PRESSARIS LIVE: Απόλλων Λάρισας – Άρης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

Μία ακόμα φιλική αναμέτρηση, η 6η για τον Άρη, αυτή τη φορά στη Φιλιππούπολη Λάρισας, απέναντι στην τοπική ομάδα, τον Απόλλωνα.

Οι «κιτρινόμαυροι» δίνουν το  τελευταίο τους φιλικό ματς, πριν παίξουν για το Κύπελλο Ελλάδα, την πρώτη επίσημη αγωνιστικής τους υποχρέωση για φέτος.

Με αρκετά προβλήματα θα μεταβεί σήμερα στην Λάρισα η αποστολή του Άρη. Εκτός πλάνων του Δημήτρη Σπανού, οι τραυματίες Μπράνισλαβ Νίκιτς, Μπάμπης Παυλίδης και Πασχάλης Κάσσος. Αντίθετα, στη διάθεση του 48χρονου κόουτς τέθηκε χθες, ο Ούγκο Σόουζα.

Το PRESSARIS βρίσκεται στην Λάρισα και θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη, αλλά και το “τρίτο ημίχρονο” με δηλώσεις και ρεπορτάζ… Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 1-1

90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, αλλά ο Πασάς ενώ πέρασε τον τερματοφύλακα, πλάσαρε από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

89′ Σουτ του Νέτο, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

86′ Νέα αλλαγή! Ανά 2-3 λεπτά αλλαγές από τον Απόλλωνα. Εξω ο Φιρινίδης, μέσα ο Κραβαρίτης.

84′ Έξω ο Ανδρέου Ευάγγελος, μέσα ο Ανδρέου Γιάννης.

82′ Έξω ο Κουρτεσιώτης, μέσα ο Καμπέρης.

80′ Οι παίκτες του Άρη παραμένουν νωθροί στο παιχνίδι, όποτε παίζεται ποδόσφαιρο λόγω των πολλών αλλαγών.

75′ O Μίλιτς στο παιχνίδι, βγαίνει ο Σαχινίδης.

71′ Τσουμάνης και Λώττας στο παιχνίδι, αντί των Σόουζα και Στεφάνοβιτς, ενώ για τον Απόλλωνα μπαίνει ο Ιβανίδης αντί του Χατζή.

70′ Βγαίνει ο Παπαζαχαρίας και μπήκε στον αγώνα ο Ιορδανίδης.

68′ Καλή στιγμή για τον Άρη με τους Πασά και Καπνίδη, αλλά πρόλαβε η άμυνα του Απόλλωνα.

Οι πολλές και συνεχείς αλλαγές έχουν κόψει τον ρυθμό του αγώνα.

65′ Στο παιχνίδι ο Τσιλούλης αντί του Καρακατσάνη για τον Απόλλωνα.

62′ Αλλαγή και για τον Απόλλωνα, βγαίνει ο Λαμπρόπουλος και μπήκε ο Διβάνης.

60′ Δυο αλλαγές για τον Άρη: Νέτο και Μιλούνοβιτς στο παιχνίδι, έξω οι Τζανακάκης και Μπαργκάν.

56′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Μαυρίας στην θέση του Πασχάλη Βουτσιά

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Χουσείν Μουμίν για να προηγηθεί ο Άρης, αλλά από κοντά δεν καταφέρνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

Αλλαγές για τον Άρη: Ο Αναγνωστόπουλος πέρασε στην θέση του Καντιμοίρη, ο Πασάς στην θέση του Ντούνη, ο Καπνίδης στην θέση του Διαμαντόπουλου και ο Μαραγκός στην θέση του Ιντζόγλου

46′ Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Συνεχίζουν τα πολλά φάουλ και από τις δύο ομάδες, που βγάζουν αρκετό πάθος στο παιχνίδι

37′ ΓΚΟΛ (1-1): Εκτέλεσε πολύ όμορφα ο Μπαργκάν στο δεύτερο δοκάρι, ο Σόουζα με το κεφάλι νίκησε τον Φιρινίδη για το 1-1. Αφύλαχτος ο Πορτογάλος στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων.

Συνεχίζεται το ματς μετά τη διακοπή

30′ Παραμένει το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δυο ομάδων.

26′ Σέντρα του Λαμπρόπουλου από δεξιά, ο Δεληζήσης πρόλαβε το Σαχινίδη με το κεφάλι, η μπάλα πήγε πίσω προς τον Καρακατσάνη που στον αέρα δεν κατάφερε να βρει καλά τη μπάλα

25′ Σουλίδης με Καρακατσάνη συνδυάστηκαν ωραία, το σουτ όμως που δοκίμασε ο πρώτος πέρασε άουτ, αρκετά ψηλά από την εστία του Άρη

Εκνευρισμένος από την εικόνα του Άρη ο Δημήτρης Σπανός.

21′ Κόρνερ από αριστερά για τον Άρη με εκτελεστή τον Μπαργκάν, κεφαλιά του Σόουζα, η μπάλα άουτ.

20′ Ο Άρης με πολλές αδυναμίες, προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση.

11′ Πρώτη τελική για τον Άρη, σουτ του Διαμαντόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ.

10′ Πολύ νωθρά μπήκε στο παιχνίδι ο Άρης.

7′ ΓΚΟΛ (1-0): Τραγικό λάθος του Τζανακάκη, [πήγε να γυρίσει πίσω με το κεφάλι, πρόλαβε ο Βουτσιάς και έκανε το 1-0. Ήταν το δεύτερο γκολ του με την φανέλα του Απόλλωνα.

4′ Δοκίμασε τη σέντρα από αριστερά ο Καρακατσάνης, αλλά κανείς δεν μπήκε στην πορεία της μπάλας. Δυνατά έχουν μπει οι γηπεδούχοι

Με τα κίτρινα η ομάδα του Δημήτρη Σπανού με τον Καντιμοίρη να ξεκινά κάτω από τα δοκάρια τον Τζανακάκη δεξιά και τον Βαλεριάνο αριστερά με τους Δεληζήση και Ούγκο στα στόπερ. Στον άξονα της μεσαίας γραμμής αγωνίζονται οι Ιντζόγλου και Μουμίν, ελεύθερος ο Στεφάνοβιτς, αριστερά ο Ντούνης, δεξιά ο Μπαργκάν και κορυφή ο Διαμαντόπουλος.

1′ Άρχισε το παιχνίδι στην Λάρισα…