PRESSARIS LIVE: Αλμωπός Αριδαίας – Άρης 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τον Αλμωπό Αριδαίας θα αντιμετωπίσει σήμερα ο Άρης, στο τρίτο φιλικό της προετοιμασίας του. Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 18.30…

To PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, αλλά και το “τρίτο ημίχρονο” με τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

Μείνετε συντονισμένοι…

TEΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΜΕ 3-1… Η πρώτη φιλική νίκη στο τρίτο παιχνίδι.

85′ ευκαιρία  ο Άρης  με τον Νικιτς

79΄Γκολ (1-3) για τον Άρη, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Διαμαντόπουλου, το οποίο κέρδισε ο ίδιος

57΄Γκολ (1-2) για τον Άρη με κεφαλιά του Μουμίν, μετά από σέντρα του Στεφάνοβιτς.

Καντιμοίρης, Διαμαντόπουλος, Μουμίν, Ντάγκρας, Ντε Σόουζα, Σόουζα, Δεληζήσης, Νίκιτς, Μπαργκάν, Στεφανοβιτς και Βαλεριάνος η ενδεκάδα του Άρη στο β΄μέρος.

18.31 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, το οποίο έληξε ισόπαλο με 1-1

45΄Κεφαλιά του Κάσσου, ελάχιστα άουτ

44¨Ευκαιρία χαμένη για τον Άρη με τον Τζανακάκη

41΄Αυτή τη φορά δεν τα καταφέρνει ο Αναγνωστόπουλος, ισοφαρίζει σε 1-1 ο Αλμωπός με τον Χαρίση

40΄Νέο πέναλτι υπέρ του Αλμωπού, το κέρδισε ο Χαρίσης

34΄Στη θέση του Λώττα, ο Ντάγκρας

25΄ Καλή ευκαιρία με τον Νέτο. Κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ.

19΄Σωστά ακυρώθηκε γκολ του Σαμαρόπουλου για οφ σαιντ

17΄Αποκρούει το πέναλτι του Ελευθεριάδη ο Αναγνωστόπουλος

16΄Πέναλτι υπέρ του Αλμωπού, στο οποίο υπέπεσε ο Μαραγκός

3΄Γκολ (0-1) με κεφαλιά για τον Άρη, από τον Αντώνη Καπνίδη, μετά από σέντρα του Μπούρμπου…

18.30 Ξεκίνησε η φιλική αναμέτρηση…

H αρχική ενδεκάδα του Αλμωπού: Κιουλτζόπουλος, Αναστασιάδης, Σαμαρόπουλος, Πετρώφ, Ελευθεριάδης Γ., Μέντης, Πετρίδης, Κριστιάνο Μέντι, Ελευθεριάδης Λ., Χαρίσης

Στον πάγκο: Θόρια, Πολύζος, Μεύλας, Καραγιαννίδης, Μποζίνης, Μιχαηλίδης και Γκάζι

Η αρχική ενδεκάδα του Άρη: Αναγνωστόπουλος, Βαλεριάνος, Σόουζα, Κλιγγόπουλος, Ντε Σόουζα, Νίκιτς, Μουμίν, Λώττας (34΄Ντάγκρας), Μπαργκάν, Κάσσος, Διαμαντόπουλος.

Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Τσουμάνης, Μαραγκός, Τζανακάκης, Παυλίδης, Δεληζήσης, Πασάς, Στεφάνοβιτς, Καπνίδης και Μπούρμπος, Ντάγκρας