PRESSARIS LIVE: Καλλονή – Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στη Μυτιλήνη απέναντι στην αδύναμη Καλλονή δοκιμάζεται σήμερα ο Άρης, για την 21η αγωνιστική, με στόχο το πέμπτο φετινό “διπλό”, προκειμένου να διατηρήσει τη διαφορά από τη δεύτερη θέση στους έξι πόντους.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνε συντονισμένοι…

17.05 Τέλος της αναμέτρησης, νίκη του Άρη με 1-0!!!

90+5΄ΓΚΚΚΟΟΟΛΛΛΛΛ (0-1)!!! Ο Ίλιτς πετυχαίνει το γκολ του Άρη στις καθυστερήσεις!!!

59΄Απευθείας χτύπημα φαουλ του Λαμπράκη, δεν ανησύχησε ο Διούδης

58΄Καλή πάσα του Καπνίδη, έφυγε το κοντρόλ από τον Τάτο μέσα στην μεγάλη περιοχή

53΄Προσπάθησαν Ντούνης και Ίλιτς, απομάκρυνε η άμυνα της Καλλονής

16.10 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

15.54 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Καλλονή-Άρης στο 0-0

45+4΄Κίτρινη στον Σόουζα

45΄Σουτ του Τζανακάκη με το αριστερό η μπάλα αουτ

41΄Κίτρινη στον Σβόγιτς για τράβηγμα στον Τάτο

41΄Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή, με τον Λαμπράκη, να μην μπορεί μπροστά από τον Διούδη να πλασάρει

35΄Αδύναμο σουτ του Ντούνη, δεν ανησύχησε ο τερματοφύλακας της Καλλονής

27΄Ευκαιρία για τον Άρη! Πίτου Γκαρσία και Τάτος, συνεργάστηκαν στο κόρνερ, με τον δεύτερο να σουτάρει συρτά από την μεγάλη περιοχή και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει!

25΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Καπνίδη να αργεί σημαντικά, μετά από εξαιρετική πάσα του Τάτου και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει

22΄Αναγκαστική αλλαγή και για την Καλλονή, στη θέση του Σισέ ο Αγριμάκης

21΄Σουτ του Λαμπράκη σε κόρνερ ο Διούδης

20΄Κίτρινη στον Σισέ

19′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Μπαργκάν, ο Καπνίδης

15΄ Εχει τραυματιστεί ο Μπαργκάν από σύγκρουση με τον Διούδη, πιθανότατα να γίνει αλλαγή

8′ Ευκαιρία για την Καλλονή, με τον Σισέ να σουτάρει διαγώνια αουτ

Μεγάλη ευκαιρία για ον Άρη, με τον Ίλιτς να χάνει σε τετ α τετ το γκολ!