PRESSARIS LIVE: Ρέθυμνο – Άρης 80-73 (Τελικό)

Ο Άρης φιλοξενείται στο “Μελίνα Μερκούρη” από το Ρέθυμνο για την 12η αγωνιστική της Stoiximan.gr Basket League και θέλει να πετύχει τη δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη του εντός συνόρων. Το PRESSARIS θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα και όλο το ρεπορτάζ μετά το τέλος του. Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Ρέθυμνο – Άρης 80-73

40′ Ο Γιαννόπουλος κάνει το 80-73.

40′ Νέο φάουλ του Μπελ στον Άρμστεντ, 1/2 βολές και 78-73.

40′ Λάθος επαναφορά του Μποχωρίδη… Το χειρότερο σενάριο για τον Άρη…

40′ Ο Άρμστεντ στις βολές (15”), 2/2 και 77-73. Τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη.

40′ Ο Μπελ κάνει ανόητο φάουλ πριν την επαναφορά και χρεωνεται αντιαθλητικό. Ο Μούντι με 1/2 βολές κάνει το 75-73… Νέο τάιμ άουτ.

40′ (18”) Ο Γκούντγουϊν με τριπλή προσπάθεια κερδίζει φάουλ και πάλι στις βολές… Έχασε σημαντικά ριμπάουντ ο Άρης, 0/2 βολές, αλλά χάνει και πάλι το ριμπάουντ ο Άρης. Μπερδεύτηκαν Βασιλόπουλος και Προύιτ. Κρίμα κι άδικο… Τάιμ άουτ από τον Βετούλα, απομένουν 16,6 για το τέλος.

40′ (43”) Ο Τσαϊρέλης κάνει το 74-73.

40′ (59) Ο Μούντι κάνει το 74-71 με άμυνα πάνω του…

39′ (1:16) Βολές για τον Προύιτ, 1/2 και 72-71.

39′ (1:23) Τρίποντο και φάουλ από τον Γιαννόπουλο, το φάουλ ο Βασιλόπουλος. Ο Άρης βγάζει και πάλι σωστή άμυνα, αλλά δέχεται μεγάλο καλάθι από το Ρέθυμνο. Το σκορ γίνεται 72-70.

39′ (1:43) Ο Τσαϊρέλης κάνει το 68-70.

38 (2:02) Τρίποντο από τον Γκούντγουϊν (68-68). Σωστή η άμυνα του Άρη…

38′ (2:26) Ο Βασιλόπουλος κάνει το 65-68.

38′ Άστοχο 3π. από τον Άρμστεντ.

37′ Βολές για τον Προύιτ, 2/2 και 65-66. Τάιμ άουτ από τον Βετούλα…

36′ Ο Χριστοδούλου κάνει το 65-64.

36′ Τυχερό καλάθι από το Ρέθυμνο με τον Γκούντγουϊν (63-64).

35′ Βολές για τον Μποχωρίδη, 2/2 και 61-64.

34′ Ο Μπελ κάνει το 61-62 με λέι απ.

34′ Ο Γκούντγουϊν κάνει το 61-6ο.

34′ Τρίποντο του Προύιτ και 59-60!

33′ Κάνει βήματα ο Άρμστεντ, δεν τα δίνουν οι διαιτητές. Στη συνέχεια της φάσης καλάθι και φάουλ από τον Λι, το σκορ γίνεται 59-57.

33′ 1/2 βολές του Λι και 56-57.

32′ Λέι απ του Μποχωρίδη (55-57).

31′ Ο Στεφανίδης ισοφαρίζει (55-55).

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: Ρέθυμνο – Άρης 53-55

30′ Ο Μάρας με φόλοου κάνει το 53-55.

30′ Ο Προύιτ ισοφαρίζει (53-53).

28′ Κλέψιμο του Μπελ, ασίστ του Μποχωρίδη στον Βασιλόπουλο και 53-51.

28′ Βολές για τον Γκούντγουϊν, 2/2 και 53-49.

28′ Βολές για τον Μποχωρίδη, 2/2 και 51-49.

27′ Ο Μποχωρίδης κάνει το 51-47. Του έγινε φάουλ και δεν δόθηκε.

26′ 2/2 βολές από τον Άρμστεντ (51-45).

25′ Βολές για τον Γκούντγουϊν, 1/2 και 49-45.

25′ Τρίποντο από τον Άρμστεντ (48-45).

24′ Τρίποντο από τον Μποχωρίδη και 45-45.

24′ Τρίποντο από τον Μόρισον (45-42).

23′ Ισοφαρίζει ο Μποχωρίδης με λέι απ (42-42).

23′ Ο Γκούντγουϊν κάνει το 42-40.

23′ Τρίποντο ισοφάρισης από τον Βασιλόπουλο και 40-40.

22′ 2/2 βολές από τον Τσαϊρέλη (40-37).

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ρέθυμνο – Άρης 40-35

20′ Τρίποντο από τον Γιαννόπουλο (40-35).

20′ Βολές για τον Γιαννόπουλο 1/2 και 37-35.

20′ Βολές για τον Μάρας, 2/2 και 36-35.

19′ Τρίποντο του Μπελ και 36-33.

19′ Την ώρα που ο Άρμστεντ έκανε λάθος πάσα, ο Σχινάς δίνει τεχνική ποινή στον Μποχωρίδη για διαμαρτυρία… Ο Γιαννόπουλος με εύστοχη βολή κάνει το 36-30.

18′ Καλάθι και φάουλ από τον Τσαϊρέλη μετά τη δημιουργία του Μποχωρίδη (35-29). Μετά το τάιμ άουτ του Βετούλα η βολή… Τη βάζει ο Τσαϊρέλης (35-30).

18′ Τρίποντο του Μποχωρίδη (35-27).

17′ Καλάθι και φάουλ από τον Άρμστεντ (35-24), στο 13-0 το σερί του Ρεθύμνου.

17′ Αβίαστα λάθη από τους παίκτες του Άρη, που δεν έχουν αποστάσεις και καθαρό μυαλό στις επιθέσεις τους… Τάιμ άουτ από τον Γιαννάκη.

16′ Τρίποντο του Γιαννόπουλο και 32-24.

16′ Βολές για τον Μούντι, 2/2 και 29-24.

15′ Τρίποντο του Γούντγουϊν (27-24).

15′ Ο Λι κάνει το 24-24 με φόλοου.

14′ Ο Μπελ σκοράρει για το 22-24.

14′ Δεύτερη σερί επίθεση του Ρεθύμνου που κάνει παράβαση 24” από την άμυνα του Άρη.

13′ Ο Τσαϊρέλης ισοφαρίζει μετά από επιθετικό ριμπάουντ (22-22).

12′ Ο Στεφανίδης με λέι απ κάνει το 22-20.

12′ Ο Μποχωρίδης ισοφαρίζει (20-20).

11′ Ο Μούντι με τρίποντο κάνει το 20-18.

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: Ρέθυμνο – Άρης 17-18

10′ Ο Τσαϊρέλης σκοράρει (17-18).

10′ 1/2 βολές για τον Στεφανίδη (17-16).

9′ 2/2 βολές για τον Άρμστεντ (16-16).

9′ Ο Βασιλόπουλος φτάνει τους 8π. και κάνει το 14-16.

8′ Ισοφαρίζει ο Χριστοδούλου (14-14).

7′ Τρίποντο του Μποχωρίδη και 11-14.

7′ Ασίστ του Μποχωρίδη, σκοράρει ο Τσαϊρέλης και 11-11.

6′ Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι από τον Βασιλόπουλο (11-9).

6′ Ο Κώττας κάνει το 11-7.

5′ Ο Γκούντγουϊν εκμεταλλεύεται λάθος του Βασιλόπουλου και κάνει το 9-7.

4′ 1/2 βολές από τον Χριστοδούλου (7-7).

4′ Νέο καλάθι από τον Βασιλόπουλο και 6-7.

3′ Ο Βασιλόπουλος σκοράρει (6-5).

3′ Λάθος στον αιφνιδιασμό του Άρη από τον Φλιώνη, κάρφωμα του Χριστοδούλου στον αιφνιδιασμό του Ρεθύμνου (6-3).

2′ Τρίποντο του Φλιώνη (4-3) από ασίστ του Μποχωρίδη.

2′ Ο Χριστοδούλου κάνει το 4-0 μετά από λάθος του Τσαϊρέλη.

1′ Ο Γκούντγουϊν ανοίγει το σκορ (2-0).

Η πεντάδα του Άρη: Φλιώνης, Μποχωρίδης, Μούρτος, Βασιλόπουλος, Τσαϊρέλης.

Η πεντάδα του Ρεθύμνου: Άρμστεντ, Χριστοδούλου, Μόρισον, Γκούντγουϊν, Κώττας.

Γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Ούτε στο Ρέθυμνο ο Άρης θα παίξει μόνος του! Ο κόσμος του Άρη φωνάζει παρών και στη Κρήτη!

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης συνάντησε τον Μιχάλη Ρωμανίδη. Οι δυο τους είχαν αρκετά να θυμηθούν από την εποχή της αυτοκρατορίας…

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται το παρκέ για την προθέρμανσή τους.

Ο Άρης μπαίνει στην 12η αγωνιστική με ρεκόρ 5-6. Ίδιο ρεκόρ έχει και το Ρέθυμνο.