PRESSARIS-LIVE: Πανσερραϊκός – Άρης 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

To εμπόδιο του Πανσερραϊκού θέλει να ξεπεράσει σήμερα (15:00) ο Άρης που φιλοξενείται στις Σέρρες για δεύτερη φορά μέσα σε πέντε μέρες, αυτή τη φορά στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ΄Εθνικής. Οι «κίτρινοι» με τον κόσμο στο πλευρό τους στοχεύουν σε τρίποντο για να παραμείνουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και να αυξήσουν την διαφορά από τους Σερραίους.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει το pregame, την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”… Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90+4΄ Κίτρινη κάρτα και στον Χιντασέλι.

89΄ Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες για διαμαρτυρία.

89′ Ένταση στο παιχνίδι από το σκληρό παιχνίδι των παικτών του Πανσερραϊκού. Κι όμως ο διαιτητής δείχνει κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) στον Σουνά! Απίστευτο…

88΄ Τελευταία αλλαγή για τον ΑΡΗ. Ο Ρένια στη θέση του Γκίνο.

86′ ΓΚΟΛ (2-2) Ο Πόι εκτελεί εύστοχα το πρώτο πέναλτι του Άρη φέτος.

85′ Πέναλτι για τον Αρη! Κόκκινη σε παίκτη του Πανσερραϊκού, τον Τριανταφύλλου.

82′ Φάουλ του Σουνά, κεφαλιά του Γκίνο από την καρδιά της άμυνας, άουτ.

81′ Αλλαγή του Πανσερραϊκού. Καψάλης μέσα, Μουτεσίδης έξω.

80′ Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

79′ Κίτρινη στον Σουνά.

76΄ Κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση στον Παλιούρα.

76΄ Ο Χιντασέλι πέρασε κάθετα στον Καπνίδη, το διαγώνιο σουτ του όμως πέρασε άουτ.

75΄ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Μπονέρης στη θέση του Τάντιτς,

71′ Κίτρινη κάρτα στον Γαϊδαρτζή.

66′ Νέα αλλαγή του Άρη. Ο Χιντασέλι μέσα, έξω ο Ατματσίδης

63΄ Αλλαγή και για τον Πανσερραϊκό. Ο Ρούτσης στη θέση του Παπαστεργίου.

63΄ Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Αρη. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Γκόλια.

62′ Πρόβλημα με τον Γκόλια, ο οποίος βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

58′ Δυνατό σουτ του Σουνά λίγο άουτ,

54′ Κίτρινη κάρτα στον Γκίνο.

47΄ Ο Πόι έστρωσε με το στήθος στον Ατματσίδη, το σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο άουτ.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Ο Άρης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, έκλεισε στα καρέ του τον Πανσερραϊκό, πέτυχε ένα γκολ και μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο. Στην πρώτη φάση της Σερρραϊκής ομάδας δέχθηκε αφελέστατα ένα γκολ και με το τέλος του 45λεπτου στην δεύτερη (!) προσπάθεια των γηπεδούχων πλήρωσε τα τραγικά αμυντικά κενά.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ ΓΚΟΛ (2-1) Δυο φάσεις, δυο γκολ για τον Πανσερραϊκό. Πάλι στον ύπνο η άμυνα του Άρη με κεφαλιά του Σιάκκα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μουτεσίδη.

40′ Ο Πανσερραϊκός πήρε “μέτρα” στο γήπεδο, μετά το γκολ-δώρο του Άρη.

36΄ Ο Ατματσίδης πήρε τη μπάλα από αριστερά, κινήθηκε ωραία προς τον άξονα, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από το δοκάρια του Παλιούρα.

31΄ Κίτρινη κάρτα για τον Κ.Τριανταφύλλου.

25′ ΓΚΟΛ (1-1) Στην πρώτη του επίσκεψη του Πανσερραϊκού στην περιοχή του Άρη με τον Μουτεσίδη, ο οποίος έπιασε στον… ύπνο την άμυνα, βγήκε απέναντι στον Καρατζιοβαλή, και με ψύχραιμο ψιλοκρεμαστό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

24΄ Κίτρινη κάρτα για τον Δ.Τριανταφύλλου.

Δεύτερο γκολ για τον Ατματσίδη.

16′ ΓΚΟΛ (0-1). Σέντρα του Πόι από τα αριστερά και ο Ατματσίδης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ. Ο σκόρερ έτρεξε στη θύρα 8 και πανηγύρισε με τον λαό του Άρη.

16΄ Κίτρινη κάρτα στον Βοσκόπουλο.

10΄ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους κίτρινους με τον Ατματσίδη, αλλά ο Παλιούρας λέει και πάλι “όχι” λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Πολύ δυνατά μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Άρης.

6′ Σπουδαία ευκαιρία με τον Σουνά να πλασάρει από την μικρή περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Παλιούρας.

4΄ Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια για μαρκάρισμα στον Τάντιτς.

1′ Ο αγώνας ξεκίνησε…

– Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας… Αρχηγός για τον Άρη ο Πόι. Στη σέντρα ο Πανσερραϊκός.

-Με εννέα αλλαγές ο Πανσερραϊκόςε. Μόνο Σιάκκας και Παλιούρας σε σχέση με τον αγώνα κυπέλλου. Eννέα αλλαγές και στον Άρη, μόνο Γκίνο και Λιόλιος ξεκινούν.

– Σχετικά άδειες οι κερκίδες, αλλά το χρώμα δίνουν οι φίλαθλοι του Άρη στη Θύρα 8!  Το γήπεδο είναι επιβαρυμένο και από το χθεσινό παιχνίδι και από τις βροχές. Θα δυσκολέψει τους ποδοσφαιριστές. Χθες έγινε παιχνίδι με τον Εθνικό Σερρών να υποδέχεται τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Βασιλακάκης): Παλιούρας, Δ.Τριανταφύλλου, Περπερίδης, Βοσκόπουλος, Σιάκκας, Τσιμίκας, Κ.Τριανταφύλλου, Παπαστεργίου, Μουτεσίδης, Τάντιτς, Γαϊδαρτζής

Στον πάγκο: Γαλακτερός, Ρούτσης, Μπαντάκ, Μπίμπης, Γκόγκας, Καψάλης, Μπονέρης

ΑΡΗΣ(Κάμπος): Kαρατζιοβαλής, Γκίνο, Λιόλιος, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Γκόλιας, Προβατίδης, Ατματσίδης, Σουνάς, Πόϊ, Καπνίδης

Στον πάγκο: Καρατζιοβαλής, Γκίνο, Γιαννίτσης, Λιόλιος, Φερνάντες, Πόϊ, Προβατίδης, Σουνάς, Καπνίδης, Ατματσίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βρέσκας(Ημαθίας)

ΒΟΗΘΟΙ: Γιάντσης, Κελεσίδης(Ημαθίας)