PRESSARIS LIVE: Λαμία – Άρης 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Το πρώτο καθοριστικό βήμα για την αγωνιστική αντεπίθεση του Άρη με στόχο τη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, θα γίνει σήμερα (15:00), με νίκη των «κιτρινόμαυρων» επί της Λαμίας, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Φούτμπολ Λιγκ.

Το PRESSARIS βρίσκεται στην Λαμία και θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα, αλλά και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90’+4′ Το εκτελεί ο Καπνίδης, αποκρούσει ο Τζενάμο! Αυτά δεν γίνονται!

90’+3′ Πέναλτι για τον Άρη! Χέρι… βόλεϊ από τον Όμο.

Εξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89΄Κίτρινη κάρτα στους Τζενάμο και Σπυρόπουλο.

87′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με κεφαλιά του Καπνίδη, αλλά πάλι ο Τσενάμο απέκρουσε.

85′ Εξω ο Βάντερσον μέσα ο Καραγιάννης.

84′ Ο Καλογερόπουλος “έχασε” το παιχνίδι. Κίτρινη στον Μιλούνοβιτς.

Έξαλλος ο Αναστόπουλος διαμαρτύρεται και ο Καλογερόπουλος τον αποβάλλει!!!

82′ Δεύτερο πέναλτι που δεν δίνεται στον Άρη! Καθαρό κράτημα του Κοτσώνη στον Ιντζίδη, ο Καλογερόπουλος κλείνει τα μάτια!

81′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.

76′ Χέρι του Παπαργυρίου στην περιοχή! Καθαρό πέναλτι υπέρ του Άρη που δεν δίνεται!

75′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

74′: Σέντρα του Βασιλόγιαννη από δεξιά για τον Ματσούκα που κάνει το γυριστό πάνω στον Τζανακάκη που μπλοκάρει το σουτ με σωτήρια προβολή.

72΄Εκτός ο Ανάκογλου, τρίτη και τελευταία αλλαγή με τον Καπνίδη.

Ο Άρης προσπαθεί να επιτεθεί και ο Νίκος Αναστόπουλος ετοιμάζει τον Καπνίδη.

65′ Αλλαγή για την Λαμία, βγαίνει ο Τζόκιτς τραυματίας, μπαίνει ο Μπουλούλης

61′: Αλλαγή για τον Άρη. Ο Πίτου Γκαρσία μπαίνει αντικαθιστώντας τον Ρόβα.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Μιλούνοβιτς, ο οποίος σούταρε από την μικρή περιοχή, αλλά απέκρουσε ο Τζενάμο. Άργησε να ξυπνήσει ο Άρης…

59′ ΓΚΟΛ: Ο Βασιλόγιαννης έκανε το 1-0.  Ο Τζόκιτς σεντράρει και ο Βασιλόγιαννης σουτάρει στην κίνηση. στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα

54′ Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου.

53′ Πρώτη ειδοποίηση από τον Καλογερόπουλο, μετά από ένα δυναμιτάκι που έσκασε στον αγωνιστικό χώρο. “Την άλλη φορά θα διακόψω το παιχνίδι και φεύγουμε” είπε ο διαιτητής.

52′: Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο.

Σηκώθηκαν για προθέρμανση οι Πίτου Γκαρσία, Ταυλαρίδης, Ντούνης.

48′ Διακοπή του αγώνα, ο Ρόβας τραυματίας στο πρόσωπο, βρίσκεται στο έδαφος. Τώρα αποχωρεί αιμόφυρτος, με 10 παίκτες ο Άρης.

Αλλαγή για τον Άρη, έξω ο Μπούρμπος, μέσα ο Τζανακάκης.

46′ Ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

63-37% η κατοχή ανάμεσα στις δυο ομάδες.

6(3) – 2(0) οι τελικές προσπάθειες

44′ Σουτ από τον Καράμπελα μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Καράμπελα.

37′: Ο Διούδης μπλοκάρει κεφαλιά του Αναστασιάδη έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον από δεξιά.

35′ Πρώτη αλλαγή για την Λαμία. Αποχωρεί ο Ντουρμισάι που δείχνει να κουτσαίνει, μέσα ο Ματσούκας.

34′ Σουτ του Τζόκιτς, πετάχθηκε ωραία ο Διούδης, η μπάλα κόρνερ.

32′: Σέντρα του Ρόβα από δεξιά με τον Μιλούνοβιτς να παίρνει την κεφαλιά δίχως ισορροπία από το μαρκάρισμα του Σπυρόπουλου.

31′ Πρώτη κίτρινη για την Λαμία στον Παπαργυρίου.

Χωρίς γκολ και στα υπόλοιπα παιχνίδι της Φούτμπολ λιγκ μέχρι στιγμής.

23′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι στον Μπούρμπο.

21′: Κόρνερ παραχωρεί ο Παπαργυρίου προ του Ίλιτς. Ο Ανάκογλου εκτελεί από δεξιά και ο Αναστασιάδης διώχνει στο πρώτο δοκάρι.

12′: Λάθος του Μπλάζιτς και ο Τσέναμο προλαβαίνει τον Ίλιτς παραχωρώντας πλάγιο άουτ από πλάγια και δεξιά όπως επιτίθενται οι φιλοξενούμενοι.

– Ο Άρης διαθέτει την κορυφαία επιθετική γραμμή στην κατηγορία πετυχαίνοντας 25 γκολ. Η Λαμία διαθέτει την κορυφαία άμυνα έχοντας δεχθεί μόλις τέσσερα τέρματα.

– Σε πέντε εκτός έδρας ματς ο Άρης μετρά τρεις νίκες, ενώ έχει φέρει ισοπαλία και έχει ηττηθεί σε μία περίπτωση με τέρματα 7-5.

– Οι γηπεδούχοι διαθέτουν την κορυφαία έδρα της κατηγορίας καταγράφοντας έξι νίκες σε ισάριθμα ματς με τέρματα 13-1!

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρόεδρος της κεντρικής επιτροπής διαιτησίας της ΕΠΟ Σταύρος Τριτσώνης.

10′ Απίστευτο, ο Καλογερόπουλος χαρίστηκε στον Βάντερσον πάνω σε σκληρό φάουλ από πίσω στον Ανάκογλου. Κλασσική περίπτωση κίτρινης που δεν δόθηκε.

6′ Κόρνερ για τη Λαμία κερδίζει ο Βασιλόγιαννης από τον Καράμπελα. Εκτελείται πλασαριστά με τον Βασιλόγιαννη να σεντράρει και τον Αναστασιάδη να κάνει την προβολή πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

2′ Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Καράμπελα, η μπάλα άουτ.