PRESSARIS-LIVE: ΑΠΕ Λαγκαδά – Άρης 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Διπλός ο στόχος του Άρη, από την σημερινή του… κοντινή «έξοδο» στον Λαγκαδά. Αφενός οι «κιτρινόμαυροι» θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες, μετά την «γκέλα» της προηγούμενης αγωνιστικής και αφετέρου να θέλξουν με την απόδοσή τους, ώστε να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις από την κάκιστη εμφάνισή τους, κόντρα στο Αγιονέρι, πριν από μία εβδομάδα.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Δημοτικό Στάδιο του Λαγκαδά, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

16.50 Τέλος της αναμέτρησης, με δύο ανατροπές ο Άρης κατάφερε και επικράτησε με 2-3 της μαχητικής ΑΠΕΛ

88΄Κίτρινη στον Καζναφέρη

87΄Γκολ (2-3) για τον Άρη! Ο Κυβελίδης λυτρώνει τους κιτρινόμαυρους με κεφαλιά!

86΄Ο Κρυστάλλης στη θέση του Κράββαρη

76΄Δεύτερη κίτρινη στον Μελισσά, με 10 παίκτες ο Άρης για το υπόλοιπο του ματς!

75΄Κίτρινη στον Τσερκέζη

72΄Ο Τσερκέζης στη θέση του Ξανθόπουλου

72΄Ο Κυβελίδης στη θέση του Γεωργιάδη

71΄Σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή από τον Βουτσιά η μπάλα αουτ!

69΄Σέντρα του Τάτου, κεφαλιά του Καπνίδη η μπάλα αουτ

68΄ΓΚΟΛ (2-2) για τον Άρη! Σέντρα του Τάτου, πλασέ του Καπνίδη και 2-2!

63΄Γκολ (2-1) για την ΑΠΕΛ. Σέντρα του Πολίτη, ο Ντούνγκα με προβολή πετυχαίνει το 2-1

60΄Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Πόι, ο Βουτσιάς

52΄Κάρτα στον Κρυστάλλη, κίτρινη και στον Μελισσά για διαμαρτυρία

48΄Σουτ του Ν΄Λουντούλου η μπάλα αουτ

46΄ΓΚΟΛ (1-1) για τον Άρη! Σουτ του Τάτου μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα!

46΄Ο Ν΄Λουντούλου στη θέση του Ντούνη

15.47 Τέλος πρώτου ημιχρόνου…

43΄Κίτρινη στον Ξανθόπουλο

41΄Συρτή σέντρα του Πόι, δεν μπόρεσε να βάλει την προβολή ο Μελισσάς

37΄Γκολ (1-0) για την ΑΠΕΛ, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πολίτη

35΄Πέναλτι υπέρ της ΑΠΕΛ!

35΄Ο Τάτος σπαταλάει σπουδαία ευκαιρία να ανοίξει το σκορ! Μέσα από την μικρή περιοχή ο αρχηγός του Άρη, είχε πλάτη στην εστία, γύρισε, σούταρε και ο Καλογεράκης απέκουσε εντυπωσιακά.

33΄Σουτ του Παναγιωτούδη, η μπάλα αουτ

22΄Σουτ του Ξανθόπουλου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα αουτ με τον Σιδεράκη να ελέγχει ωστόσο την φάση

21΄Κίτρινη στον Καλογέρη

18΄Τεράστια ευκαιρία! Ο Κόκε από το ύψος του πέναλτι, μετά από πάσα του Ντούνη σούταρε, αλλά νικήθηκε από τον Καλογεράκη!

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Ντούνη, μετά από πάσα του Πόι στην μικρή περιοχή, η μπάλα αουτ

14′ Μία προσπάθεια και σουτ του Ιντζίδη η μπάλα μακριά απο την αντίπαλη εστία

6′ Σουτ του Καπνίδη, η μπάλα στα σώματα αντιπάλων αμυντικών