PRESSARIS LIVE: Κισσαμικός – Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Την δική του αντεπίθεση στο πρωτάθλημα θέλει σήμερα κόντρα στον Κισσαμικό στο γήπεδο των Περιβολίων ο Άρης, προκειμένου να αντιστρέψει το κλίμα, μετά τις δύο “γκέλες” στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

17.54 Τέλος της αναμέτρησης, νίκη του Άρη με 1-0 επι του Κισσαμικού

90+3΄Κιτρινη κάρτα στον Τάτο

17.51 Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

77΄Στη θέση του Ίλιτς, ο Μπαργκάν. Αλλαγή και για τους γηπεδούχους. Στη θέση του Μίλιτς, ο Βλάχος.

76΄Κίτρινη στον Γκούμα

66΄Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα

65΄Κίτρινη στον Ρόβα

62΄Ο Μάτζης στη θέση του Θέου

57΄Στη θέση του Παυλίδη, ο Ρόβας

56′ Σέντρα του Μιλούνοβτις οι γηπεδούχοι απομακρύνουν πριν η μπάλα φτάσει στον Καπνίδη

55′ Σουτ του Μαρτίνες, η μπάλα άουτ

53′ Καλή φάση για τον Κισσαμικό, με το σουτ του Γκούμα από πλεονεκτική θέση να περνάει άουτ

51΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (0-1) με τον Καπνίδη! Ο Ίλιτς τροφοδοτεί τον Καπνίδη και ο επιθετικός του Άρη με διαγώνιο σουτ, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λαζαρίδη!

50΄Κίτρινη κάρτα στον Ιντζίδη

49΄Φάση διαρκείας, απομακρύνουν οι παίκτες του Κισσαμικού

46΄Στη θέση του Αντρέου, ο Καπνίδης

17.03 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

16.51 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με το 0-0 να παραμένει στα Περιβόλια. Πολύ καλύτερος ο Άρης απέναντι στον ακίνδυνο Κισσαμικό, χωρίς όμως γκολ…

41΄Κόρνερ του Τάτου, κεφαλιά του Ιντζίδη, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ραούλ Μπράβο ανατράπηκε με τον ρέφερι Κουτσιαύτη να μην υποδεικνύει την παράβαση!

39΄Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνες

36΄Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Νέτο να σπαταλάει την καλύτερη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, καθώς πλάσαρε πάνω στον πεσμένο Λαζαρίδη!

• Το 0-0 παραμένει στην αναμέτρηση…

33′ Σουτ του Τζανακάκη έξω από την περιοχή, περνάει άουτ

31΄Ο Ίλιτς σκόραρε, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφ σάιντ

24΄Στη συνέχεια της φάσης, νέο σουτ του Νέτο, η μπάλα πέρασε ψηλά αουτ

23΄Εκπληκτικό φάουλ του Νέτο, σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Λαζαρίδης

22΄Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη

19΄Από μία κίτρινη κάρτα σε Θέο και Ραούλ Μπράβο για διαμαρτυρίες και ένταση μεταξύ των δύο παικτών

11΄Σέντρα-σουτ του Μιλούνοβιτς, απομάκρυνε ο Λαζαρίδης

10΄Καλή σέντρα του Τάτου, δεν μπόρεσε να απειλήσει με το κεφάλι ο Νέτο

Καλός ο ρυθμός στον αγώνα, με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά και την μοναδική αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής στον αγώνα

1′ Γύρισμα του Νέτο, σουτ του Παυλίδη μέσα από την περιοχή, κόρνερ η μπάλα!