PRESSARIS-LIVE: Άρης – Πανθρακικός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το… 12ο και τελευταίο τους φιλικό, πριν την έναρξη του πρωταθλήματος ευελπιστούν να δώσουν σήμερα (16:30) οι”κιτρινόμαυροι”, που υποδέχονται στο “Κλεάνθης Βικελίδης” τον Πανθρακικό.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν και μετά τον αγώνα.

18.30 Τέλος της αναμέτρησης, ισόπαλος (1-1) με Πανθρακικό ο Άρης

87΄Δοκάρι για τον Άρη με τον Ανδρέα Τάτο! Ο αρχηγός του Άρη σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Πανθρακικού

82΄Ελάχιστα αουτ το απευθείας χτύπημα φαουλ του Νέτο

81΄Στη θέση του Διούδη, ο Αναγνωστόπουλος

80΄Σουτ του Μπουγκερά, συρτό η μπάλα άουτ

74΄Στη θέση του Καπνίδη ο Βουτσιάς

69΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Τάτου, εκτός μεγάλης περιοχής και αυτό άστοχο

46΄Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Δύο αλλαγές για τον Νίκο Αναστόπουλο, με τους Μπαργκάν-Μπουγκέρα στις θέσεις των Μιλούνοβιτς και Ιντζίδη

17.20 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται χάρις σε τέρμα του Ανδρέα Τάτου

45΄Γκολ (1-0) για τον Άρη, με δυνατό σουτ του Ανδρέα Τάτου, εκτός μεγάλης περιοχής!

43΄Σουτ του Τσουμάνη εκτός περιοχής άουτ…

34΄Πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του από τα αριστερά ο Τάτος, αλλά δεν βρέθηκε παίκτης του Άρη στο πέναλτι όπου γύρισε τη μπάλα ο αρχηγός των “κιτρινόμαυρων”

30΄Ο Χαλκιαδάκης πέρασε δυο αμυντικούς του Άρη, αλλα το σουτ του ήταν πολύ άστοχο

27΄Ωραία προσπάθεια του Μιλούνοβιτς, έδωσε στον Καπνίδη ο οποίος γύρισε το κορμί του και με το δεξί προσπάθησε να απειλήσει, αλλά μπλόκαρε το συρτό του σουτ ο Γκαραβέλης

25΄Ένα σουτ του Τάτου, πολλά μέτρα αουτ

18΄Σουτ του Πλέγα, μπλόκαρε ο Διούδης

15΄Κίτρινη κάρτα στον Πλέγα

11΄Σουτ του Τσουμάνη, από τα αριστερά με το δεξί, κόρνερ από κόντρα αντίπαλου αμυντικού

3΄Απευθείας χτύπημα φαουλ του Τάτου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ελάχιστα αουτ

16.33 Ξεκίνησε η φιλική αναμέτρηση, στη σέντρα ο Άρης…