PRESSARIS LIVE: Άρης – Χανιά 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Να “αποχαιρετήσει” με νίκη το 2016 θέλει ο Άρης, που υποδέχεται σήμερα για την 7η αγωνιστική τα Χανιά με μοναδικό στόχο το πέμπτο σερί “τρίποντο” στο πρωτάθλημα της Φούτμπολ λιγκ.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το “Κλεάνθης Βικελίδης”, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα.

18.56 Τέλος της αναμέτρησης, με λυτρωτή τον Καπνίδη ο Άρης 2-1 τα Χανιά

90΄ΓΚΟΟΛΛΛ (2-1) για τον Άρη με τον Καπνίδη!

89΄Σουτ του Ανάκολγου εκός μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Αθανασίου

88΄Στη θέση του Γκεμίτση, ο Ζόρο

86΄Στη θέση του Παυλίδη ο Καπνίδης

79΄Σπουδαία ευκαιρία με τον Μιλούνοβιτς να μην μπορεί να πλασάρει για να πετύχει το γκολ της ανατροπής

77΄Φάουλ του Μιλούνοβιτς, η μπάλα ελάχιστα αουτ!

75΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Τζεμπούρ, η μπάλα αουτ

74΄Στη θέση του Ντούνη, ο  Μιλούνοβιτς

71΄Κίτρινη στον Ραούλ Μπράβο

67΄Ο Ντούμος στη θέση του Αποστολόπουλου

67΄Ο Τζεμπούρ στη θέση του Τσουμάνη

66΄Μεγάλη ευκαιρία με τον Ιντζίδη να μην μπορεί να πάρει την κεφαλιά από πολύ κοντά

65΄Κίτρινη στον Ηρακλή για τράβηγμα στον Τάτο

64΄Κόντρα επίθεση και σουτ του Νικολόπουλου, η μπάλα αουτ

59΄Σουτ του Ανάκογλου, μπλόκαρε ο Αθανασίου

54΄Ο Νικολόπουλος στη θέση του Βαρούχα

49΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Παυλίδη εξ΄επαφής να αστοχεί με το κεφάλι μετά από σέντρα του Τάτου

18.07 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

17.50 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Άρης-Χανιά 1-1…

43΄Από πλάγια θέση ο Ντούνης, δεν μπόρεσε να σουτάρει με δύναμη, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασίου

41΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (1-1)για τον Άρη! Ο Ανδρέας Τάτος βρέθηκε στη μικρή περιοχή και με εξαιρετική ντρίπλα και σουτ έφερε το ματς στα ίσια!

40΄Καλή στιγμή για τον Άρη με το γύρισμα του Μπαργκάν να περνάει ανεκμετάλλευτο

39΄Καλό χτύπημα φάουλ του Μπαργκάν, η μπάλα λίγο αουτ

31΄Πολύ καλό χτύπημα φάουλ του Τάτου, απομάκρυνε δύσκολα ο Αθανασίου στη δεξιά του γωνία

31΄Κίτρινη στον Γκεμίση

25΄Κίτρινη στον Σταματή

22΄Ευκαιρία για τον Άρη να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Ραούλ Μπράβο, μετά την κεφαλιά-πάσα του Ιντζίδη σε φάουλ του Τάτου, να μπλοκάρεται από τον Αθανασίου!

20΄Γκολ (0-1) για τα Χανιά, με τον Ζέρη, μετά από αδράνεια της άμυνας του Άρη.

16΄Δοκάρι για τον Άρη με τον Ντούνη! Δεν μπόρεσαν να διώξουν οι αμυντικοί των Χανίων, ο Ντούνης σούταρε από την μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο αρσιτερό δοκάρι του Αθανασίου

11΄Ο Τσουμάνης ζήτησε πέναλτι, υπήρξε επαφή, “παίζεται” από τον διαιτητή

10΄Ωραία γύρισμα του Ντούνη, δεν πρόλαβε ο Ίλιτς

Δοκάρι για τα Χανιά, με απευθείας χτύπημα φάουλ του Τσουκάνη! Δεν ξεκίνησε καλά ο Άρης…

Σουτ του Σταμάτη, σε κόρνερ ο Διούδης, πρώτη τελική στο ματς, για την ομάδα των Χανίων