί κανονικά, θα είναι στην 12αδα και το πόσο θα χρησιμοποιηθεί εξαρτάται από τον Δημήτρη Πρίφτη.

Ο Κώστας Παπανικολάου που ήταν αμφίβολος για να αγωνιστεί σήμερα, θα βρίσκεται κανονικά στην 12αδα.

Ο Άρης έχει να κερδίσει από το 2007 τον Ολυμπιακό σε αγώνα κανονικής διάρκειας, ωστόσο τον κέρδισε την σεζόν 2014-15 στα ημιτελικά του πρωταθλήματος, όταν με πρωταγωνιστή τον Σάσα Βεζένκοφ (28π.), επιβλήθηκε με σκορ 84-74 και μείωσε την σειρά σε 2-1.