PRESSARIS LIVE: Παναιγιάλειος – Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δύσκολη εκτός έδρας αποστολή για τον Άρη στο Αίγιο με τους «κιτρινόμαυρους» να είναι υποχρεωμένοι να κερδίσουν σήμερα, προκειμένου να διατηρήσουν ζωντανές τις ελπίδες τους για άνοδο, μετά και τη χθεσινή νίκη της Λαμίας.

To PRESSARIS θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, το ρεπορτάζ πριν, αλλά και μετά τον αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…

16.58 Τέλος της αναμέτρησης, σημαντική νίκη του Άρη με 1-0 στο Αίγιο!

90+4΄Σωτήρια επέμβαση του Διούδη!

16.54 Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

87΄Στη θέση του Μωυσίδη, ο Ιβάνκο

87΄Απευθείας χτύπημα φάουλ του Νέτο, η μπάλα ελάχιστα αουτ!

86΄Κίτρινη στον Νέτο

81΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Καπνίδη να στέλνει τη μπάλα με κεφαλιά μετά από ολιγωρία της άμυνας προς την εστία, αλλά αυτή πέρασε ελάχιστα αουτ!

76΄Σουτ του Τζανακάκη, η μπάλα λίγα μέτρα αουτ

73΄Στη θέση του Ίλιτς, ο Καράμπελας

70΄Στη θέση του Μπούζα, ο Βουτσιώτης

66΄Σουτ του Τσιλιγκίρη, αποκρούει και πάλι ο Διούδης, διατηρώντας το μηδέν στην άμυνα του Άρη!

65΄Στη θέση του Τάτου, ο Νέτο

57΄Στη θέση του Τρίγκα, ο Ξιόμπλιος

53΄ΓΚΟΟΟΛΛΛ (0-1) για τον Άρη! Φοβερή ασίστ του Μπούρμπου στον Καπνίδη, ο οποιος με ένα εξαιρετικό μονοκόματο σουτ ανοίγει το σκορ για τον Άρη!

47΄Σουτ του Σκαρτσίλα που έπιασε στον ύπνο την άμυνα του Άρη, αδύναμο και πολύ άστοχο

46′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, με τον Καπνίδη στη θέση του Μιλούνοβιτς

16.09 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

15.51 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, κακή εμφάνιση του Άρη στα πρώτα 45 λεπτά, δεν απείλησε ιδιαίτερα την εστία του Παναιγιαλείου, με το 0-0 να παραμένει δίκαια…

44΄Κίτρινη στον Τάτο

40΄Σέντρα του Μπούρμου από δεξιά, ο τερματοφύλακας του Παναιγιαλείου πρόλαβε να μαζέψει πριν βάλουν το πόδι τους ο Ίλιτς με τον Μουλίνοβιτς

34΄Σουτ του Μπούμπου, η μπάλα απελπιστικά αουτ

33΄Κεφαλιά του Κρητικού, μπλόκαρε εύκολα ο Διούδης

32΄Κίτρινη και τον Μπούρμπο

22΄Κίτρινη στον Τζανακάκη

21′ Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, με τον Σκαρτσίλα ευτυχώς για τον Άρη να κάνει κακό γέμισμα, αμαρκάριστος από τα δεξιά

15΄Αρχίζει και πιέζει ο Άρης. Ο Μπούρμπος μπήκε στην περιοχή του Παναιγιαλείου, έκανε την πάσα προς το κέντρο της εστίας, αλλά ο Μωυσίδης έδιωξε σε κόρνερ

12΄Δυνατό σουτ του Μπούζα, εξαιρετική απόκρουση του Διούδη, αποσοβεί τον κίνδυνο!

9΄Αναζητά διαδρόμους ο Άρης, αλλά δυσκολεύεται αρκετά…