PRESSARIS LIVE: Άρης – Σπάρτη 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Την… αποδεκατισμένη Σπάρτη υποδέχεται σήμερα (17:00) ο Άρης, στο πλαίσιο της 34ης -και τελευταίας- αγωνιστικής του πρωταθλήματος, με τους «κιτρινόμαυρους» να καλούνται να αφήσουν στην άκρη τον χαρακτήρα… αγγαρείας του αγώνα και να δείξουν ένα αξιοπρεπέστατο πρόσωπο, προκειμένου να ολοκληρώσουν με μία νίκη τις επίσημες υποχρεώσεις τους.

To PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, το ρεπορτάζ πριν αλλά και μετά το τέλος της αναμέτρησης.Μείνετε συντονισμένοι…

18.50 Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, νίκη του Άρη στο φινάλε της χρονιάς με 2-1 επί της Σπάρτης

85΄ΓΚΟΛ (2-1) για τον Άρη με εξαιρετικό απευθείας χτύπημα φάουλ του Νέτο!

82΄Κίτρινη στον Πίτου Γκαρσία

76΄Απίστευτη ευκαιρία, με πλασέ του Καπνίδη να απομακρύνεται με το κεφάλι πάνω στην γραμμή από τον Μπανούση!

74΄Μεγάλη ευκαιρία με τον πλασέ του Τζανακάκη να περνάει αουτ από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση

66΄Στη θέση του Ντόγου ο Νέτο

64΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με την κεφαλιά του Καπνίδη να σταματάει στο δοκάρι της Σπάρτης!

61΄Απίστευτη επέμβαση σε τετ α τετ του Αναγνωστόπουλου στο πλασέ του Φράγκου

56΄Σέντρα του Μακουτά από τα δεξιά, κεφαλια του Καπνίδη και πάλι αουτ

51΄Εξαιρετικό χτύπημα φαουλ του Μπαργκάν, εντυπωσιακά και πάλι ο Κραβαρίτης

50΄ΓΚΟΛ (1-1) για τον Άρη με τον Καπνίδη να παίρνει το “ριμπάουντ” από την επέμβαση του Κραβαρίτη και να ισοφαρίζει

48΄Ωραία προσπάθεια του Τζανακάκη από τα αριστερά, συνέκλινε, σούταρε με το δεξί η μπάλα λίγα μέτρα αουτ

46΄Διπλή αλλαγή για τον Άρη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Στις θέσεις των Ταυλαρίδη και Μιλούνοβιτς οι Μπαργκάν και Πίτου Γκαρσία

45΄Εκπληκτική επέμβαση του Κραβαρίτη σε κεφαλιά του Καπνίδη, μετά από γύρισμα του Μιλούνοβιτς

43΄Σουτ του Ντόγου με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Σπάρτης

43΄Κίτρινη στον Χαδιάρη

42΄Σουτ του Παυλίδη, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Κραβαρίτη

36΄Γκολ (0-1) για την Σπάρτη με τον Αναστασάκο, να πλασάρει εύστοχα αμαρκάριστος μέσα από την μικρή περιοχή

27΄Σουτ ξανά από τον Φράγκο, εκτός περιοχής, σταθερός ο Αναγνωστόπουλος απομακρύνει τον κίνδυνο

25΄Νέα κεφαλιά του Καπνίδη από την μεγάλη περιοχή, κι αυτή αουτ

22΄Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Τζανακάκη, η μπάλα λίγο αουτ

22΄Σουτ του Φράγκου, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος

14΄Ωραία σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, κεφαλιά του Καπνίδη, απομακρύνει εντυπωσιακά ο Κραβαρίτης

11΄Κίνδυνος με τον Ταυλαρίδη να απομακρύνει σχεδόν πάνω στη γραμμή σε κόρνερ

7΄Πρώτη τελική στο ματς για τον Άρη, με το σουτ του Παυλίδη να μπλοκάρει ο Κραβαρίτης

17.00 Ξεκίνησε η αναμέτρηση…

Άρης (Ν. Κωστένογλου): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Καράμπελας, Σόουζα, Ταυλαρίδης (46΄Πίτου Γκαρσία), Μακουτά, Μιλούνοβιτς (46΄Μπαργκάν), Παυλίδης, Καπνίδης, Ίλιτς, Ντόγος (66΄Νέτο)

Στον πάγκο οι: Διούδης, Πίτου Γκαρσία, Νέτο, Μπούρμπος, Ρόβας, Μπαργκάν

Σπάρτη (Κ. Κλάδης): Κραβαρίτης, Μπανούσης, Οικονομόπουλος, Αναστασάκος, Ηλιόπουλος, Αναστασόπουλος, Χαδιάρης, Φράγκος, Γιαννίτσης, Κορνέζος, Λώττας

Στον πάγκο: Καρτσάμπας

Διαιτητής: Κιγιντζή (Θράκης)

Βοηθοί: Λεωνίδας (Τρικάλων) – Δημητριάδης (Θράκης)